jaký mot. olej 5W40 do Peugeota 1.4 VTI, 2013

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: jaký mot. olej 5W40 do Peugeota 1.4 VTI, 2013

Příspěvek od lengy60 »

Kluci netřeba to tak prožívat. :D Já za sebe musím říct,že mně ta ručka nevadí,páč jsem docela lenoch a třeba na tempomat jezdím i po městě. :lol: Ono to má i svou výhodu,protože když se navolí ta správná data,tak se rychlost nedá překročit. :wink: Já jsem ze začátku pořád máchal pravicí do prázdna :D ,když jsem tu páku hledal a jednou jsem se dostal do presu,když jsem si v kopci na semaforu ručně zabrzdil,abych nestál na pedálu.Když naskočila zelená,tak jsem byl chvíli za blbce,protože se nejdřív musí sešlápnout brzdový pedál a pak se dá auto opět odbrzdit :!: Opruz samozřejmě je,když chci někomu zvenku ukázat něco v autě a otevřu dveře.Ta bestie hned začne hulákat,protože si myslí,že ji chci opustit. :mrgreen: Jinak jsem několikrát viděl a na vlastní kůži zažil, když obsluha opustila automobil aniž by nechala zařazenou rychlost a zabrzdila a tento se po chvíli nekontrolovaně rozjel. :shock: Ale jinak je to docela chytré auto,když zapnu stěrače a nechám je chvíli běžet,tak mu dojde,že je snížená viditelnost,tak si světla zapne nebo si v tunelu přepne denní svícení na potkávací světla apod. :lol:Takže se nestresujte a užívejte krásného jarního počasí,pokud ho máte jako my v UL. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: jaký mot. olej 5W40 do Peugeota 1.4 VTI, 2013

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:... když jsem si v kopci na semaforu ručně zabrzdil,abych nestál na pedálu.Když naskočila zelená,tak jsem byl chvíli za blbce,protože se nejdřív musí sešlápnout brzdový pedál a pak se dá auto opět odbrzdit :!:
Tak v tom bude asi ten rozdíl: kolegova C4, s níž jsem parkoval, se automaticky zabrzdí v momentě, kdy auto už stojí a předtím jsem se byť jen dotkl pedálu brzdy (samozřejmě také v případě otevření dveří, jak již bylo napsáno). Účinek ručky je značný, při rozjezdu z místa je třeba auto "utrhnout", aby její řídící systém pochopil, že se má uvolnit. Že by tam bylo nějaké tlačítko ruční brzdy, to jsem si nevšiml (ani jsem ho nehledal: kolega potřeboval, abych mu auto jen přeparkoval, a té přemíry ručky jsem měl fakt plné zuby). Jinak jde o auto, které jsem zde již uváděl (v debatě o šroubech kol), má klasickou manuální převodovku a občas se s ním svezu, spíše však jen v roli pasažéra. Jeho "chytrost" je někdy k vzteku... :mrgreen:
Máchal

Re: jaký mot. olej 5W40 do Peugeota 1.4 VTI, 2013

Příspěvek od Máchal »

A to se vyplatí...ještěže tyhle moderní zbytečnosti v autě nemám.
Návštěvník

Re: jaký mot. olej 5W40 do Peugeota 1.4 VTI, 2013

Příspěvek od Návštěvník »

Moje stále ještě zánovní auto jde dokonce nastartovat bez použití pedálu spojky, heč! Kdo se tím dnes může pochlubit? :twisted:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: jaký mot. olej 5W40 do Peugeota 1.4 VTI, 2013

Příspěvek od lengy60 »

Já to věděl,že se jedná o to samé auto. :D Ten brzdový pedál se musí sešlápnout pouze v případě,kdy je auto zabrzděno ručně páčkou(tlačítkem)na přístrojové desce,na obrázku je vidět nad spínačem varovných světel.
Obrázek
Pokud jen sešlápnu pedál brzdy,tak se ručka neaktivuje.Pouze po startu je zabrzděno a musí se auto rozpohybovat,aby povolila.Ovšem nemusí se to rvát,stačí přidat trochu plynu a zase povolit,aby měla elektronika čas zareagovat a brzdu uvolnila,prostě je to Francouz a na toho se nesmí spěchat,protože si musí zkontrolovat,zda řidič nevymýšlí nějaké kraviny. :lol: A jako spolujezdec jsi byl při jízdě spokojený? :idea:
P.S. Teď jsem ještě mrknul do návodu a tam se píše,že uvolnění brzdy je prováděno automaticky i po manuálním zapnutí zatažení brzdy (například při zastavení na semaforech nebo ve svahu), takže jsem byl tehdy asi také netrpělivý. :oops: Nicméně tohle neplatí,pokud je automatické zatažení brzdy deaktivováno,pak se musí brzdový pedál sešlápnout. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: jaký mot. olej 5W40 do Peugeota 1.4 VTI, 2013

Příspěvek od skodovkar »

Návštěvník píše:Moje stále ještě zánovní auto jde dokonce nastartovat bez použití pedálu spojky, heč! Kdo se tím dnes může pochlubit? :twisted:
Já! :mrgreen: Dokonce to startuje i lépe :D
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: jaký mot. olej 5W40 do Peugeota 1.4 VTI, 2013

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:Moje stále ještě zánovní auto jde dokonce nastartovat bez použití pedálu spojky, heč! Kdo se tím dnes může pochlubit? :twisted:
Vyšlápnout spojku při startu bylo doménou vozů z dálného východu,ne? :idea: Když jsem měl svého času Lantru,tak mi chvíli trvalo,než jsem pochopil,co po mně chce. :lol: Já nemusím na spojku také při startu šlápnout,dokonce nemusím ani lézt do auta. :D Stačí se naklonit,odemknout řazení,dát páku do neutrálu a mohu startovat. :wink: A to samé umí i vozy VW,tedy pokud nejsou vybaveny automatickou převodovkou. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: jaký mot. olej 5W40 do Peugeota 1.4 VTI, 2013

Příspěvek od Návštěvník »

Když motor neutáhne ani zatuhlou předlohu, to je pak těžký... :lol:
Návštěvník

Re: jaký mot. olej 5W40 do Peugeota 1.4 VTI, 2013

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:Já to věděl, ...
a já se v tom pro změnu teď už úplně ztratil. :?
lengy60 píše:A jako spolujezdec jsi byl při jízdě spokojený?
Když si před nějakým tím rokem soused na chatě pořídil C4 s benz. motorem 1.8, měl jsem příležitost si s ním více zajezdit (za volantem) v různých podmínkách. Samozřejmě jsem ho srovnával se svým Mitsubishi SW, patřícím do stejné kategorie. O C4 Grand mohu kladného říct pouze jedno: vnější design se mi líbí (ale to opely také - Jirka ví... :mrgreen: ).
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: jaký mot. olej 5W40 do Peugeota 1.4 VTI, 2013

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:Když motor neutáhne ani zatuhlou předlohu, to je pak těžký... :lol:
Jak to myslíš? Konkrétně u té Lantry byl fígl v tom,že na spojkovém pedálu byl spínač,takže pokud jsi nesešlápl spojku,tak se žádné startování nekonalo. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: jaký mot. olej 5W40 do Peugeota 1.4 VTI, 2013

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:Vyšlápnout spojku při startu bylo doménou vozů z dálného východu,ne? :idea: Když jsem měl svého času Lantru...
Tak to rozhodně ne: poprvé jsem se s tím setkal u Hyundaie S-Coupé, a tam to prý bylo ještě jen kvůli přeplňování benz. motoru. Jinak dnes už to nejde prakticky u žádného auta, napříč značkami a typy. :evil:
Návštěvník

Re: jaký mot. olej 5W40 do Peugeota 1.4 VTI, 2013

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:
Návštěvník píše:Když motor neutáhne ani zatuhlou předlohu, to je pak těžký... :lol:
Tohle byla reakce na škodovkářovu Š100.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: jaký mot. olej 5W40 do Peugeota 1.4 VTI, 2013

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:
a já se v tom pro změnu teď už úplně ztratil. :?
lengy60 píše:To jsi ještě nečetl návod. :mrgreen:
Když si před nějakým tím rokem soused na chatě pořídil C4 s benz. motorem 1.8, měl jsem příležitost si s ním více zajezdit (za volantem) v různých podmínkách. Samozřejmě jsem ho srovnával se svým Mitsubishi SW, patřícím do stejné kategorie. O C4 Grand mohu kladného říct pouze jedno: vnější design se mi líbí (ale to opely také - Jirka ví... :mrgreen: ).[/quote]
lengy60 píše:Já nemyslel design,ale spíš jak se ti v autě cestovalo,posez atd. :D C4 Picasso se s Mišákem moc srovnávat nedá,řekl bych.Ono také u Granda záleží na odpružení zadní nápravy,myslím klasické pružiny versus měchy. :idea: A benzínový motor 1.8,no radši nemluvit. :?
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: jaký mot. olej 5W40 do Peugeota 1.4 VTI, 2013

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:... C4 Picasso se s Mišákem moc srovnávat nedá,řekl bych...
A proč ne? Stejná kategorie, stejné určení. Motory samozřejmě nesrovnávám, to by bylo vůči C4 nefér. Jinak když se podíváš, co jsem ti napsal do rubriky "jaké auto", tak musím v zájmu subjektivní objektivity dodat, že tohle bych o žádném citroenu nenapsal. Asi takový rozdíl mezi tím dělám... :lol:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: jaký mot. olej 5W40 do Peugeota 1.4 VTI, 2013

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:
lengy60 píše:Vyšlápnout spojku při startu bylo doménou vozů z dálného východu,ne? :idea: Když jsem měl svého času Lantru...
Tak to rozhodně ne: poprvé jsem se s tím setkal u Hyundaie S-Coupé, a tam to prý bylo ještě jen kvůli přeplňování benz. motoru. Jinak dnes už to nejde prakticky u žádného auta, napříč značkami a typy. :evil:
Co zase myslíš tím rozhodně ne? :shock: Lantra je(byla) také Hyundai,ale normální 1,6 16V.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět