Jaký nový AKU?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Jaký nový AKU?

Příspěvek od rousini »

No na Bannerky jsem neslyšel slovo dobrýho a myslím si, že technologie Pb acu je doladěná.
Spíš bych si tipnul, že dlouhodobé hluboké vybíjení je horší jak přebíjení. Následkem sulfatace se zmenšuje aktivní plocha desek a tedy kapacita - nevratně.
S přepětím problémy nemám, zatím vše drží a žárovky furt origo...
Taky bych si nejradši koupil baterku se špuntama (slušnou ne čínský šrot) a sám dolíval destilku a měřil hustotu, ale to už je hardcore old school, navíc nedostupné :mrgreen:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
šulda

Re: Jaký nový AKU?

Příspěvek od šulda »

Bannerka mi vydržela 3,5roku i když sem o ni pečoval :roll: Teď jen půl roku drandím z Yuasou.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaký nový AKU?

Příspěvek od jerome »

Bosch Silver a taha 8 rok bez jedneho dobijania :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jaký nový AKU?

Příspěvek od Brembo »

klasické batérie,teda so štuplami nie je problém zohnat na internete,v kamenných obchodoch už nie velmy,nikomu sa nechce oživovat aku. Dnešné bezudržbovky su už výhradne legované Ca a tie potrebuju minimálne napatie 14,5V až 15V stabilne,vyššie napatie im uberá na životnosti a nižšie taktiež,nie su bobíjané dostatočne. Takže by som zmeral napatie palubnej siete a podla toho rozhodoval ale som skor zástancom klacických,ked ich je možné použit.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
šulda

Re: Jaký nový AKU?

Příspěvek od šulda »

Tak u mě je to kolem 14,8 a ta bezúdržbová Bannerka šla stejně do kytek, když už byla KO tak sem sloupl nálepku a odšpuntoval sem jí a nalitá byla dost. Je jasný když se dá nová do starýho auta tak už nevydrží tolik jako ta z výroby v novým autě, ale 3,5roku je málo, a to ta ludra byla venku jen jednu zimu a pak už jen garáž. Sem zvědav na tu Yuasu jestli dá mnou očekáváných 5 let a víc, to nad 5let už bych bral jako bonus.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaký nový AKU?

Příspěvek od Pitris »

Je asi pravda že nafťák má vyšší nároky na akumulátor co se týče studeného startu, ale i tak bych 5let na dobrou baterku bral spíš jako minimum, než maximum (samozřejmě při správné dobíjecí soustavě).
Je ale taky fakt, že při extrémě krátkých jízdách (a hlavně v zimě) se baterka v autě pořádně nedobije.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Autoxxxrady

Re: Jaký nový AKU?

Příspěvek od Autoxxxrady »

šulda píše:Bannerka mi vydržela 3,5roku i když sem o ni pečoval :roll: Teď jen půl roku drandím z Yuasou.
Záleží na hodně faktorech. Na správně fungující dobíjecí soustavě, jak hluboko se vybíjí, na pracovních teplotách atd. Jak byla skladovaná před prodejem. A co znamená pečoval? .)
Jen, že se těžko posuzuje jestli je 3,5 roku málo nebo hodně, když nejsou známy provozní podmínky.
VÁCLAV

Re: Jaký nový AKU?

Příspěvek od VÁCLAV »

Banner, motor JTD a mám ji 7 rokem a stále drží.
šulda

Re: Jaký nový AKU?

Příspěvek od šulda »

Autoxxxrady píše:Na správně fungující dobíjecí soustavě, jak hluboko se vybíjí, na pracovních teplotách atd. Jak byla skladovaná před prodejem. A co znamená pečoval? .)
Ptáš se ale před tím rovnou i odpovídáš. Jediný co sem nedokázal ovlivnit je samozřejmě skladování před prodejem.
Autoxxxrady

Re: Jaký nový AKU?

Příspěvek od Autoxxxrady »

Mně se jen líbilo, jak si psal, že vydržela jen 3,5 půl roku i když jsi o ní pečoval. U uzavřených akumulátorů můžeš čistit kontakty a dobíjet ho. To je zhruba veškerá péče. Když se nejezdí vyloženě krátký jízdy a jezdí se často, tak ani dobíjení nabíječkou není potřeba.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9853
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaký nový AKU?

Příspěvek od Colommbo »

Jen drobnost: Když jsem v dubnu 2009 koupil tuhle Omegu, byla v ní Varta Blue Dynamic 72Ah v už asi nevalné kondici, pokud auto týden stálo, startovat se jí moc nechtělo. Pořídil jsem novou Vartu Silver Dynamic 74Ah a tu Blue jsem dal kamarádovi do jeho Citroenu ZX s klasickým 1.9 D, s nímž jezdí každý den, že by třeba ještě mohla... :? Má ji v autě dodnes... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
šulda

Re: Jaký nový AKU?

Příspěvek od šulda »

Autoxxxrady>> 3,5 roku když na to nedlabeš je podle mě málo, dobíjecí soustava v pořádku, celoročně garáž atd. viz výš. Před ní jiné aku = delší doba a to nebyla garáž, jezdilo se sakra víc kratších tras a na nabíječku šla až když už to bylo opravdu nutný. Tím ale nechci říct že je to vyloženě značkou aku, může to být od kusu. A nebo tou garáží či dnešní dobou?
šulda

Re: Jaký nový AKU?

Příspěvek od šulda »

Testy sem viděl jako určitě i spousta jinejch ale dám spíš na zkušenosti uživatelů.
bjukemen
Příspěvky: 4868
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Jaký nový AKU?

Příspěvek od bjukemen »

baterie Starline vyraba banner, zivotonst dlha mal ju brat v golfe 4 roky nikdy dobijana aani raz nezastrajkovala, auto slo z domu, co viem tak chalan ju ma v aute stale
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Odpovědět