Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

A tohle je právě důvod, proč mít dobré gumy, třebaže je vlastně povětšinou nepotřebuješ. Jde o to, že 99% řidičů netuší, kde za daných podmínek leží limit toho, co auto na daných gumách ještě zvládne a co už ne. Ty podmínky se navíc průběžně mění, tedy se posouvá i onen limit. Jediným receptem je proto buď neustále zjišťovat, kde onen limit leží (kolik z nás ale tak jezdí?), nebo mít "pojistku" ve formě lepších gum. Podotýkám ale, že ten první způsob je lepší, bez ohledu na použité gumy.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

pepoh píše: no, vsade vidim ze mnoho gum je ok, ale vzdy v recenzi nasleduje text "tato pneu je ok, ale priplatte si za ts 860 alebo alpin5"
ono to robi dojem ze continental a michelin su supergumy.. :shock:
ludia vy hovorite ze su zle :shock:
no a teraz si mam vybrat :mrgreen:
Jenže na rozdíl od většiny recenzentů já na těch nejdražších gumách skutečně jezdil a jezdím. Přesto jsem žádný zázrak nezaznamenal. Naopak, mají řadu nedostatků, pro které bych si je sám na vlastní auto nepořídil. A o peníze zrovna mně fakt nejde. A už vůbec ne o jakýsi pocit luxusu či výjimečnosti.
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Brembo »

Continental zimné určite nie. Mám nejaký typ,ale i ked su na 6- 7 mm budem prezuvat. Na suchej a mokrej vozovke O.K.,len sa nesmu dotknut snehu a ladu. Nemaju totiž žiadny vyhradený limit a ani žiadnu spatnu vazbu o hranici,že už je to na ne privela. Bud držia,alebo ste v pruseri a máte čo robit,aby ste si nerozbili držku.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Mně na těch TS860 vadí hlavně zcela neharmonické nasazení oblouku, a to v každé zatáčce. :x
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od ka-spel »

Vy tady pomlouváte prémiové pneu a lidi dávají třeba čínské 20" a vůbec jim to nevadí. :-) Dnes jsem na Chrysler 300 C Hemi viděl toto https://www.alukola.cz/delinte-d7-245-4 ... 2VEALw_wcB
Obrázek
byloObrázek
je Obrázek
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Libor »

No jo, ale... Je rozdíl mezi pomlouváním a prezentováním negativních zkušeností. Lidé si dávají na auta různé bizarnosti, ale to neznamená, že bych je měl kopírovat :D
Pokud budu jezdit autem jen do obchodu, tedy 3-5 km po městě, s minimálním provozem, nebudu potřebovat hyper super truper pneu, ale když jezdím na rychlých silnicích, nebudu riskovat, dělat pokusného králíka značce Ling lig, Zeofeng a podobně :wink:
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

ka-spel píše:Vy tady pomlouváte prémiové pneu a lidi dávají třeba čínské 20" a vůbec jim to nevadí.
Ten, kdo dá na auto 20'' ráfky, si už na ně může obout i čínské gumy, neboť jízdní vlastnosti poslal tak jako tak do haj.lu.
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od PavelRS »

Už jsem to asi psal, ale mně třeba u OI RS, byť je to plečka 14 let stará, překvapilo, že moji dva známí při koupě nových letních pneu, před letošní sezónou, pořídily čínu Landsail. :(

Prý to není "špatná pneu," hlavně, že byla dobrá cena... A ani jeden s ní nejezdí vždy předpisově. Oba mají navíc malé děti. To já osobně nepochopím... Přitom za příplatek cca 200 Kč, na jednu pneu, mohli mít o dost lepší volbu v podobě značky Kumho... :roll:
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1738
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od kornel »

pepoh píše: no, vsade vidim ze mnoho gum je ok, ale vzdy v recenzi nasleduje text "tato pneu je ok, ale priplatte si za ts 860 alebo alpin5"
ono to robi dojem ze continental a michelin su supergumy.. :shock:
ludia vy hovorite ze su zle :shock:
no a teraz si mam vybrat :mrgreen:
..pepoh neboj, s tými TS860 to rozhodne nie je až také dramatické :D ..pokiaľ sú pre človeka v zime podstatné schopnosti pneumatiky ako priľnavosť, brzdná dráha na suchu a vlhku za nízkych teplôt a akceptuje fakt, že na snehu a čistom ľade je to skôr priemer, tak s touto pneumatikou chybu neurobí.
Čo sa týka schopností dodať šoférovi čím lepší pocit a podporu pri ostrej jazde z hľadiska odozvy, a predvídavosti ich chovania.. je pravda, že majú svoje nedostatky, majú z môjho pohľadu zvláštne makkú bočnicu.. pri ostrej jazde cítiť ako sa "akoby zalomia" čo niekoho môže trochu zneistiť a vyviesť z rovnováhy, ale to sa deje pri naozaj ostrej jazde kedy podpora od pneumatiky pri správnom nájazde k apexu je podstatná a TS860 majú v tomto trochu rezervu. No so zimnými pneumatikami takto jazdí ozaj málokto a pri bežnej jazde táto slabšia stránka TS860ky, občana k neistote neprivedie.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Korneli, předpokládám, že na svém autě používáš nízkoprofilové gumy o vysokém rychl. indexu. Já se však vyjadřuji k rozměru 195/65x15 v T. A v měkkosti bočnic problém určitě není. Napřed jsem si myslel, že mi odešlo něco na podvozku... :x
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1738
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od kornel »

225/45 R17 V... samozrejme chovanie tam bude odlišné a dokonca môže byť veľmi odlišné.., teda aby to bolo korektné, je potrebné môj postreh vztiahnuť len na takýto rozmer (resp. tomuto veľmi blízky), nie všeobecne :wink:

K tej bočnici.. ono to ani nieje tým, že je mäkká (preto som aj použil termín "zváštne mäkká"), resp., že to je hlavný problém, ale ona sa tak pocitovo akoby divne zdeformuje/zalomí v tom prvom momente nasadzovania oblúka (ostrá jazda) a v tom momente z toho človek až mierne zneistí (ak to nezažil dovtedy), či to náhodou neprepálil a tá pneumatika to vykrojí k vrcholu zatáčky ako občan mal v pláne.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Extrapolovat se dá v případě pneu výhradně podle profilového čísla, nikoli podle rozměru.

A to, co popisuješ, je přesně to, co mě na těch gumách maximálně se.e. A znovu opakuji, není to měkkou ani extrémně měkkou bočnicí. Takovou mají např. NOKIANY WR D3 a vůbec žádný problém s tím není.
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1738
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od kornel »

Zrejme je tam niečo špecifické v konštrukcii asi celkovo u Continental, pretože podobné chovanie som zaznamenal aj na letných ContiEcoContac5 v rozmere 205/55 R16 na Mazde3, ktorú ešte užívajú rodičia ako druhé resp. už tretie vozidlo (škoda to predať za holubí prd).. na návšteve s tým občas jazdím.
Po jednej sezóne tie pneu šli do sveta...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

pepoh píše:....okres trencin atd, mirne kopcovite okresky, solene 50/50 a bezne cistene, so sancou navstevy rodiny v rakusku cez sviatky (dialnice,mirne kopcovity teren, juh -ziadne alpy alebo lyzove strediska nechodim)....
V tom případě bych já hledal zimní pneu která bude mít velmi výborné vlastnosti při brždění na mokru, odolnost proti aquaplaningu a průměrné trakční schopnosti. A vůbec by mě nevadil větší valivý odpor a třeba hlučnost.... Nemusí to být extraprémiovka, ale určitě bych nehledal ani mezi těmi nejlevnějšími - spíš někde mezi Uniroyal, Semperit, Dunlop, Nokian, Vredestein, Hankook, Kumho, Nexen, Membat nebo třeba Fulda....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NOVON »

Já mám na oktávce tyhle a krom měkčích bočnic nemám výhrady.

https://www.nejlevnejsipneu.cz/cz/pneum ... p?id=65148
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Odpovědět