Jaký kompresor na pneumatiky ?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

FF

@hanzs

Příspěvek od FF »

...to bude asi nejaký od(b/p)orný zásah mimo továrne - buď nejaký servis, alebo v predajni - skúsim vyfotiť to isté miesto na tom mojom, ktorý má neuveriteľne veľa motohodín (až som z toho paf), mimochodom, práve predvčerom som mu znova menil filter (čistý vzduch vo valci je totiž základ dlhej životnosti!).

P. S.: kedysi som sa rozprával s nejakým servisákom od profi skrutkových kompresorov a ten tvrdil, že tie najnižšie a teda najlacnejšie rady rôznych značkových výrobcov sa robia v Taliansku...
hanzs
Příspěvky: 34
Registrován: ned srp 21, 2011 16:55

Příspěvek od hanzs »

FF: já bral ten kompresor nerozbalený na prodejně. Takže jsem přesvědčený, že to tak přišlo od výrobce.
Jako ono stačí posadit na linku někoho málo zaučeného nebo narychlo prostě někoho, protože dotyčný nepřišel do práce a hned se dějou věci...

Ale udělej foto tvého, jak to tam má, to mě zajímá.
FF

Příspěvek od FF »

...sorry, ale fotené starším mobilom v šere...
http://img167.imagevenue.com/img.php?im ... _963lo.jpg
Naposledy upravil(a) FF dne pát čer 01, 2012 11:20, celkem upraveno 1 x.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

V klidu, nikdo to stejně nevidí :lol:
FF

Příspěvek od FF »

skodovkar píše:V klidu, nikdo to stejně nevidí :lol:
...ale išlo to - skúšal som to... ...radšej som tam dal teraz odkaz natvrdo.
Naposledy upravil(a) FF dne sob čer 02, 2012 11:56, celkem upraveno 1 x.
hanzs
Příspěvky: 34
Registrován: ned srp 21, 2011 16:55

Příspěvek od hanzs »

FF: dík, i když to na tvojí fotce není přesně vidět, je jasný že to na tvojem je nějak odizolováno, na našem nebylo nic. Možná tam tu izolaci prostě zapoměli dát...
hanzs
Příspěvky: 34
Registrován: ned srp 21, 2011 16:55

Příspěvek od hanzs »

Tak jsem opravoval ten kompresor Orlik - zjistil jsem, že vinutí není z mědi, ale nějaké slitiny hliníku. Takže to nejde pájet.
Na motoru i tlak. nádobě jsou nálepky made in Italy...

Trošku mě ty kluci italský poslední dobou sejřej... kompresor naprd, koupil jsem italskou vodovodní baterii, taky naprd... no ještě že to Stilo furt jezdí... .)
FF

Re: @hanzs

Příspěvek od FF »

FF píše:...P. S.: kedysi som sa rozprával s nejakým servisákom od profi skrutkových kompresorov a ten tvrdil, že tie najnižšie a teda najlacnejšie rady rôznych značkových výrobcov sa robia v Taliansku...
...tak asi nekecal...
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Příspěvek od Brembo »

taku istu skusenost s neizolovanými káblami mal niekto na inom fore na rovnakom kopresore Orlík,ibaže va vnutri našiel stitok s made in p.r.c ale na tom nezáleží,zdá sa,že je to spoločný znak Orlíka.
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Příspěvek od Brembo »

nemáte nápad,z čoho vyrobit odhlučnovací kryt na kompresor? Zvažujem medzi plechom,laminátom a lexanom,polystyrén je nula,s tým,že vnutro by som oblebil tlmiacim materialom z Gumexu. na skušku som ručnu vrtačku dal do podobného materíalu,hlučnost klesla z 95 bB na 75 dB.
FF

Příspěvek od FF »

...niešo ako NOBASIL, ale zataviť do obalu a priechod vzduchu zachovať!
mikaldac

Re: Jaký kompresor na pneumatiky ?

Příspěvek od mikaldac »

Já jsem na kus prkna přišrouboval kompresor se staré ledničky, na výtlačnou trubičku připevnil 20 m hadici, na nasávací vrazil kousek molitanu jako filtr a funguje už 7 let bez problému. Tlak dává obrovský, není slyšet, byl zadarmo ( hadice s otvorem 6mm z práce, koncovku na ventilek cca 50 kč ), spotřeba asi 40 W. Doporučuji. Mám i kompresor s tlakovou nádobou, ale na pneu je zbytečný.Tož tak.
Návštěvník

Re: Jaký kompresor na pneumatiky ?

Příspěvek od Návštěvník »

mate niekto skusenosti alebo recenzie i nepriame na kompresory Aircraft? dokupil som si nejaké pneu náradie,a to moj Gude už neutiahne,tak rozmýšlam nad kupou poriadneho,najlepšie profi kompresora v cene do max 1350€,Sneider,Boge ani Orlík v zodpovedajucom výkone 500 l/min výdaj su daleko nad limitom.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Jaký kompresor na pneumatiky ?

Příspěvek od Jezevcik »

Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jaký kompresor na pneumatiky ?

Příspěvek od Brembo »

no cena je zaujímavá,no výbava vyzerá skor na hobby kompresor ako profi. Obyčajné kolesá-nie plnené vzduchom,žiadna upravná jednotka vzduchu-zachytávač kondenzátu,primazávač dokonca ani regulátor tlaku. Myslím že Atmos má divné predstavy o triede profi ale cena a parametre su zaijimavé,no upravná jednotka vychádza na 100€,takže cenovo výhodnejší je tento http://www.euronaradie.sk/product_info. ... j99adpqhi2 alebo http://www.euronaradie.sk/product_info. ... ts_id=2667
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Odpovědět