Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

Nemam v oblibe gumy,co se furt tvari jako podhustene a jizdne pusobi ,,gumove,,. To mym ostrejsim prujezdum zatacek nesedi.
Proto jsem zvedavy na 4,5-5mm Toya,co cekaj s ,,hlinikem,, v garazi. Bohuzel TP nedava moc moznosti pro pouziti rozmeru rafku ci pneu.
A hustim o 0,2 vice (nekdy i vice,dle pneu) za studena. Letni.
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1753
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Po dlouhé době se ozvu i já se svejma pneu.
Jak asi víte před sezónou jsem vybíral co nazout. Nazul jsem Savu Intensa UHP 2 - úplně nová pneu (modelový ročník 2017)
Když mě dorazili tak mě hned vlítlo do oka že jsou MADE IN POLAND. Začínal jsem mít strach že jsem udělal blbost.. Ovšem po nazutí - nejtišší pneu na kterých jsem kdy jel (EU štítek 66dB). Když přišel první déšť, tak jsem si je chtěl vyzkoušet co zvládnout. A ony prostě i s tou mou bednou vzadu místo kufru prostě drží. Na suchu si hrábnou jen na jedničku, dvojka má už grip perfektní. Za mě jedno velký překvapení a mohu jen a jen doporučit. Žádná není šišatá a všechny šly krásně vyvážit - všude max 15g ale to je díky 14 let starým ALU který mají dost za sebou.
Mohu jen doporučit :wink:
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

Musim popsat nespokojenost s nedavno obutymi Toyo 350. Spousty let kupuji 5-6mm jete pneu (letni), nikdy problem s montazi, vyvazenim, prilnavosti (vzdy tridrazkove). Beru do 5ti let veku max.
Nynejsi sada super na suchu, repasovany podvozek sedi az k limitu, ale jest fakt, ze bylo +30.
Dnes nekolik desitek km v +17, stale v lijaku, cast po meste. Klouzou jako na masle, pri akceleraci (zadny brutus) i na dvojku hrabnou a zatacky..., ani nemluvit. Az se usadi vse na predni naprave, tlumice..., znova udela geometrie, pujdou predni pryc. Zadek se bez rucky skoro nehne, a to jsem si to pak dal " na prasaka" na velkem parkovisti u Teska. No proste nekdy to nevyjde a sahl jsem spatne.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Tedy něco jako BMW: na suchu skvělé, za mokra průser. :lol:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

Mel bych jine srovnani, ale zde to prezentovat nemohu. Byl bych ukamenovan. Stejna platforma, jine auto. Pisnu Ti to v SZ.
Ovsem to ze jsem udelal spatny vyber ja, si muzu sam.
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lefort »

Ze by to byla H? :-D
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9853
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Pedro píše:...zde to prezentovat nemohu. Byl bych ukamenovan. Stejna platforma, jine auto...
Já bych se toho nebál - prostě nějaký potróblý japončík... :lol:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Něco mi uniklo :?: Opel z Japonska :?: :twisted:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Shi »

Pedro píše:Nemam v oblibe gumy,co se furt tvari jako podhustene a jizdne pusobi ,,gumove,,. To mym ostrejsim prujezdum zatacek nesedi.
...
A hustim o 0,2 vice (nekdy i vice,dle pneu) za studena. Letni.
Většinou jsme foukal pro jistotu od 0,2 až 0,4 baru více, než předepisuje výrobce, protože mírně přehuštěná je lepší, než mírně podhuštěná, navíc teplota se může změnit ze dne na den a navíc můj pneuměřič se o cca 0,3 baru lišil od pneuměřiče na pumpě, kde obvykle foukám.

Pořídil jsme si nyní slušný pneuměřič (Bottari Saturn) a hrál jsme si s tlakem v pneu. Po té co jsem snížil tlak na 2,1, což je hodnota předepsaná výrobcem, tak musím konstatovat, že pneu sice subjektivně působí lehce podhuštěně a gumověji, nicméně se nahoru posunula rychlost, při které kola v zatáčce začínají pískat a auto drží v zatáčce ještě o kousek lépe, než tomu bývalo dříve. (GY Eagle F1 A2 225/45R17 91Y)
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Už jsem to sem několikrát psal, ale klidně to zopakuji: to, jak pneu "vypadá", neříká vůbec nic o tom, zda je či není správně nahuštěná. A mé praktické zkušenosti mi potvrzují, že přehušťovat pneu v situacích, kdy to není zapotřebí kvůli "zrychleným" (rozuměj vysoko nad limitem) přesunům po dálnici či maximálnímu vytížení vozu, je silně kontraproduktivní, byť se dnes zhusta doporučuje.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

Ty nynejsi se po prehusteni chovaly znacne nervozne. Takze upraveno na rozptyl, ktery doporucuje vyrobce. Po dlouhe dobe, tedy hustim, k hornimu limitu, nikoliv nad nej. Proto, ze se ukazalo, ze na vode neeefungujou. Tedy tak jak chci, ocekavam ja. Bohuzel bych si predstavova 185/55 ale TP nepovoluje.
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Hombre »

Já nové nahustil na horní toleranci. Pak upouštěl, až to přestalo drncat. Změřil jsem po 3 tis.dezén posuvkou a tlak upravil. Jízda í ostrá byla pohodlná, auto sedělo a gumy se sjížděly rovnoměrně.
Dle zkušeností pak tlaky u jednotlivých značek, co jsem obouval, se neschodovaly mezi sebou ani manuálem.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9853
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Přes horní limit (co se v souvislosti se zatížením vozu výrobcem auta doporučuje) nechodím nikdy, ale oproti spodnímu trošku přidávám, pravda... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Shi »

Jerry3 píše:Už jsem to sem několikrát psal, ale klidně to zopakuji: to, jak pneu "vypadá", neříká vůbec nic o tom, zda je či není správně nahuštěná. A mé praktické zkušenosti mi potvrzují, že přehušťovat pneu v situacích, kdy to není zapotřebí kvůli "zrychleným" (rozuměj vysoko nad limitem) přesunům po dálnici či maximálnímu vytížení vozu, je silně kontraproduktivní, byť se dnes zhusta doporučuje.
Nutnost hustit víc z důvodu vysoké rychlosti u pneumatik s indexem Y nastává až pro rychlosti nad 220 km/h. Je to jeden z důvodů, proč preferuji gumy s co nejvyšším rychlostním indexem a zimní s indexem H radši foukám trochu víc, protože nikdy nevím kdo s autem pojede a jak rychle.

Už několikrát jsem od lidí ve svém blízkém okolí, kteří dle svých slov rychle nejezdí, slyšel jak se jim to na prázdné dálnici "samo" rozjelo ke 190 km/h. Že by se někdo z nich zajímal o to co mají na autě obuto a jak mají nafoukáno, to jsem si však nevšiml. Všichni však svorně tvrdí, že připlácet si za index H na zimních je pro ně zbytečné.
Vrcholem je má příbuzná, která tlak v pneu asi v životě neměřila, je schopná na zimácích jezdit celoročně a do servisu, kde se o to prý mají postarat (ona tudíž tlak řešit nemusí), jezdí jednou za dva roky ...
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9853
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Cosi fan tutte (tedy téměř)... :mrgreen:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět