Jaký doporučujete olej do Hyundai i30 1,6 crdi s filtrem?

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
tomas

Jaký doporučujete olej do Hyundai i30 1,6 crdi s filtrem?

Příspěvek od tomas »

Zdravím,

jaký byste doporučili olej do i30 1,6 crdi 81 kw s filtrem pevných částic? Auto je ze září 2015 a ted mám najeto 10 tisíc km ... garančku v září, ale olej bych chtěl vyměnit ještě teď, přes léto budou nějaké výlety, takže očekávám, že do září dalších možná téměř 10 tisíc km najezdím a autu chci dopřát, ikdyž dle oficiálních doporučení by první olej měl vydržet 30 tisíc (nebo myslíte, že by to byla zbytečná péče a mám tam ten první olej nechat a najet na něj cca 18 tisíc km)

četl jsem chválu na millers oils, cena až tak rozhodující kritérium není, spíš cena a výkon (nechci platit dvojnásobek za olej, který je o 2% lepší, ale jinak mi vyšší cena až tolik nevadí)

případně nějaký jiný olej? V knížce je doporučován Shell
tomas

Re: Jaký doporučujete olej do Hyundai i30 1,6 crdi s filtrem

Příspěvek od tomas »

jen pro upřesnění, jezdím trasy 50 km jeden směr ... část dálnice, část okresky
nebo jinou trasu cca 25 km jeden směr ... mezi městy

vyloženě po městě (abych jel 2 km k obchodáku a zase zpátky) téměř nejezdím, jen občas v nouzi, když benzínové auto není doma a je nutné něco vyřídit
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaký doporučujete olej do Hyundai i30 1,6 crdi s filtrem

Příspěvek od Pitris »

Vyměnit první olej po 10-ti tkm určitě NENÍ přehnaná péče. To spíš by byla hloupost ho tam nechat těch výrobcem motoru povolených 30tkm. Já osobně (krom toho že "tovární" olej by šel ven po 2-3tkm) bych použil olej 5w30 nebo 5w40 ACEA C3. A vyměnil zas po 10-ti tkm a potom při popsaných jízdních podmínkách by se dalo i po 15-ti tkm nebo po 1roce. A co jde o značku oleje, tak onen zmiňovaný Shell klidně; rovněž Millers (EE, XF nebo Trident) ale stejně tak lze použít i jiný: např. Elf, Liqui Moly, Mogul, Motul, Panolin, Repsol, Sunoco, Texaco, Valvoline, Yacco.... Ale důležitější je ACEA C3 (a lépe když bude C3-10).
A s dovolením zde použiji Colommbovo "je rozdíl mezi Pro motor to nejlepší a do motoru to nejlepší" a vždy je pro motor vhodnější dřív měnit i levnější (což u olejů neznamená vždy horší) olej než tam nechat dlouho "superolej"....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
tomas

Re: Jaký doporučujete olej do Hyundai i30 1,6 crdi s filtrem

Příspěvek od tomas »

ok, já si taky myslím, že radši vyměnit

na millers se teda ted vykašlu, dám tam něco běžného, aby to splnilo specifikace dle manuálu a o případném kvalitnějším oleji, který by tam byl od září 2016 do září 2017 budu přemýšlet později ... nyní stejně počítám s tím, že v září 2016 bude nutné měnit olej přímo na garančce a neuznají mi, že jsem si ho měnil sám
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaký doporučujete olej do Hyundai i30 1,6 crdi s filtrem

Příspěvek od Pitris »

tomas píše:....že v září 2016 bude nutné měnit olej přímo na garančce a neuznají mi, že jsem si ho měnil sám
To asi ne, ale když si doneseš svůj (plnící předpis výrobce, což je zřejmě jen to C3) tak by neměl být problém ani v autorizovaném servisu....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: Jaký doporučujete olej do Hyundai i30 1,6 crdi s filtrem

Příspěvek od Návštěvník »

tomas píše:ok, já si taky myslím, že radši vyměnit

na millers se teda ted vykašlu, dám tam něco běžného, aby to splnilo specifikace dle manuálu a o případném kvalitnějším oleji, který by tam byl od září 2016 do září 2017 budu přemýšlet později ... nyní stejně počítám s tím, že v září 2016 bude nutné měnit olej přímo na garančce a neuznají mi, že jsem si ho měnil sám
- rozumné.... :D
otass
Příspěvky: 150
Registrován: stř úno 25, 2015 13:22

Re: Jaký doporučujete olej do Hyundai i30 1,6 crdi s filtrem

Příspěvek od otass »

Je pro motor 1,6crdi 100kW r.v.2016 vhodnější Motul X-Clean nebo X-Clean+?
Nebo doporučíte něco jiného - cena nehraje příliš roli.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaký doporučujete olej do Hyundai i30 1,6 crdi s filtrem

Příspěvek od Pitris »

Těch X-Cleanů je povícero. A Motuly jsou kvalitní oleje. Předpokládám že máš v motoru DPF takže hledej normu ACEA C3 a SAE 0w40, 5w30 nebo 5w40 a s výměnou při krátkých po 10-ti a při delších jízdách do 15-ti tkm nebo po roce....:wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět