Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Libor píše:Dnes proběhlo odsolení, kompletní umytí od těch zimních srágor a vosk. A vééélké nutkání shodit zimáky. Brzy?
Já bych rád za 14 dní. Potřebuji autu věnovat víc času než jen na přezutí (ještě olej a voda v motoru, a celková očista), a teď ho není. Tak snad to po svátcích jara klapne. Dám letní Dunlopy MAXX TT - mají před sebou poslední (pátou) sezónu. Příští rok půjdou nové - a asi Sport MAXX RT.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Libor »

Pitris:
Tak nakonec jsem to také pozdržel. Jezdím autem jen na ranní a ještě za tmy, kdy je stále vcelku zima, nebudu ještě riskovat. Teď budu mít třetí sezónu Bravurisy, ale ty už příště nee (hučí). Pak asi Dunlopy, nebo F1 od GY. Dík za tip.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
j.kiwi
Příspěvky: 195
Registrován: úte čer 03, 2008 13:52
Bydliště: Ostrava

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od j.kiwi »

Nazdar všici,
máte někdo zkušenosti z letní pneumatikou Sava Intensa UHP 2 ? Přemýšlím o nich nebo o Falken Azenis FK 510 rozměru 225/50 r17 - obě dvě dopady v loňských testech velice slušně (Falken tuším 2 v ADAC, Sava 8 ) a cenově se jeví taky velice dobře.
Zatím jsem sedlal jen GY, Michelin, Semperit, a Noikian a rád bych něco kvalitního a levnějšího než prémiovky - mám 2 auta a kupovat 8 gum už něco stojí :-)
dík
VOLVO V60 D3 Momentum 2020
VW Golf 7 R line
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

j.kiwi píše:....Sava Intensa UHP 2
Mladej je loňskou sezónu jezdil v podobném rozměru 225/45-17. Řeknu mu ať sem písne recenzi....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od shalibaba »

Já mám, tuším, že ty Falkeny, jen v rozměru 225/45/17. Loni jsem na nich ujel par tis. km a já jsem spokojen.
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1792
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

j.kiwi píše:Nazdar všici,
máte někdo zkušenosti z letní pneumatikou Sava Intensa UHP 2 ? Přemýšlím o nich nebo o Falken Azenis FK 510 rozměru 225/50 r17 - obě dvě dopady v loňských testech velice slušně (Falken tuším 2 v ADAC, Sava 8 ) a cenově se jeví taky velice dobře.
Zatím jsem sedlal jen GY, Michelin, Semperit, a Noikian a rád bych něco kvalitního a levnějšího než prémiovky - mám 2 auta a kupovat 8 gum už něco stojí :-)
dík

Jsou černé a kulaté :D
Nemůžu na ně říct špatného slova :)
Tiché, drží, dobrá trakce... Ve velkým slejváku jsem na nich nejel ale i na vodě jsou :wink:

Žádná se nemusela "extra" vyvažovat.

Za mě spokojenost
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
j.kiwi
Příspěvky: 195
Registrován: úte čer 03, 2008 13:52
Bydliště: Ostrava

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od j.kiwi »

díky za info, hlavně jsem rád, že jsou černé a kulaté - žluté a krychlovité bych na svém autě nesnesl :D
Jinak mi šlo o to, že je to celkem novinka a nikde není moc recenzí - zimní (eskimo) má můj otec už asi třetí v 16- ctkovém rozměru na SX4 a nedá na ně dopustit, proto uvažuji o letní variantě, která je oproti jiným za rozumný peníz a testy byly taky v pohodě.
Už nejsem žádný závodník (to se k Volvu tak, nějak nehodí) a jezdím na pohodu, tudíž netřeba závodní super prémiové pneu :lol:
VOLVO V60 D3 Momentum 2020
VW Golf 7 R line
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1792
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Já autu za uši dávám a i tak nemůžu na Savu nic říct :)

Jen do nich ;)

P.S. Zde na fóru bych se nezmiňoval o tom - nepotřebuji "super" gumy :D Někteří se toho rádi chytají :)
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
j.kiwi
Příspěvky: 195
Registrován: úte čer 03, 2008 13:52
Bydliště: Ostrava

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od j.kiwi »

že by narážka na otce Pitrise :lol: ????
VOLVO V60 D3 Momentum 2020
VW Golf 7 R line
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Spíš na mne.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

j.kiwi píše:....že by narážka na otce Pitrise :lol: ????
Snad ne☺bo ty Savy jsem mu loni doporučil. Savy obecně nejsou vůbec špatný - už od "dvojky" Eskima. A já netvrdím (a řekl bych že ani Jerry) že drahá guma nejlepší guma.... Ale že ta nejlevnější stlačená tma gut není.
Pitris 24.3. píše:Já bych rád za 14 dní. Potřebuji autu věnovat víc času než jen na přezutí (ještě olej a voda v motoru, a celková očista)....
Tak sice bez komplet očisty, ale nakonec to proběhlo dneska. Kola přezuty (z Vredesteinu na Dunlop), a vyměněn i olej v motoru (z Valvoline přes Mogul ☺ na Millers) a chladicí kapalina (z Texaca do Valvoline MaxLife coolant). Počasí dnes přálo 8) a i ostatní elementálové byli příznivě nakloněni, tak jsem to stihl :P :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Brembo »

Libor jazdím na GY F1 asym 2,športové pneu,skvelé jazdné vlastnosti,hlučnost dobrá-Asym 3 ju maju ešte o kusok nižšie,skvele odvádzaju vodu,dobre brzdia a držia v zákrutách. čo sa ekonomiky týka,tak Asym 2 maju až D,bez problémov zvladaju i teploty pod +7. či sa značka D nejako prejavuje na vyššej spotrebe neviem posudit,športový charakter ale trochu uberá na komforte. Radšej ale oželiem pár deci paliva a vymením za lepšie jazdné vlastnosti.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Libor »

Brembo:
V pátek jsem přezouval na letní a ten rozdíl v hlučnosti Barumek oproti zimním Nokianům je až otravný.
Kluci z HC ty F1 vychvalují a de facto mi jejich kvality potvrzuješ i Ty, což je fajn. Silně nad nimi uvažuji.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Brembo »

Trošku je potrebné si zvzknut na rýchlejšiu a presnejšiu reakciu na mierny pohyb volantom-u niektorých pneu je malý pohyb volantom nebadetelný,na trošku vačší pohyb reaguju trochu oneskorene. Takže spočiatku sa ti bude zdat,že tým volantom koriguješ smer jazdy o trochu častejšie ako oproti iným pneu. Zato ale odozva od podvozku je jasnejšia a citelnejšia,takže vieš presnejšie,čo sa pod tebou deje. Asymetric 2 su už spravidla nedostupné,v ponuke su novšie Asym3-zmenila sa kostra a trochu i dezén,zhoršenia sa ale obávat netreba. Asym 2 boli vyrábané v Nemecku,na Asym 3 je už Slovenia.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lefort »

"Můj" gumař mi při přezouvání řekl, že na Bridgestonu v Německu mu poradili Firestone, prý je teď v poměru cena/výkon lepší než Bridge. Nevím, nikdy jsem ho nejezdil (na rozdíl od několika různých sad Bridgestonu na více autech) ale možná by to za zkoušku stálo.
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Odpovědět