Jaký kompresor na pneumatiky ?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Zdenak

Jaký kompresor na pneumatiky ?

Příspěvek od Zdenak »

Ahoj,
sháním nějaký kvalitní kompresor na huštění pneumatik na Transita, nějaké návrhy?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

.....a měl by být na 12, nebo 220V? Malý, nebo větší? Ale jinak obecně - vyhnul bych se těm nejlacinějším, protože ty by toho Tranzita mohly nafouknout taky jenom jednou.....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
FF

Příspěvek od FF »

...pred pár dňami som kúpil za 32,39€ tento:
Obrázek http://www.aeg-automotive.com/en/products/id/76
a som prekvapený ako rýchlo to fúka - tie lacné baubau sú o dosť hlučnejšie a pomalšie. Uvidíme akú to má životnosť, ale páči sa mi podsvietenie a aj osvetlenie (za šera a v tme je to super) a má to predvoľbu tlaku, takže nastavím koľko a samo sa to vypne s presnosťou +-0,05bar.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Anschließen, Einschalten, Geht nicht = AEG :lol:
Co třeba Orlík?
FF

Příspěvek od FF »

skodovkar píše:...Co třeba Orlík?
...mám tento (bezolejový):
Obrázek
http://www.kompresory-info.sk/product/k ... 19024-111/
...používam ho už 6 rokov a to pomerne často a stále ide (klop klop klop) raz ročne mu vymením filtračnú tkaninu (F5), ale stál vtedy necelých 7000,-Sk, čo bolo dosť...
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

S tím už by se dalo i stříkat, ne?
FF

Příspěvek od FF »

...do určitej miery áno, ale treba si uvedomiť, že striekacia pištoľ môže mať spotrebu až okolo 300 litrov za minútu...
Moja

Příspěvek od Moja »

A proto používám na všechno 3válec Orlík s 300L nádrží. :lol:
FF

Příspěvek od FF »

...tak to musí byť delo...
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Příspěvek od Jezevcik »

Vím,že přicházím trochu pozdě,ale snad má zkušenost někomu prospěje.Pokoukávám po kompresoru s objemem TN 25 l a vyhlédl jsem si z produkce českého výrobce Atmos Chrást model Bobby 2/25.Zavolal jsem do té fabriky,abych se na pár věcí poptal a tam mi bylo řečeno,že se tato malá řada u nás nevyrábí a je to onálepkovaná Čína.Ta upřímnost mě překvapila,ale byl jsem ujištěn,že jde o kvalitní výrobek,pod který se Atmos nebojí podepsat,má nadstandartní výbavu,plný pozáruční servis a zaručenou dodávku náhradních dílů.Prý se tato třída v Evropě vůbec nevyrábí.Pán ještě dodal,že světlou výjimkou mohou být některé model Fini.Taková je skutečnost.Musím říci,že bych se této volby vůbec nebál a pokud se rozhodnu tak to bude právě Atmos.
sob22

re:kompresory

Příspěvek od sob22 »

AHoj, zkus mrknout na kompresory almig jestli si z nich vybereš ;)
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Příspěvek od Brembo »

ja používam tento,i ked to nie je top značka funguje spolahlivo a bez problémov zvláda i niekolkohodinovu prevádzku http://www.triplet.sk/product/piestovy- ... 050-c-166/. Pri nových olejových kopresoroch sa po cca 10 hodinách prevádzky musí vymenit olej-rozhodne z vlastnej skusenosti odporučam. pri kupe kompresora sa riadte množstvom dodávého vzduchu,nie sacím výkonom. Príkon motora privelmy nerozhoduje,jednovalcový kokpresor potrebuje výkonnejší motor ako rovnako výkonný 2 valec.
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Příspěvek od Brembo »

FF píše:...pred pár dňami som kúpil za 32,39€ tento:
Obrázek http://www.aeg-automotive.com/en/products/id/76
a som prekvapený ako rýchlo to fúka - tie lacné baubau sú o dosť hlučnejšie a pomalšie. Uvidíme akú to má životnosť, ale páči sa mi podsvietenie a aj osvetlenie (za šera a v tme je to super) a má to predvoľbu tlaku, takže n
astavím koľko a samo sa to vypne s presnosťou +-0,05bar.
tento istý je zakupitelný i na www.conrad.cz/vzduchove-kompresory.c0330016 pre českých kolegov
hanzs
Příspěvky: 34
Registrován: ned srp 21, 2011 16:55

Příspěvek od hanzs »

FF: koupil jsem na podzim taky kompresor Orlik ORFI 190/24. Asi pri druhem pouziti zacal vyhazovat jistic. Kdyz jsem sundal ten plastovy kryt nestacil jsem se divit. Pripojeni napajeci snury k motoru bylo nacvaknuté na draty vinuti tak, ze se mohlo kdykoliv dotykat, coz se taky delo. Foto nize po provizorni oprave to ukazuje, vsechno co je nyni omotano izolackou bylo neizolovane a vzajemne se dotykalo. Doporucuju zkontrolovat!
Kompresor na me dela dojem, ze tahle rada Orliku je delana nekde v Cine.
[img]http://merkur_sound.sweb.cz/orlik.jpg[/img]
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Příspěvek od Brembo »

niektoré lacnejšie kompresory Orlik a Atmos su vyrobené inymi tovarnami,jedná sa o hobby kompresory.
Odpovědět