Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Že to moje tehdejší služební auto s danými gumami (se sadnou letních nikoli) špatně brzdilo, to jsem tušil, ale že až tak moc, to mi fakt vyrazilo dech. :shock:

@Hombre: V duchu tvé úvahy navrhuji zakázat auta, která špatně brzdí. :mrgreen: A rovnou také ta, která blbě jezdí - tedy dnes snad úplně všechna! :twisted:

@lengy60: Ano, to by bylo dobré. Ovšem takové testy dříve existovaly: např. právě mnou zmíněný TCS v 90. letech zveřejňoval testy gum obutých na jeho výjezdových vozech po celou dobu jejich "služby". A tam se výsledky dost často nekryly s těmi "tradičními" testy.
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

PS: když to vezmu z jiné strany mince, když jsou ty gumy tak nebezpečné, proč, ještě jednou, proč je povolen jejich prodej schválením homologace do provozu. Nebo jen ty z načkové kopou na všechny strany pro odliv zákazníků. :wink: Když je něco nebezpečné tak ČOI okamžitě nechá výrobek ztahnout z prodeje, tak proč není činěno i v rámci gum, nebo je to jinak a něco zde smrdí nekalou konkurencí.

- čo je " nebezpečné " - existuje tabuľka-norma ktorá hovorí o tom že pneumatika rozmer 195/65 R15, letná vzorka, dezen xxccvv, na aute hmotnosti 1500kg, na asfalte typu aassdd pri teplote 30 st. musí zastaviť na x metroch? Neexistuje ani nebude. Na to sú tie testy aby ste si vybrali či chcete zastaviť za 20m alebo 80m. Auto musí ísť tak by zastavilo pred prekážkou. Chodcovi aj policajtovi je fuk ako to urobíte so svojimi pneu. Ak máte Wanli musíte jazdiť podľa toho. Keď máte slabé brzdy musíte jazdiť podľa toho. Pre mňa sú testy vodítkom lebo vždy je lepšie mať nejaké hodnoty odmerané ako nič. Na reči tých ostatných veriť môžem a nemusím. To je ako s tým zvýšením výkonu pri natankovaní 100 okt. benzínu. Všetkým začne auto ísť tichšie, lepšie, menej žerie.... a v reále nič z toho sa nedeje.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Já bych to zase tak tragicky neviděl,jsem se svým autem(poté co prošlo očistnou kůrou dle rad místních mágů) :D spokojen ve všech směrech a dělá přesně to,co je od něj žádáno. :wink: A co se týče pneumatik,tak kdo nemá tu kouli na krku jen proto,aby mu do něj nepršelo,tak ví,že pneumatika v čase mění své vlastnosti a zařídí se podle toho.Kdo ne,tak ten pak skončí ve škarpě,v kufru jiného nebo(jak jsem kdesi četl)čelně v boku. :mrgreen: :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:PS: když to vezmu z jiné strany mince, když jsou ty gumy tak nebezpečné, proč, ještě jednou, proč je povolen jejich prodej schválením homologace do provozu.
Potíž je v tom,že jsou běžně na trhu výrobky nehomologované. :twisted:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Blbý je akorát to, že když máš blbě jezdící auto s blbými brzdami na blbých gumách, tak přinejmenším nemůžeš držet stejné tempo s těmi ostatními, o reakcích na jejich chování ani nemluvě. Jinými slovy, dostaneš se do krizové situace, ani nevíš jak. Poněvadž své chování sice ovlivníš, ale s těmi kolem toho mnoho neuděláš. :idea:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Tak já už jsem z toho,abych s někým držel tempo dávno vyrostl,prostě si jedu pohodičku.Pokud jsem jel z autem,které z nějakého důvodu špatně brzdilo nebo mělo nevyhovující pneumatiky,tak jsem přizpůsobil rychlost jízdy. Ty druhé samozřejmě ovlivnit nemohu,ale pokud mi někdo zničeho nic vjede do mé dráhy,tak s tím většinou nic neuděláš.Co se mi velmi osvědčilo,je tzv.myslet za druhé,takže když zaregistruji nějakého janka přede mnou nebo za mnou,tak zvolním a jsem ve střehu.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:Tak já už jsem z toho,abych s někým držel tempo dávno vyrostl,prostě si jedu pohodičku...
Tohle je v dnešním provozu projevem neúcty vůči ostatním.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Ale ho*no, Jardo, kdo (z těch ostatních) má úctu k tobě (nám)...?! :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Opravdu mne dokáže potěšit, když např. na dálnici o třech proudech v jednom směru jedou všichni prostředním stovkou a v levém trčí někdo, kdo jede "na pohodičku" 110. Takhle nějak jsi to myslel?
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Hombre »

Zase se to tu moc rozebírá od mantile k mantinelu. Jen to shrnu , tvrdím z vlasní zkušenosti ne že jedna paní povídala, že propastný rozdíl v brzdné dráze mezi gumama, jak je nám prezentováno, není tak docela pravda a za tím si stojím, protože to je má vlastní zkušenost.
PS: nepamatuji si, že bych na sprintech, kde za fotobuňkou cíle moc do konce dráhy místa není i s tím údajným "šmejdem" gumou někdy kosil lucerku, nebo na slalomu vylétl za každým druhým kuželem i na vlhku po dešti jak někdo na značkových. :mrgreen:
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Pokud chce někdo tvrdit, že rozdíly v kvalitě (parametrech) pneumatik jsou zanedbatelné, tak se též nabízí otázka, proč nepoužívá příkladem Orlen místo Millers Oils.... :P

Jsou tam rozdíly, stejně jako u maziv. :!:
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Hombre píše:... tvrdím z vlasní zkušenosti ne že jedna paní povídala, že propastný rozdíl v brzdné dráze mezi gumama,...
Zrovna na základě dnešní vlastní zkušenosti tvrdím, že propastný rozdíl v brzdné dráze mezi gumami skutečně je: na služebním mám ztvrdlé zimní pirellky z r. 2007. :evil: Vyšlo to o kočičí chlup jen díky tomu, že jsem zvyklý si nechávat větší odstup a zrovna se mi do něj nikdo nenacpal. Uhnout, čemuž bych dal jinak přednost, totiž nebylo kam. Jinak všude sucho, teplota 7 st. C, čistá kvalitní vozovka, souběžná jízda ve třech dopravně zcela vytížených pruzích v přímém směru, původní rychlost cca 70 km/h, cosi spadlo z náklaďáku vpředu...
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:Opravdu mne dokáže potěšit, když např. na dálnici o třech proudech v jednom směru jedou všichni prostředním stovkou a v levém trčí někdo, kdo jede "na pohodičku" 110. Takhle nějak jsi to myslel?
Tak takhle nějak jsem to určitě nemyslel,nedělej ze mně dědka. :twisted: Je to myšleno tak,že jezdím limit nebo málo přes,tedy za běžného provozu po dálnici max.140.A nějaké pako,co má potřebu letět 170 si holt musí počkat,až ten štrůdl kamiónů předjedu,je mi u zádele.Něco jiného je jízda v noci,kdy valím klidně těch 170 taky,abych si stihl ještě dát malinko do oka,než se na mě přilepí práce.Jinak z těch,co nasadí na předjetí kamiónu jedoucího 100 a plazí se kolem něj 110-120 mě sejří taky.
Nebo se nepouštím do bezhlavého přejíždění na normální silnici,když vidím,že před autem,které bych předjel je jich x dalších.A není nad to,když tě v těchto případech nějaký "hrdina" předjede a vzápětí jde na brzdy,takže musíš taky.Nu a po ujetí 50 km dojedeš na světla a onen "doveda" stojí 2 auta před tebou.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Hombre »

Jo jo, s tím kočičím chlupem musíš počítat , když máš zimní starší 4 let. :? Nehledě na to, konkrétně
Pirelky jsem měl první zimu po koupi auta/5mm/ a byly to nejhorší zimní gumy, na kterých jsem jezdil. To té zimní číně, co mám obutou již druhý rok /15 tis. km/ nesahá Pirelka ani po kotíky a nyní mudruj, čím to je.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Co 4 roky,ona zimní guma už není žádná hitparáda 3 sezónu. :twisted: Proto taky silně zvažuji ty Membaty,s cenovkou 1500,-Kč je klidně budu měnit po 2 letech. :D :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět