Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Předpokládám, že přinejmenším jedna z těch shora vyjmenovaných závad byla zneprovozňující. Mně osobně štve, že na Mondeu jsem za 48 tis. km už měl jednu "poruchu": odešlo mi jedno z 8 parkovacích čidel. Jsem totiž zvyklý na nulovou poruchovost. Ale chápu, každý to holt máme nějak jinak.

P.S.: Služební škodovka mi už skoro týden stojí ve značkovém servisu, tak jsem zvědav na výsledek - třeba se konečně (co do dříve neodstraněných poruch) zadaří a odstraní i ty nově naběhnuvší...
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Pitris JUNIOR píše:Stále vážně nechápu to, že různým lidem a různým potřebám dáváte J auta, ano, jsou doopravdy dobrá ale když jsem si sedl do Lengyho "Citróna" nebo do Fiesty ST kolegy Leforta, tak jsou to obě super pohodlná auta, ovšem každá úplně jiná a na jiné použití. Každému dobré to, co je mu hodno, někomu Škoda a VW, někomu Citroen, někomu Honda cokoli jiného, ale každý si najde v těch mnoha autech svoje - proto se jich také vyrábí tolik.
Problém je "pouze" v tom, že mnou zde dříve zmíněná degresivní konvergence již proběhla. Proto kdybych nepamatoval to, co ty objektivně pamatovat nemůžeš, i bych s tebou souhlasil. Což zároveň neznamená, že bych mohl napadnout konstatování obsažené v citaci shora - v jeho izolaci od minulosti.
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1790
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Ano, to již proběhla, a ano já jsem nezažil to co ty :wink: , a proto si myslím že když si teď někdo koupí auto kolem roku 2010 a novější tak je to vlastně celkem jedno co koupí :) , už v tom prostě nejsou tak propastně rozdíly jako tenkrát :| , a navíc proto jsem si koupil opět starou káru co bude jezdit ještě za 15 let :lol:
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NOVON »

pitris junior: Nechtel jsem uz reagovat,bo to patri do jineho tematu.Nicmene porovnam ti cenovky.Poloosy origo VW 2600 kc/kus (u mych aut pri 280 tis.km stale puvodni),klima kompresor,repas cenove nastejno,fungl novy 6500 kc (nicmene u obou oktavek 20 a 17 let stale puvodni funkcni).Mno ale to je jedno,spise me zarazi,ze to tatik nenapsal,nepochlubil se.Prece neshodim pana hondu :-)
Taky musim prasknout starsi oktu,odesel mi posilovac brzd,prdla membrana.Oprava svepomoci za 1300 kc.
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1790
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Už to tu proběhlo dřív, jak ty klimakompresory tak poloosy s klouby.
Myslím si že na všem je někdy něco, a teď zpět k téma pneu :lol: :lol:
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Ani já už nechtěl reagovat, ale k tomuto off topic tématu ještě poslední věc:
NOVONe, ty poloosy kdyby byly i s vnitřním homokloubem - byly by za 2600 kc/kus ?
A ty klimakompresory jsem zapomněl, ano. Bo jsou to obě auta zeťákova a neuvědomil jsem si to. A ještě jsem u svého nezmínil 2 silentbloky na zadní nápravě po 80-ti korunách kus.... HOWGH !
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NOVON »

Pitris:Ano daji se koupit komplet poloosy za cenu,kterou jsem psal..+ pošta teda.Kupoval jsem zakaznikovi.
Nevim jak je to u Hondy,resp.Acorda,ale na nektere znacky je problem sehnat jen vnitrni klouby,tohle jsem resil kdysi u sveho Mondea a nakonec jsem musel koupit komplet repas poloosu.Taktez treba u Renaultu Megane nebo Peugeot 306D,jen komplet poloosy.Tam zase venkovni klouby nedemontovatelne,nebot vnitrni klec je soucasti tycky poloosy..
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1790
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

NOVON píše:Pitris:Ano daji se koupit komplet poloosy za cenu,kterou jsem psal..+ pošta teda.Kupoval jsem zakaznikovi.
Nevim jak je to u Hondy,resp.Acorda,ale na nektere znacky je problem sehnat jen vnitrni klouby,tohle jsem resil kdysi u sveho Mondea a nakonec jsem musel koupit komplet repas poloosu.Taktez treba u Renaultu Megane nebo Peugeot 306D,jen komplet poloosy.Tam zase venkovni klouby nedemontovatelne,nebot vnitrni klec je soucasti tycky poloosy..
Stejný problém jsem řešil já, měl jsem špatné vnitřní klouby a po koupi údajně vnitřních kloubů přes kolegu DEMA od f. NIPPARTS, tak mě známý mechoš řekl že výstup z difecu má 30 zubů a kloub má 32. Všude kde jsem se koukal na klouby bylo 32 zubů. Tak mě nezbylo nic jiného než koupit celé osy :)
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od ka-spel »

Jerry3 píše:Předpokládám, že přinejmenším jedna z těch shora vyjmenovaných závad byla zneprovozňující. Mně osobně štve, že na Mondeu jsem za 48 tis. km už měl jednu "poruchu": odešlo mi jedno z 8 parkovacích čidel. Jsem totiž zvyklý na nulovou poruchovost. Ale chápu, každý to holt máme nějak jinak.

P.S.: Služební škodovka mi už skoro týden stojí ve značkovém servisu, tak jsem zvědav na výsledek - třeba se konečně (co do dříve neodstraněných poruch) zadaří a odstraní i ty nově naběhnuvší...
Zneprovozojící se nedá říct. Vadné čidlo vačky se projevovalo jen za specifických situací při nízkých otáčkách a podtočeném motoru při plynulé jízdě např. na městském obchvatu, tak motor začal vynechávat, spadly otáčky a jakoby vypnul. EGR občasným zakolísáním otáček, nevracel se, zasekával se i když byl vyčištěný. A nejkurioznější byl ten prodřený kabel pod baterkou. Ten se projevoval buď po ostříkání auta wapkou nebo při rychlé jízdě za prudkého deště. Např. po wapce auto šlo v pohodě nastartovat a vyjel jsem na silnici a začalo cukat a poskakoval jakoby se přerušoval přívod paliva. Po cca kilometru to přestalo. Finančně prkotiny. Čidlo 500, starší EGR 500, diagnostika a vulkanizační páska 500. Jinak čidlo jsem měnil současně s rozvody. Urychlil jsem to a měnil ve 100 tis. Čidlo je pod pod rozvody, tak jsem to s tím spojil.
byloObrázek
je Obrázek
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

ka-spel píše:...Čidlo je pod pod rozvody, tak jsem to s tím spojil.
Pokud se nemýlím, tak je integrální součástí gufera pod řemenicí klikovky. Skutečně velká radost měnit! Každý druhý mechanik ho neumí usadit do správné pozice...
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NOVON »

jerry: U PD je cidlo kliky i vacky k vuli synchronizaci vacka/klika.Jinak to cidlo kliky je opravdu konstrukcni "lahudka",to je na kopanec do rozkroku :-(
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od rousini »

Já jen, že jsem občas šťoura. Kdo mi vysvětlí rozdíl v celkovém hodnocení 2. a 3. pneu???
možná je tam těch ADACovin víc... :mrgreen:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Je to prosté: celková známka nemůže být lepší než známka "za mokro". :idea:
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od rousini »

:idea: Jó rozsvítilo. :wink:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Odpovědět