Jakou značku auta byste si nikdy nekoupili a proč??

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

mipesa píše:Když jsme u těch Rencků, tak mám stařičkou Lagunu 12ti letou 1,9 Dti 72 kW, najeto cca 615tkm a můžu s klidným svědomím tvrdit, že je to nejspolehlivější auto, co jsem, kdy měl.žena má Vectru 1,9 CDTi necelé tři roky starou a problémy se vyskytují častěji než u Laguny, jsou to zatím drobnosti, ale jsou.Syn měl Mazdu 6 dvoulitra CR a šla z baráku, .ralo se tam snad všecko a to jsem zastáncem názoru, že 6ka je docela povedené auto a nechci ten názor měnit, protože po pátrání v historii auta jsem se dozvěděl, že Magdička stála někde třičtvtě roku v kopřivách a nemakala.Vím, že Laguna bude jezdit dokud neumře, zatím se tak nejeví.No a to, že Lagunu kolikrát postavím mezi "Zupa" BMV,Audi, atd...tak na to fakt ser..
Jen zastávám názor, že když se auto povede a máte kliku, tak je jedno, co máte za značku. .... a zároveň dotaz na názor, co vy na to?
Citroen C4 Picaso Grand 1,6 HDi pro mlaďase, jsem sice rozhodnutý, ale zajímá mě i váš názor.Jedná se o 4 roky starý kousek z Holandska najeto 175tkm, to auto stále jezdí u Siemense.
Tyto motory nebyly špatné, a co ostatní, elektrika také bez problémů? Jinak ale Laguny nebyly nijak extrémně spolehlivé, spíše jsi měl kliku a narazil na mimořádně povedený kus. No hlavně at ti ještě dlouho bez problémů slouží.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

mipesa píše:Citroen C4 Picaso Grand 1,6 HDi pro mlaďase, jsem sice rozhodnutý, ale zajímá mě i váš názor.Jedná se o 4 roky starý kousek z Holandska najeto 175tkm, to auto stále jezdí u Siemense.
Tuším, že tato motorizace má dvě výkonnové verze - pokud bude jezdit naloženej, raději tu silnější, nebo dvoulitr. Ty máš s "francouzem" dobré zkušenosti, tak Ti "francouze" vymlouvat nebudu; jen Ti přeji, abys měl /aby měl mlaďas) s Citroenem stejné štěstí, jako Ty s Renaultem.....dost lidí ho s "frantíky" nemělo.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

hanzs píše:Nevim no - nektery veci se ovlivnit chovanim k autu nedaji - 1.6 od Renaultu trpi na spatne presuvniky vackoveho hridele, proste ten dil nevydrzi... Spatne reseni lozisek na klice u motoru 1.5dCI, nemaji zamky, pootoci se a za chvili je zadreno. Hodne tehle motoru nedozilo ani 100tis. viz. renault forum.
A zavady na elektroinstalaci... no to taky neovlivnis...
Co se týče elektroinstalace, tak dost poruchové byly díly Sagem - ale byl to jen jeden z dodavatelů do prvovýroby (stejných dílů). A v těchto případech byl třeba Bosch kvalitnější.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Itall píše:Já bych si např. Peugeota nekoupil, ale P107 (Toyota) mám.....
Vím, jak to myslíš, ale vypadá to hezky: Peugeota by sis nekoupil, ale Peugeota máš :lol:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Takže , co se týká elektriky, co se podělalo bylo relátko žhavení, měnil jsem celou přístrojovku, začal skákat tachometr a už mě to štvalo tak jsem dal starší jinou( Sagem), pak v altíku ložiska a při té příležitosti jsem dal i regulátor s uhlíky, nyní mi svítí servis s obdelníkem a klikatou čarou, ale lehce ťuknu na pedál brzdy a zhasne to, s tím jezdím asi 3 měsíce, zatím to neřeším, odjel jsem s tím Itálii 4 200 km a loni výměna žhavek, toť vše z elektriky, jo ještě druhá baterka,a sem tam nějaká žárovka, co Lagunu mám.Neřeším to, že je to frantík, řeším to, že je to spolehlivej a pohodlnej auťák a jen tak se ho nezbavím.Během tohoto, možná příštího týdne mě čeká STKáčko a vím, že aniž bych se nacokoliv díval tak projdu, to auto je prostě v cajku a jsem si vědom, že mám štěstí oproti jiným.
K té C4 Picaso, dvoulitry jsou jenom v automatu a to mlaďas nechce.Bavil jsem se s jedním maníkem od Citroenu, tak mi říkal, že jsou to povedená auta, ale vzhledem šetření na všem se občas nějaká jobovka vyštění, to je ale dneska asi na všem.Prostě si vybral auto podle vzhledu a neřešil jestli je to francouz nebo eskymák.Já jsem tak nějak nakloněný k Opelu, ale asi bych do žádnýho nešel.Stačí nám doma mamky Vectra.
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

mastnák píše:Navíc mám vyrážku ze "světového " TDi
Demo píše:Důvod? A objektivně.... Nebo tu jen plácáš?
No, to by mě taky zajímalo.
dawess

Re:

Příspěvek od dawess »

VÁCLAV píše:Určitě ne VOLKSWAGEN.
Volkswagen je právě némecká kvalitka.Co vic si přát než západní auto :-)
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re:

Příspěvek od Brembo »

naatrium (Nepř) píše:NE- renault, peugeot,dacia,ford,kundai,alfa,bmw,citroen,kia,mercedes,opel,
vw,
ANO-fiat,lancia,honda,suzuki,toyota,mitsubishi,ferrarri,porshe,jeep,mazda, saab,subaru,volvo,audi

:) samozřejmě každé auto má své pro a proti tohle je muj osobni soukromy žebříček...
Ferrari? Najdrahší šmejd,to už radčej čínana-spolahlivost rovnaká,teda žiadna.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Tomas-SA

Re: Jakou značku auta byste si nikdy nekoupili a proč??

Příspěvek od Tomas-SA »

:) Len pre kus humoru: http://www.oleje.cz/forum/humor-t3783.html#p74338

Ale inac v zivote by ma nedostal niekto do niecoho, ako Alfa Romeo, Dacia, Renault...
Co to moze byt za auto, ked to ma p*cu na kapote ? :D
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Re:

Příspěvek od Pitris »

dawess píše:Volkswagen je právě némecká kvalitka.Co vic si přát než západní auto :-)
On je dneska apríl, že :?: :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
otass
Příspěvky: 150
Registrován: stř úno 25, 2015 13:22

Re: Re:

Příspěvek od otass »

dawess píše:
VÁCLAV píše:Určitě ne VOLKSWAGEN.
Volkswagen je právě némecká kvalitka.Co vic si přát než západní auto :-)
Já hlásím VW Golf III 1.6i 55kW 1997, životnost 135.000km. Z toho posledních 40tis km už mu nikdo nedával naději. Od novoty v rodině, nyní posmrti.
-2x nový starter (díly vždy original)
-nejméně 5x nový termostat
-1x čidlo tlaku oleje
-nefunkční dálkový centrál
-nefunkční centrál odjinud, než z místa spolujezdce
-nefunkční zámek kufru
-v -5°C přestaly fungovat kliky
-v -15°C přestaly fungovat zámky
-nevyřešitelná závada ABS - všichni těm autům podle keců rozumí, ale nikdo nevěděl co s tím
Nespočetněkrát jsme někde zůstali trčet, někdy záhadně třeba po 20 minutách jakoby se nechumelilo naskočil, jindy aspoň startovacími kabely. Párkrát dojel na laně. Párkrát zůstal někde přes noc.
V kufru jsem vozil žebřiňák s nářadím a veškeré propriety pro pomoc v nouzi.
Od 80tis. km se s tím nedalo jet dál než 100km, projistotu. V zahraničí byl jen jednou na Slovensku, to byl prostě risk - a tehdy zrovna nezklamal.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Re:

Příspěvek od Pitris »

otass píše:....VW Golf III 1.6i 55kW 1997....V zahraničí byl jen jednou na Slovensku, to byl prostě risk - a tehdy zrovna nezklamal.
No vidíš :twisted: až na Slovensko Golf dojel :mrgreen:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
v.vilik

Re: Jakou značku auta byste si nikdy nekoupili a proč??

Příspěvek od v.vilik »

Já bych si třeba nekoupil auto od F.

Ford, Fiat a fšechny Francouzský. :mrgreen:
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jakou značku auta byste si nikdy nekoupili a proč??

Příspěvek od Hombre »

Pozůstatek v podvědomí kupujících z reklam výrobců: Nekoupil bych si auto XY ale YX. Proč?? - nevím -

PS: každé auto jezdí do doby, než začnete do něj hrabat a mě jezdí již patnáctý rok. :lol:
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jakou značku auta byste si nikdy nekoupili a proč??

Příspěvek od NOVON »

Hombre: Asi tak jak píšeš.Naprostý souhlas..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Odpovědět