Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od jerome »

To je pravda ale v tomto pripade sa jedna o Itala :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Ital

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Ital »

Jerry3 píše:Ani jedno (špatně položená otázka)! :mrgreen:
No dobře, takže co jiného?
Ital

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Ital »

NOVON píše:
Ital píše:Brali byste radši Sava Eskimo S3 nebo Barum Polaris 3 :?: (rozměr 185/65-15)
Ty první..
A proč?
Já jsem z nich vyzkoušel jen Polaris 3, a ty se mi zdají dobré, narozdíl od Polaris 2. Mezi Polaris 2 a Sava S3 bych vybral Savu už jen proto, že Polarisky 2 nejsou dobré. Jenže Polaris 3 jsou mnohem lepčí.
Sava má např. udávanou nižší hlučnost (68 vs. 71 dB), ale uživatelé Sav si kolikrát stěžují právě na vysokou hlučnost a Polarisáci si pochvalují ticho. Tím chci jen dokumentovat, že údaje na štítku se asi nedají brát moc vážně. Takže spíše nějaké zkušenosti uživatelů.
Ital

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Ital »

Jináč díky všem za názory :wink: .
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Ital píše:
Jerry3 píše:Ani jedno (špatně položená otázka)! :mrgreen:
No dobře, takže co jiného?
Tohle:
https://www.pneushop.cz/product/Nokian/65/15/R-281831
Ital

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Ital »

Papírově vypadá dobře, máš ji vyzkoušenou?
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Mám vyzkoušené D3. Můj známý, který dříve jezdil na D3 a nemohl si je vynachválit (sám za sebe to rovněž rád potvrzuji), si na minulou zimu pořídil D4 a tvrdí, že jsou ještě lepší. Nemám důvod mu nevěřit, "on se živí (za) volantem".
Ital

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Ital »

A to buďte rádi, že jsem do svého výběru nezařadil Debicu, o které bych snad i uvažoval :D (vyšla by ovšem mnohem levněji než na pneushop.cz, narozdíl od té Nokian). Nemluvě o čínských gumách, které jsem zatím nezvažoval nikdy :? .
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9915
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Debicy Frigo 195/65R15 jsem jezdil na předchozí Omče a zadokolka s nimi neměla potíže ani na zimní Šumavě (Zadov, Churáňov.) Jen musel být dostatečně zatížený/naložený kufr. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Škodovky před Favoritem taky neměly problém v zimě na sněhu do kopce - a i bez naloženýho kufru 8)
Ono se na sněhu líp tlačí než táhne. Otázkou ovšem zůstává, že co pak nahoře; jestli to půjde i dolů :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Ital

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Ital »

Colommbo píše:Debicy Frigo 195/65R15 jsem jezdil na předchozí Omče a zadokolka s nimi neměla potíže ani na zimní Šumavě (Zadov, Churáňov.) Jen musel být dostatečně zatížený/naložený kufr. :)
A tož, až zas pojedeš lyžovat na Zadov, tak se ozvi.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NOVON »

Ital: Jezdil jsem oboje ty gumy a savy mi prisly lepsi v zaberu na ledu i brzdeni.Navic jsem zkousel i blbnout na snehu,na velkem parkingu a prislo mi,ze ty barumky se vzadu snaze utrhly do smyku.Nevim,bylo to na audi 80,ale tam je motor pred predni napravou.Je mozne ze u pricne ulozenych motoru se to bude chovat jinak.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9915
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Včera jsem nasadil zimní kola a při dnešní (slunečné) projížďce jsem si znovu uvědomil, jak jsou ty (letní) BluResponse tichounké - člověk tomu rychle přivykne, že to ticho pak už ani nevnímá... :wink: Zimní Toyo SnowProx nejsou hlučné, ale, narozdíl od letních, jsou prostě slyšet. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Ital

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Ital »

Tak to yo.
Já dám henty Barumky Polaris 3 a poreferuji o tichosti 8) . Na cizím autě se mi zdály celkem tiché, tak jsem zvědav na porovnání s ecoconti různých rozměrů na mých autech.
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Hombre »

Osobně mám jetý Sávy i Barumky. Sáva je lepší a co vyjede ve sněhu, Barumka jen čučí. Jediný mínus je , že za teplejší zimy ubývají před očima. Třetí sezonu jsem tento týden přezul z letních Membat na zimní Membaty. :wink: A to zimáky odjely i teplou zimu a vzorek po 20 tis. km s odřenýma ušima stále OK i pro letošek, gumy mají 4,5 mm :mrgreen:
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Odpovědět