Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
jarson1
Příspěvky: 2088
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od jarson1 »

jarson1 píše:
NOVON píše:No a já jsem zjistil,že mám na audině zimní Mischeliny DOT 98 a ani "za krysta "nejdou sjet... :P :P
...vezmi ich na vylet do stredomoria a poprehanaj v 40 stupnoch v 160hod po dialnici aspon 2tis.km :lol:

...tak beriem späť. teraz som tie moje neborky pozeral a musim skonstatovat, že si ten masaker co dostali skoro ani nevsimli. ono ak ides po dialnici a su cele cierne , tak to vyzera ako by ani nemali vzorku. teraz ked su už zase poriadne zaprasene, už je to inak. Ano, predne subjektivne trosku ubudli, ale zadok ako by ani nebol s nami na výlete :D
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
NOP

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NOP »

Uvažuji o koupi pneu zn. Nexen N'Fera SU 1 v rozměru 215/55 R17, třeba tady:
http://www.nejlevnejsipneumatiky.cz/cz/ ... =3zbozi.cz
Poté, co je pochválil kamarád, který toho najezdí mnohem více než já, další známý má také Nexen, ale jiný typ (v názvu je "blue", nebudu to hledat) a také údajně spokojenost, v testech to také nevypadá špatně (většinou lepší než Barum, ale na tu špičku to nemá) a poté, co mi syn řekl, že jezdím už jak důchodce, načež jsem mu sdělil, že si asi nestačil všimnout, že tím důchodcem jsem již několik roků (pěkně mne vytočil frajer, ale on opravdu jezdí dobře). Nerad bych udělal nějakou pitomost, na pneu jsem většinou v minulosti nešetřil, ale když vídím tu cenu.... Koukal jsem tady na diskuze a snad pouze Colommbo měl v úmyslu to kupovat? Budu vděčný za každou zkušenost a doporučení. Nějak se nemohu rozhodnout, což u mne není zrovna běžné.... :roll:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Jestli se nepletu,tak Colommbo uvažoval o pneumatikách Hankook. :idea: Ale jestli jezdíš jako důchodce :lol: ,tož bys mohl být spokojen i s Membaty.Tuším,že Hombre je tady propagoval,já je doporučil kolegovi na citroen fóru na C4P a je s nimi velmi spokojen.Konečně koukni se sám,diskuze je u toho poměrně obsáhlá.
http://www.pneunet.cz/pneu/175080/memba ... 4-w-letni/
Jinak dcerka pořídila na mé doporučení celoroční Nexeny ,byl jsem auto po opravě projet a i v tom vedru co bylo(39°C) se tvářily velmi dobře. :wink: Na vodě je vyzkouším až se dcerka vrátí z vozem ze Švýcar. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

NOP i Míra máte pravdu, Colommbo hodně uvažoval o Nexenech, přičemž Hankook se v hledáčku objevily taky, ale nebyl potřebný rozměr. Takže nakonec pořídil Nokiany, ale Nexenů by se nebál. A Membat - proč je neobout, aspoň bude další zkušenost... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Jirko,já si jen pamatuji,že jsem ti doporučoval Ventus Prime2 co mám já,ale ty nebyly v tvém rozměru, ale myslel jsem,že jsi koupil ty Kinergy nebo Optimo. :D Na Membatech(zima i léto)jezdí Hombre jak jsem psal,ale už se dlouho neozval.Jak fungují zimní mně dám vědět až přijde zima. :wink:
Ale jinak je na těch stránkách co jsem uvedl zkušeností s těmi gumami dost. :idea:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Schválně jsem se díval a Membat v mém rozměru 205/65R15 V se nenabízí, nějaká divná firma... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Colommbo píše:...Colommbo nakonec pořídil Nokiany, ale Nexenů by se nebál. A Membat - proč je neobout, aspoň bude další zkušenost... :)
Jako, až se budu válet někde ve škarpě, maje obutý Membat?, lol. No, nic ve zlém, prošel jsem i ty uživatelské testy, na které obyčejně příliš nedám (a vím proč), a ten Membat mi příliš dobře nevyšel, tedy kromě ceny. Nexen je na tom lépe. A Nokian - co mám z minulosti zkušenost, příliš radosti si neužiješ, ale je to sázka na jistotu, rozhodně žádný propadák, spíše naopak. Vyšší spotřeba, dost rychle se to sjíždí, ale když už na to přijde, tak tě určitě podrží.... Tedy, pokud nepojedeš jako můj syn. To, že řekl, že jezdím jako důchodce ještě neznamená, že jsem překážkou provozu. Spíše naopak. Jenom se "modlím", až to někde opravdu pořádně rozstřelí, aby to nemělo nějaké fatální důsledky. Vím o čem mluvím. Je mi totiž dost podobný.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

S názorem (zkušeností), že se Nokiany rychleji sjíždí, jsem se už setkal taky a na předku to můžu částečně i potvrdit, ale spíš proto, že jsem měl na LP kole trošku větší sbíhavost, než má správně býti. Předevčírem jsem to nechal dát do richtiku a na řízení a chování auta je to hnedle znát... :P
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
jarson1
Příspěvky: 2088
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od jarson1 »

Tato tema je uz tak dlha, ze netusim,ci sa prave riesia zimne alebo letne.
K nokianom - zimne w+, mam nie od nova, kupil som zanovne, zatial najazdili cca.28tis.km, vzorku maju zadne 4mm, predne tochu menej, dot 09, jazdne 4.sezonu a tentokrat aj v lete - uz som ich neplanoval na dalsiu zimu, tak ostali na jar na aute. Nakolko uz su asi dost stvrdnute, funguju celkom aj v teple. Len to obcas piska. Zvladli aj chorvatsko v pohodicke. Mimochodom ma prekvapilo ze 6 z 10 chorvatskych aut malo v lete obute sava eskimo s3 ! To som teda cumel, 40 stpnove teplo, asfalt zeravy a oni na tomto veselo svistia po serpentnach aj po dalnici jak nic. A teda nejazdia prave podla predpisov...
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
NOP

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NOP »

jarson1 píše:Tato tema je uz tak dlha, ze netusim,ci sa prave riesia zimne alebo letne....
No, hlavně bych rád, aby se řešil Nexen :roll:
Colommbo píše:....ale Nexenů by se nebál..
No, když se nebojí Colommbo, nebudu se bát ani já :lol: Ono u těch uživatelských "recenzí" je často problém v tom, že když někdo něco koupí a ono to není úplně to pravé, má tendenci tento stav zlehčovat. To především a potom to jsou také různé nároky, zkušenosti atd... Je to pěkně vidět na tom uživatelském hodnocení u Membatů - viz link, který sem dal lengy60. Tak rozdílná hodnocení se hned tak nevidí.
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

NOP píše:...když někdo něco koupí a ono to není úplně to pravé, má tendenci tento stav zlehčovat. To především a potom to jsou také různé nároky, zkušenosti atd... Tak rozdílná hodnocení se hned tak nevidí.
Říká se tomu "teorie očekávání", kterou lze vztáhnout na cokoli, jelikož popisuje fungování lidského mozku. Tak např. každý muž očekává, že žena má pipinu, ovšem teprve, resp. až na základě předchozích zkušeností může posoudit, zda ji také umí používat. :mrgreen:

Ale k věci: se zn. Nexen žádnou praktickou zkušenost nemám, ovšem na rozdíl od zn. Membat bych byl ochoten ji alespoň vyzkoušet.
NOP

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NOP »

Colommbo píše:S názorem (zkušeností), že se Nokiany rychleji sjíždí, jsem se už setkal taky a na předku to můžu částečně i potvrdit....
Já dlouhé roky jezdím s diesly a tam to zatížení přední nápravy je samozřejmě větší a tím pádem potom při přezouvání kol je více viditelný rozdíl v opotřebení gum mezi přední a zadní nápravou. To byl také důvod, proč jsem potom dost často kupoval Michelin - to opotřebení bylo někdy výrazně menší. Ale ty Nokiany jsem měl před hodně lety, k tomu sjíždění musím říci, že to nebylo více než třeba GY, Bridgestone, snad i další a vůbec nejhorší z toho, co jsem vyzkoušel byl Matador. Ta dnešní generace Nokianů může být už úplně někde jinde. Takže napsat, že se něco sjíždí, když jsem to měl na autě před cca 14 lety asi také není úplně v cajku :roll: :oops:
NOP

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NOP »

Návštěvník píše:..Říká se tomu "teorie očekávání", kterou lze vztáhnout na cokoli, jelikož popisuje fungování lidského mozku. Tak např. každý muž očekává, že žena má pipinu, ovšem teprve, resp. až na základě předchozích zkušeností může posoudit, zda ji také umí používat. :mrgreen:

Ale k věci: se zn. Nexen žádnou praktickou zkušenost nemám, ovšem na rozdíl od zn. Membat bych byl ochoten ji alespoň vyzkoušet.
A to asi také udělám. Jinak díky za vysvětlení "teorie očekávání" s hezkým, názorným a lehce "uchopitelným" příkladem. Po ránu jsi mi opravdu výrazně zlepšil náladu :wink: :mrgreen:
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

NOP píše:... Ta dnešní generace Nokianů může být už úplně někde jinde. Takže napsat, že se něco sjíždí, když jsem to měl na autě před cca 14 lety asi také není úplně v cajku :roll: :oops:
Za vůbec nejlepší letní gumy, které jsem kdy měl, považuji Yokohamy S707 v 1. pol. 90. let min. st. Zároveň jsem ve stejnou dobu poznal úplně nejhorší zimní gumu, která kupodivu nesla stejnou značku, Yokohama. Letní Yokohamy bych si dnes nekoupil. Jenže někdo bude na základě jediné zkušenosti tvrdit, že "Nokiany se sjíždějí": inu, standardní (ve smyslu většinové) fungování lidského mozku.
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

NOP píše:... Po ránu jsi mi opravdu výrazně zlepšil náladu :wink: :mrgreen:
To máš na oplátku! :D
Odpovědět