Jakou značku auta byste si nikdy nekoupili a proč??

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
v.vilik

Re: Jakou značku auta byste si nikdy nekoupili a proč??

Příspěvek od v.vilik »

Hombre píše:Pozůstatek v podvědomí kupujících z reklam výrobců: Nekoupil bych si auto XY ale YX. Proč?? - nevím -

PS: každé auto jezdí do doby, než začnete do něj hrabat a mě jezdí již patnáctý rok. :lol:
To je možné, jenže já mám trochu jinou zkušenost. Mám kamaráda, automechanika, který se coby velmi zdatný a šikovný živí opravami hezkých pár let. Občas ho navštívím a světe div se, v dílně na zvedáku nejčastěji auto od F a před dílnou je jich taky plno. Na otázku, co nejčastěji opravuje - odpověď, nebýt francouzů a Forda, asi bych se neuživil. :mrgreen: Proč asi? Auta si nevybírá, opravuje vše, co jezdí. Dokonce i ty Japonce. Pochopitelně s výjimkou lahůdek typu Porsche, Ferari atd. Ale myslím, že to je jiná sorta majitelů a vozového parku, které nepotkáte ani například ve Škodováckém, značkovém servisu. :P Naopak, koncernová auta, a tím myslím všechna koncernová se u něj vyskytnou občas.

Můj brácha si opravami aut jen tak přivydělává. Hádejte, co nejčastěji opravuje...? :mrgreen:
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jakou značku auta byste si nikdy nekoupili a proč??

Příspěvek od Hombre »

Na to je jednoduchá odpověď, škodovky jsou dobře hlídaný přes servis, tak se dá dobře dohledat historie nájezdu. Až budou mít nalítáno o těch 100 - 150 tis. km více než je na tachometru u dovozových stočených "F" tak před dílnou budou stát i ty škodovky mezi ostatníma vedle sebe. :?
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
v.vilik

Re: Jakou značku auta byste si nikdy nekoupili a proč??

Příspěvek od v.vilik »

:mrgreen: To fakt myslíš vážně :?: :mrgreen:
Johnny55
Příspěvky: 161
Registrován: pon srp 29, 2011 19:42

Re: Jakou značku auta byste si nikdy nekoupili a proč??

Příspěvek od Johnny55 »

Niekto tu spomenul ze nic z Francuzska :D
Ale co taky Cognac? Burgundske alebo Bordeax vino? :D
Volvo S80 2.0T
Audi A6 2,7TDI manuál 6st. bez DPF
Motul X-Cess
Mobil Rally Formula
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jakou značku auta byste si nikdy nekoupili a proč??

Příspěvek od NOVON »

CITROEN
PEUGEOT
RENAULT
Toliko moje zkušenost s francouzy z hlediska kvality,zpracování,poruchovosti..Napsáno od nejlepšího..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Fahrer
Příspěvky: 433
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: Jakou značku auta byste si nikdy nekoupili a proč??

Příspěvek od Fahrer »

Hombre píše:Na to je jednoduchá odpověď, škodovky jsou dobře hlídaný přes servis, tak se dá dobře dohledat historie nájezdu. Až budou mít nalítáno o těch 100 - 150 tis. km více než je na tachometru u dovozových stočených "F" tak před dílnou budou stát i ty škodovky mezi ostatníma vedle sebe. :?
Naprostý souhlas. :wink:
jarson1
Příspěvky: 2088
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Jakou značku auta byste si nikdy nekoupili a proč??

Příspěvek od jarson1 »

Nikdy by som si nekupil akekolvek auto ako nove. Preco-nevyplati sa to (aspon teda mne urcite nie).
No'mozno by som urobil vynimku ,ak by som mal moznost kupit ako nove to ,co mam teraz.Ale to uz sa nevyraba :D
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jakou značku auta byste si nikdy nekoupili a proč??

Příspěvek od Hombre »

v.vilik píše::mrgreen: To fakt myslíš vážně :?: :mrgreen:
Nemám rád francouzské káry, jsou poruchové a oprava s díly obnáší nehorázné sumy. Ale když postavím všechny značky na pomyslnou startovní čáru, vždy se nějaká výrobní vada ukáže ale ty tři roky záruky překlepou všechny. Pak teprve nastávají poruchy většího rázu, kdy u nás vyrábějí lidová vozitka v základu vzhledem k naší kapse, údajně, ale já si dovezu z venku káru v plnné výbavě i o 100 tis. kč levnější/ stejný ročník/ - varianta, kdy sedí nájezd. Pak jsou káry z dovozu - stočenky které jsou ještě levnější, ale tam opravdu záleží jaké je štěstí a na co člověk kápne a jen mění olej s filtry. Ta horší varianta pak okupuje dvory servisů a ti neznalí okamžitě poukazují jaký to je zgarb a přitom ten vůz má najeto deset rovníků , oproti garážovanému mazlovi z Boleslavi, kterému po 50tis km chčije olej z vany.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Návštěvník

Re: Jakou značku auta byste si nikdy nekoupili a proč??

Příspěvek od Návštěvník »

Nekoupil bych si auto, které mne vyloženě se.e při jízdě. Tedy hned vylučuji všechna koncernová.

P.S.: Jako služební mám "sen českého motoristy", tj. neposuzuji to podle nějakých řečí, ale podle osobních zkušeností.
v.vilik

Re: Jakou značku auta byste si nikdy nekoupili a proč??

Příspěvek od v.vilik »

Hombre píše:
v.vilik píše: :mrgreen: To fakt myslíš vážně :?: :mrgreen:
Nemám rád francouzské káry, jsou poruchové a oprava s díly obnáší nehorázné sumy. Ale když postavím všechny značky na pomyslnou startovní čáru, vždy se nějaká výrobní vada ukáže ale ty tři roky záruky překlepou všechny. Pak teprve nastávají poruchy většího rázu, kdy u nás vyrábějí lidová vozitka v základu vzhledem k naší kapse, údajně, ale já si dovezu z venku káru v plnné výbavě i o 100 tis. kč levnější/ stejný ročník/ - varianta, kdy sedí nájezd. Pak jsou káry z dovozu - stočenky které jsou ještě levnější, ale tam opravdu záleží jaké je štěstí a na co člověk kápne a jen mění olej s filtry. Ta horší varianta pak okupuje dvory servisů a ti neznalí okamžitě poukazují jaký to je zgarb a přitom ten vůz má najeto deset rovníků , oproti garážovanému mazlovi z Boleslavi, kterému po 50tis km chčije olej z vany.
No ale o tom to je. Otázka zněla: Jakou značku auta byste si nikdy nekoupili a proč??



Bez podmínek. 8)
Návštěvník

Re: Jakou značku auta byste si nikdy nekoupili a proč??

Příspěvek od Návštěvník »

v.vilik píše:Otázka zněla: Jakou značku auta byste si nikdy nekoupili a proč??
Dovolím si tvůj problém diagnostikovat, byť se budu opět opakovat: syndrom skupinového myšlení (svými příspěvky jsi to zde mnohokrát prokázal) + kognitivní disonance s konfirmačním zkreslením (to, čeho se shora domáháš, je právě ono konfirmační zkreslení, které ti chybí k úplné spokojenosti). A vůbec mi není líto, že od místních uživatelů se ho nejspíše nedočkáš.
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jakou značku auta byste si nikdy nekoupili a proč??

Příspěvek od Hombre »

Nevím, jak to lépe napsat. Jasně píši , že francouze bych nekoupil - proč? protože po třech letech se začnou srát a opravy bych finančně neutáhl.
Další pojednání začínající startovní čarou se týká všech aut, kroužících po našich cestách......
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
NOP

Re: Jakou značku auta byste si nikdy nekoupili a proč??

Příspěvek od NOP »

Návštěvník píše:.. kognitivní disonance s konfirmačním zkreslením...
Hm, hezký. :wink: Typoval bych Tě tak na studium nějaké sociální psychologie ? nebo tak. I když to jsou teorie dosti frekventované, když jsem se s nimi již opakovaně setkal i já (v této oblasti “pole neorané”), tak si myslím, že by jsi to tady měl ostatním alespoň rámcově přiblížit, co jsi to vlastně napsal. Aby na Tebe někdo nepodal ještě žalobu v domnění, že mu nadáváš. :lol: Je až excentrické, jaké enormní kvantum importovaných termínů se prezentuje v tuzemské interpersonální konvenční konverzaci. :mrgreen:
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jakou značku auta byste si nikdy nekoupili a proč??

Příspěvek od Hombre »

To je nějakých výzkumných názvů a přitom se to dá říci jednoduše. Byl jsem na toaletě hodit koko. :cry:
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
v.vilik

Re: Jakou značku auta byste si nikdy nekoupili a proč??

Příspěvek od v.vilik »

Návštěvník píše:
v.vilik píše:Otázka zněla: Jakou značku auta byste si nikdy nekoupili a proč??
Dovolím si tvůj problém diagnostikovat, byť se budu opět opakovat: syndrom skupinového myšlení (svými příspěvky jsi to zde mnohokrát prokázal) + kognitivní disonance s konfirmačním zkreslením (to, čeho se shora domáháš, je právě ono konfirmační zkreslení, které ti chybí k úplné spokojenosti). A vůbec mi není líto, že od místních uživatelů se ho nejspíše nedočkáš.
Přiznám se, že jsi mě ohromil a sedl jsem si na pr*el. Není tě škoda, pro tohle fórum :?: Můžeš dát odkaz, odkud jsi to nakopíroval :?:
Odpovědět