Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše: Návod jsem sice viděl....
Asi nějak divně,jinak by sis musel všimnout, že ta podložka vypadá úplně jinak a při použití na plechový disk zůstane volná,proto se tam také píše pro nouzové dojetí :!: Jsou samozřejmě "borci",kteří s tím takto v rámci spořivosti jezdí a nevadí jim,že mají z auta zvonkohru.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:...Asi nějak divně,jinak by sis musel všimnout, že ta podložka vypadá úplně jinak a při použití na plechový disk zůstane volná,proto se tam také píše pro nouzové dojetí :!:
Toho jsem si samozřejmě všiml, nicméně jsem reagoval na tvá tvrzení ohledně toho, že můj kolega nemůže mít na plecháčích origo šrouby s podložkami a pokud už, tak tam jsou (ty podložky) určitě vloženy obráceně. A to navzdory mému zcela jasnému popisu, jak se věci mají, což jsem nyní doložil fotografiemi.
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:Tak se mnou nekomunikuj,já se o to neprosil. :D
Prima, souhlasím!
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:... Jen ti vadí, že šrouby na plecháčích jsou i kuželové a nevěděl jsi to. ...
Vadí mi nikoli to, že jsem to nevěděl, ale to, že se tak skutečně děje, což považuji za vážný konstrukční prohřešek, a to nikoli jen proti dobrým konstruktérským mravům, ale proti bezpečnosti, která by vždy měla být prvořadým zájmem všech zúčastněných.
Itall

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Itall »

Jelikož jsem ty kužele s určitostí viděl na autě japonské značky a na autě s japonským základem, znamenalo by to, že Japonci jsou blbci. Což s vysokou pravděpodobností nejsou.
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:Jelikož jsem ty kužele s určitostí viděl na autě japonské značky a na autě s japonským základem, ...
A na jakémto že? :shock:
Itall

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Itall »

Na Suzuki Splash a Peugeotu 107 přece. Sice se vyrábějí v Evropě, ale disky a šrouby kol jim tu milerádi vyrobí s kulovými i kuželovými plochami. Není nějaká specialita Evropy kuželové dosedací plochy. Škodovky mají v plechu ty kulové, jak jsem viděl, jestli jsem dobře viděl. Takže si Japonci objednali kuželové plochy i do plechu. Pak vědí proč. Připouštím, že to bude asi levnější... :lol:
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:Na Suzuki Splash a Peugeotu 107 přece. ...
Docela by mne zajímalo, co mají právě tyhle vozy společného s Japonskem? Tedy kromě značky a konstrukce motoru, možná i převodovky (u té už bych si tím ovšem moc jistý nebyl).
Itall

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:
Itall píše:Na Suzuki Splash a Peugeotu 107 přece. ...
Docela by mne zajímalo, co mají právě tyhle vozy společného s Japonskem? Tedy kromě značky a konstrukce motoru, možná i převodovky (u té už bych si tím ovšem moc jistý nebyl).
Splash se vyrábí i v Japonsku, takže má společného s Japonskem asi dost, i ten maďarský.
Obě továrny, z kterých vyjela zmíněná auta, vedou Japonci. Takže šrouby s kuželovou dosedací plochou tam pravděpodobně nemontují proto, že je to omyl a oni si jen nevšimli... :idea:
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:Splash se vyrábí i v Japonsku, takže má společného s Japonskem asi dost, i ten maďarský.
Měl jsi někdy možnost na živo srovnat "tytéž" vozy vyráběné v Japonsku, Evropě a Americe? Já ano a bylo to velmi poučné...
Itall píše:Obě továrny, z kterých vyjela zmíněná auta, vedou Japonci. ...
Pleteš si organizaci a řízení výroby (to jsou v daném případě ti Japonci, o kterých hovoříš), technologická výrobní zařízení a konstrukční řešení. A to jsou naprosto rozdílné/oddělené věci. :idea:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:
lengy60 píše:...Asi nějak divně,jinak by sis musel všimnout, že ta podložka vypadá úplně jinak a při použití na plechový disk zůstane volná,proto se tam také píše pro nouzové dojetí :!:
Toho jsem si samozřejmě všiml, nicméně jsem reagoval na tvá tvrzení ohledně toho, že můj kolega nemůže mít na plecháčích origo šrouby s podložkami a pokud už, tak tam jsou (ty podložky) určitě vloženy obráceně. A to navzdory mému zcela jasnému popisu, jak se věci mají, což jsem nyní doložil fotografiemi.
Nevykrucuj se prosím,od začátku jsem jasně uváděl, o které šrouby a jaký typ vozu se jedná,dokonce s obrázkem v návodu,aby nedošlo k nějaké mýlce.Ty jsi pak vytáhl fotky úplně jiných šroubů,takže se bavíme o dvou rozdílných provedeních.Tady jde ale o něco jiného a sice,že pokud vložím mezi 2 rovné plochy podložku parabolického tvaru,tak ta podložka prostě pruží,tečka.To provedení šroubů jsem na C4 neviděl.Samozřejmě to neznamená,že to nemůže být,nicméně má poznámka směřovala k tomu,zda třeba kamarád nekoupil auta někde v bazaru a nenacpali mu tam šrouby,o kterých jsem od počátku mluvil já.Proto jsem napsal,že nemají na plechových discích co dělat,tečka.Pokud jsem zmínil
disky v souvislosti s kulovými nebo kuželovými šrouby,tak jsem měl na mysli konstrukci toho plechového disku.Myslím si,že by bylo zajímavé porovnat řez mezi jednotlivými typy,ale jelikož nejsem konstruktér,tak jsem očekával od člověka tvého formátu,že vneseš do celé záležitosti jasno a ne,že z druhého budeš dělat blbce.Jak říkám,není mým zvykem hrát hry typu kdo dál dočůrá,protože ty stejně nikam nevedou.Ještě k těm diskům,ono taky záleží,z jakého materiálu jsou vyrobeny.Měl jsem v ruce plecháče,které šly vyrovnat kladivem.Také jsem ovšem měl v ruce disky,kde jsi to zkusil jen jednou a pak jsi chvíli viděl okřídlené růžové slony.
Naposledy upravil(a) lengy60 dne pát lis 14, 2014 19:14, celkem upraveno 1 x.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Ilmor

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Ilmor »

lengy60 píše: A jen tak pro pobavení,jakpak se ta podložka na ten šroub dostala? A co se týče těch prodejců,tak věř tomu,že pokud tam vystupuješ tímto způsobem,tak budou jen rádi,když si auto koupíš jinde. :mrgreen:
Já bych řekl, že závit válcovali. Při tváření se materiál pěchuje a dojde k zvětšení průměru polotovaru. Takže na polotovar s hlavou nasadit podložku, vyválcovat závit a podložka už nejde sundat.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Pitris píše:Já mám stejné alu-disky jak s letními, tak se zimními pneu. Stejné matky, stejné středicí kroužky....
Colommbo píše:A proč středící kroužky, to tedy nejsou disky na Accorda...? :)
Trošku jsem to osvětlil na srazu - Accord koupen na zimních patnáctkách s plecháči, letní k tomu patnáctky elektrony ENZA. Takže ENZA "šly" na zimní a k letním šestnáctkám jsem sháněl liťáky -
a shodou okolností sehnal úplně ty stejné ENZA.... (co se týče pneu, tak zimní 195/65-15, letní 205/55-16)
Obrázek
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
e-panolin.cz

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od e-panolin.cz »

Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

No, dívám se, že jen a hned jejich hlavní stránka na první pohled ukáže, co je to zač :roll:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět