Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Na předepsané hodnoty by si měli dát bacha hlavně ti, kdož hustí dusíkem.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Já hustím dle doporučení výrobce s tím,že při jízdě po dálnice nebo vyšším zatížení přifouknu o 2 desetinky.Rozdíl ve spotřebě zima/léto 0,5 v neprospěch zimních,což ovšem bude způsobeno skladbou tras.Naopak při použití klimatizace rozdíl ve spotřebě není a nezaznamenal jsem ho ani u XP.
Zajímavé z mého pohledu je to,že jak C4 Picasso tak Grande Picasso,a to i s různými motorizacemi,mají shodné doporučené huštění pneumatik. :shock:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Hombre píše:...jelikož se méně opírají o krajní vzorek běhounu. :P
Krajní vzorek běhounu na gumě dozajista není jen pro srandu králíkům, tvoří nedílnou součást běhounu pneumatiky a "vyhýbat se" mu přihuštěním může být věc ošemetná a, troufám si tvrdit, někdy i docela nebezpečná. Správné (ve smyslu vyhovující mně i autu) huštění je dle mého soudu vždycky trochu kompromis, který si trochu vnímavý a ne úplně pitomý řidič dokáže vysledovat. Snažím se o totéž. :oops:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Hombre »

Blbě jsem to napsal, samozřejmě musí dosedat běhoun po celé šířce, myšleno to bylo tak , aby na ty kraje běhounu byl vyvíjen stejný tlak, jako uprostřed při zátěží ostřejší jízdou jinak se smetávají kraje. A jsme zase u toho, mělo by se hustit individuálně dle způsobu jízdy , nejde to tabulkově.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Brembo »

Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Je to smutne, aspon pre mna. Pirelli je jedna z mojich troch oblubenych znaciek. Dojazdim svoju poslednu sadu a koniec. Netvrdim, ze v cinskych rukach pojde kvalita dole, ale z principialnych dovodov si uz ja dalsiu sadu nekupim.
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

A taky z principu nekupuješ telefony, počítače, tablety a přidej si k tomu ještě dalších 95 procent spotřebního zboží???
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Vzals mi to z huby. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lefort »

Tak přátelé a kamarádi, nakonec už mám doma Yokohamy V105 MO, dot xx15, vyrobené v zemi vycházejícího slunce. Zanedlouho půjdou na auto, tak potom napíšu reference :wink:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Máchal

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Máchal »

Máchal píše:Resumé, nakonec majitel vozu rozhodl a jsou objednaný ty Matadory Elite 3, tak snad budou v pohodě.
Po krátké době používání pneu na autě je majitel nadmíru spokojený. Pneu se chová standartně, nehučí, drží dobře stopu i na morku, prostě spokojenost za ty peníze. Výdrž samozřejmě nemůže hodnotit po tak krátké době.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od skodovkar »

Jde o to, že číňani potřebují někam lít dolary, protože ví (je to jen otázka času), že dolar už nemá dlouhého trvání :idea: Zejména pak dluhopisy USA budou brzy dobré jen k jedné věci :mrgreen:
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Číňané kromě účelného uložení peněz získají to nejdůležitější, co stojí za kvalitativními vlastnostmi, totiž přístup k výzkumně-vývojovým kapacitám v oboru gumárenské technologie a také ke špičkovému nástrojářskému vybavení podléhajícímu mezinárodní kontrole. Vyrobit samotnou pneu, to je totiž dnes až to poslední, co už oni sami dávno zvládli.
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Hombre »

lengy60 píše:Já věděl,že se ozveš a proto jsem to napsal. :lol: Já už mám zimní gumy schované v pokojíčku(doslova),protože u mého šemíka není k hnutí neb vrcholí přezouvání na léto. :? Příští týden to snad opadne a já to budu moci konečně nazout na disky. :idea:
Trocha osvěty :D a další popisují kladné hodnocení těchto gum, tak pan Karel je opravdu s hodnocením mimo mísu. Na srazu olejářů jsem mluvil s Demo, který osobně se zná s majitelem pneunet.cz, Škarkou , se kterým měl pracovní schůzku v jiné záležitosti . Když přišla řeč na pneumatiky, tak mu doporučil na jeho zánovní novou káru Membat a to si myslím, že má dosti velkou vypovídající váhu o jejich prodejnosti, reklamacích, kvalitě a ceně.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Hombre píše:Když přišla řeč na pneumatiky, tak mu doporučil na jeho zánovní novou káru Membat a to si myslím, že má dosti velkou vypovídající váhu o jejich prodejnosti, reklamacích, kvalitě a ceně.
1) Každá liška chválí svůj ocas
2) Peníze jsou až na prvním místě

Netvrdím, že neexistují horší pneumatiky v této cenové kategorii, ale existují určitě i lepší.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Vezmu tě za slovo. :lol: Já platil za zimní Membat Flake 215/55 R16 H 1460,-Kč,která jiná pneumatika je tedy za tyto peníze lepší?
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět