Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9938
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Návštěvník píše:...když např. na dálnici o třech proudech v jednom směru jedou všichni prostředním stovkou a v levém trčí někdo, kdo jede "na pohodičku" 110...
Způsobem, jenž tu zmiňuješ, jezdí debilové a mezi ně se snad ještě nepočítám. :? Pohodička je, když v krajním jízdním pruhu zprava si po dálnici pojedu svých 110-120, bo se mi zrovna chce, a(nebo) po okreskách devadesátkou, když nikam nespěchám. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Hombre »

Nejhorší na tom je, že si každý myslí , že nějaké recenze píši z doslechu. Mě těch různých gum prošlo jak na soukromých , tak služebních kárách dost, tak mohu porovnávat. Pro mne vzhledem postavení výrobce, reklamě v pneumatikářském kšeftu bylo největší zklamání u opěvovaných vlastnostech právě u Michelinu a Pirelli. Měl jsem je zimní i letní a kvalitou a vlastnostmi určitě nesahají na výši lovů co za ně chtějí. Vyvážená značka, u které se nedá prohloupit jak se zimní tak letní, jsou Dunlop. Zbytek výrobců střidavě oblačno, něco se podaří, něco zase ne. A z Číny jsou dodávány pod jinou značkou produkty - vzorky, které byly na špici před deseti roky. A jsme zase u dalšího diléma, kolik řidičů tvrdí , že u toho nebo u onoho výrobce nová guma stojí za ho.., tu kterou vyráběli dřive, ta byla lepší.
A jsme tím v začarovaném kruhu kdy někdo tvrdí, že ty šmejdy stojí za prd a přitom mu nedocvakává to, že ty samé ale pod značkovým názvem, před deseti roky vychvaloval do nebe. :D
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od rousini »

Každý si musí najít s ohledem na svůj jízdní styl + rezerva parametrů a ochotu zaplatit to SVOJE pravé...
Mě se osvědčily značky, které by měly držet jistou míru kvality a přitom být ve výsledcích testů hned za premiovkama. Samozřejmě jednou je to Semperit, podruhé Fulda potřetí třeba Uniroyal. Jelikož a poněvadž za volantem nevyšiluju, přestože mám rád rychlou jízdu, tak plnou nálož za Conti, Bridg a spol neakceptuju.
Při objednávce gum se ptám na datum a místo výroby. Takže Nokiany z ruska neberu...
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9938
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

rousini píše:...Jelikož a poněvadž za volantem nevyšiluju, přestože mám rád rychlou jízdu...
...Takže Nokiany z ruska neberu...
A měls je už někdy...? :? Ale Ruskou zmrzlinu si dáš, viď...? :P Jelikož a poněvadž jezdím asi jako ty, tož mi ruské gumy ve sklepě zatím nevadí, uvidím, co na autě... :D
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od rousini »

V jednom šopu jsou Nokiany z Ruska, ve druhém z Finska. Vyber si sám...
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Hombre píše:Jo jo, s tím kočičím chlupem musíš počítat , když máš zimní starší 4 let. :? Nehledě na to, ...
Reagoval jsem na tvé tvrzení, že takový propastný rozdíl v brzdné dráze být nemůže, a ty uhýbáš, resp. stáčíš hovor jinam. Ano, jezdím tím, co jsem dostal k jezdění a počítám s tím, jelikož nic jiného mi stejně nezbývá. Jsem rád, že jsem si prosadil alespoň výměnu "doživotního" oleje v převodovce.
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Colommbo píše:...Způsobem, jenž tu zmiňuješ, jezdí debilové a mezi ně se snad ještě nepočítám. :? Pohodička je, když ...
se po silnici č. 12 a navazující č. 38 (znáš to tam moc dobře) pohybuje "pohodičkář" jedoucí levými koly po dělicí čáře (pro neznalé - fyzicky se tam vejdou až 4 auta vedle sebe) rychlostí 70 km/h a neuhne ani kamionům v/proti kopci, které ho tím pádem nemohou předjet. A na to jsem narážel, neboť takových tam potkávám nemálo.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9938
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

To není pohodář ani pohodičkář, to je... Ale to bych se už opakoval... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Hombre píše:... bylo největší zklamání u opěvovaných vlastnostech právě u Michelinu a Pirelli.
Také jsem hodně gum ojezdil a řádově stovky násobků počtu vzorků na nejrůznějších autech svého času vyzkoušel (měl jsem s tím co do činění profesně) a postavil bych to spíše takhle: zatímco v případě Michelinu je problém narazit na skutečně povedenou gumu, tak v případě Pirelli je obtížné se vyloženě splést. Ostatně nejlepší letní gumy, jaké jsem kdy měl, byly P7.
Hombre píše:... A jsme tím v začarovaném kruhu kdy někdo tvrdí, že ty šmejdy stojí za prd a přitom mu nedocvakává to, že ty samé ale pod značkovým názvem, před deseti roky vychvaloval do nebe. :D
To, že nějaký Číňan zrecykloval opotřebené formy původně "značkového názvu" ještě neznamená, že obsah té formy, tj. kostra a směs, má vůbec něco společného s tím, co bylo uvnitř před těmi deseti lety. Ostatně skoro totéž platí o tebou vychvalovaných Vraníkách, akorát tam je to ještě mnohem horší, poněvadž kostra protektoru... :mrgreen:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník:Tak takto také nejezdím :D Taky je dobré,když dojedeš na silnici,kde se nedá předjet,vesničana vezoucího na vozíku míchačku. :D Co mě ale dokáže rozpálit do běla,když někdo není schopen při odbočení vlevo najet k dělící čáře. Ale to se tady můžeme vypisovat do úplného zhroucení,ale neuděláš s tím nic,tak to prostě je. Pro mě je jedinou útěchou, že v rámci pracovních povinností jezdím převážně v noci,takže to vcelku jde. Když jedu náhodou za světla,tak to nijak zvlášť neřeším,protože v práci není kam spěchat. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

rousini píše:V jednom šopu jsou Nokiany z Ruska, ve druhém z Finska. Vyber si sám...
Že by se to řídilo šopem? :o Já mám jsem učinil praktickou zkušenost, že jde spíše o rozměr (některý se vyrábí tam, jiný onde) a aktuální obsah centrálního skladu, odkud všechny ty šopy tak jako tak čerpají.
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:... Taky je dobré,když dojedeš na silnici,kde se nedá předjet,vesničana vezoucího na vozíku míchačku. ...
Tohle samozřejmě beru jako 100% omluvenku. :wink: :lol: Také jsem někdy převážel náklad, kvůli kterému to normálním tempem nešlo, nicméně pravidelně jsem zajížděl do boku tam, kde to šlo, abych nechal ty za mnou (před)jet.
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Hombre »

Návštěvník: ano do zimy je Vraník nejlepší guma, to je jedna stránka věci a ta druhá je o tom z čeho je vyroben. Otázkou je, proč takovou gumu nikdo nedělá jako novou - protože odbyt by nepokryl náklady, každý chce tichou gumu což Vraník není, proto protektor.
Ohledně forem, většinou to bývá tak, že v zákulisí nového výrobce je starý známý třeba Mišák. Je chytrý a ví, že je třeba podchytit šetřílky , kteří novou gumu za 2500Kč nekoupí, ale kupují gumy dobré kvality za polovičních 1200Kč. Kupující neví, že to je vyběhnutý starý vzorek Mišáka pod názvem Hura a kupují za tu cenu jako o duši, ale neví že vývar jde do jedné společné kasy Mišáka. Doufám že nemusím dál popisovat spojení Gudy- sáva ..atd....... :mrgreen:
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Hombre píše:... Doufám že nemusím dál popisovat spojení Gudy- sáva ..atd....... :mrgreen:
Ne, nemusíš, poněvadž to hlavně není tak, jak píšeš: "matka" určila, která značka v rámci rodiny bude prémiová a která budgetová. To současně znamená, že budgetová není a nesmí být stejně dobrá, jako prémiová. V praxi je to zařízeno tak, že zatímco prémiovky těží z posledních výsledků výzkumu a vývoje + nejnovějších materiálů v oblasti gumárenských technologií, tak budgetovky vlastně jen zajišťují prodloužení životního cyklu toho, co už prémiové řadě neodpovídá, resp. na čem je třeba zajistit dokončení amortizace nástrojářsky náročného zařízení. :idea:
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Hombre »

Lépe bych to nenapsal :wink:
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Odpovědět