Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:... Co že nemůžeš(nesmíš)sedět,nějaký zdravotní problém?
Předpokládám, že zrovna ty sleduješ všechna vlákna zdejší diskuse. Tedy kdybys byl dostatečně pozorný, věděl bys ...
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:
lengy60 píše:... Co že nemůžeš(nesmíš)sedět,nějaký zdravotní problém?
Předpokládám, že zrovna ty sleduješ všechna vlákna zdejší diskuse. Tedy kdybys byl dostatečně pozorný, věděl bys ...
To sice ano,ale jaksi jsem si to nedal do souvislosti nebo spíše jsem nepředpokládal,že se až tak "zadařilo". :idea: Nicméně jiný kolega s více informacemi mě již zpravil takže jsem v obraze. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Já těch "více informací" sice nemám (netvrdím, že by mne nezajímaly, ale zároveň si umím představit, jak moc otravné musí být pro toho, koho se to týká, je furt opakovat), jen jsem zvyklý sledovat souvislosti.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Já nemám nadpřirozené vlastnosti ani neumím věštit z křišťálové koule,takže mě zkrátka nenapadlo,že když někdo zruší motorku,tak skončí na OS.V čem je problém?
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:... mě zkrátka nenapadlo,že když někdo zruší motorku,tak skončí na OS.V čem je problém?
Sice nevím, co je OS, zato tuším, že když někdo tou motorkou zruší velké MPV (a to zde zaznělo), tak může být rád, že to vůbec přežil.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

OS=operační sál.Jinak já zaregistroval pouze to,že zrušil mašinu o MPV,ne že zrušil to MPV,ale zřejmě jsem se přehlédl.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

V každém případě nezbývá než popřát brzké uzdravení.

P.S.: Smůla je jak mucholapka, nikdy nezůstává u jedné mouchy... :(
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:V každém případě nezbývá než popřát brzké uzdravení.
Tak to zcela jistě ano. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

lengy60 píše:Návštěvník a Pitris: Chlapi díky,ale ty Pirelky se už nedělají,tam je náhrada Pirelli Cinturato P7 AllSeason, o Vredestein Quatrac 3 a 5 vím.Údajně velmi povedené jsou Goodyear Vector 4Seasons,ale co je to platné,když je to jaksi mimo možnosti majitelky. :oops:
Nedělám si iluze že je to přesně tak jak píší a obecně bych Michelin nedoporučil, ale je ještě jedna možnost na "celoroční" obutí http://www.autoforum.cz/prvni-dojmy/mic ... i-do-zimy/ 195/65 R15 95V okolo 1720,- Každopádně to nebude stará pneumatika....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Misojogi píše:....stabilita na vode v zakrute aj pri brzdeni vidim ako prioritu cislo jedna....
:wink: když budeš jezdit "na hraně". Nehledej nemožné a kup si gumu která má dobré recenze v rozměru Tobě blízkém, známého výrobce, "dobrý euroštítek" (EC, EB) a bude se Ti líbit. 145/70-13 je okrajovka.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9852
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Nevykládej si to špatně, Mišo, ale fakt z toho není třeba dělat vědu, jakmile to začneš probírat ze všech možných stran, nikam se nedostaneš - předpokládám, že s Matýskem nejezdíš jak šílenec, zařiď se, jak radí Pitris, a bude to dobré... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Pitris:To je všechno hezké,ale na C4 je potřeba 205/55R 16 a tam začíná cenovka na 2150,-Kč :?
Jinak je hodně podobná Alpin 4(5). :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

lengy60 píše:Pitris:To je všechno hezké,ale na C4 je potřeba 205/55R 16....
Aha - já viděl na té TYFOON ALLSEASON 1 rozměr 195/65-15. Zřejmě ilustrační foto. Ty 2tisíce něco :?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Pitris píše:
lengy60 píše:Pitris:To je všechno hezké,ale na C4 je potřeba 205/55R 16....
Aha - já viděl na té TYFOON ALLSEASON 1 rozměr 195/65-15. Zřejmě ilustrační foto. Ty 2tisíce něco :?
No ony se dají dát 195/65-15 na C4 taky,ale to by znamenalo koupi disky a to už může dcera koupit rovnou ty gumy.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
feroF
Příspěvky: 142
Registrován: úte led 25, 2005 23:21

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od feroF »

Colommbo píše:Nevykládej si to špatně, Mišo, ale fakt z toho není třeba dělat vědu, jakmile to začneš probírat ze všech možných stran, nikam se nedostaneš - předpokládám, že s Matýskem nejezdíš jak šílenec, zařiď se, jak radí Pitris, a bude to dobré... :)
Ano. Absolutny suhlas nejestvuje, ale s tymto pohladom na vec a nazorom je nutne len suhlasit.
A aby to nebolo len teoretizovania, tak osobna skusenost z uplynulej zimy.
(Sice ine auto, iny rozmer, ina vahova kategoria, ale napriek tomu ista vypovedna hodnota tam bude)
V zimnom obdobi som bol "nuteny" (z vlastneho rozhodnutia) absolvovat cestu do zimneho strediska. Na aute letne gumy, vecer v pohode teploty nad nulou, sneh ani nahodou. Rano ale presne opak. Teplota okolo nuly a cim vyssie, tym vacsia sanca na sneh. Konecna bola v cca 1200 mnm. V tejto nadmorskej vyske na parkovisku suvisla vrstva cestveho utlaceneho snehu - zrkadlo, na ceste suvisla vrstva snehu - mokra kasa. Pracu s plynom a brzdou som maximalne prisposobil situacii na vozovke a cestu do Jasnej (Nizke Tatry)a manevre na parkovisku auto zvladlo bez jedineho zavahania. Teda bez preklznutia a zavahania pri rozjazde. Ale je pravda, ze automat, vaha vozidla (1500kg), sirka pneu (205) urobia svoje, ale na druhej strane: letne pneu (vpredu Nexen CP 641, 4mm, vzadu Kumho KH15, 2-3mm) situaciu neulahcovali. (Chapem, nie je to dobry a uz vobec nie skolsky priklad, ale na vysvetlenie, ze pneu nie je vsetko snad je to mozne uviest-(((
Skutocne to nie je o pneu, ale predovsetkym o sposobe ovladania vozidla a vozidle ako takom. Kedysi sme nemali zimne pneu, jazdili sme na Michelin ZXZ a aj bez chemickeho posypu cesta cez Strbu a Vazec sa isla bezne po uplne zasnezenej vozovke.
Ale k veci.
Pneu bude vyhovujuce, ak vodic bude empaticky.
ALE: ak by som to mal dat dietatu, tak tam dam (v sucasnosti!) najlepsie zimne pneu a nespekulujem. Jednak neviem, aku ma osobnu zrucnost a schopnost vnimat auto ako take, a predsa - je to moje dieta. Par korun naviac nestoji za to prezivat neprijemne obavy, ci .... (Hoci nakoniec to bude aj tak o soferovi - teda o dietati, ako to zvladne)

A k hlucnosti (letnych pneu): cim viac zarezov v dezene pneu, tym vyssia hlucnost (samozrejme, pri rovnakej kostre a zmesi.Vynimka: sip od GY). Aj testy to zvacsa potvrdzuju, ze najtichsie vychadzaju pneu s minimalnym poctom priecnych - aj malinkych - zarezov.
Odpovědět