Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:No opět jsi se nám trošku odkopal příteli,že :?: Jak není po Tvém tak nastoupí arogance a urážky,že :?: ...ale vzhledem k úrovni komunikace mi to přišlo jaksi nadbytečné,protože on by se zase našel jistě nějaký argument.
Argumenty viz foto v dalších příspěvcích: doufám, že se mi podaří je sem vložit, ještě jsem to po novém způsobu nedělal. A úroveň komunikace volím dle úrovně partnera pro komunikaci, tedy pokud mi ještě vůbec stojí za to s ním komunikovat.
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:...Takže se usmívej čemu chceš,stačilo si pouze přečíst odkazovanou část v návodu k použití.Mně fotit nic nemusíš,auto mám dole před barákem.Napadlo mě udělat foto taky,ale vzhledem k úrovni komunikace...
Návod jsem sice viděl, ale v reálu vidím tohle:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:... A jen tak pro pobavení,jakpak se ta podložka na ten šroub dostala? ...
Je toho ještě mnoho, o čem nemáš ani tušení, jak se co a proč vlastně dělá. Tady

Obrázek

je malý důkaz (lépe to přes foto a net prokázat neumím), že ta podložka skutečně nejde sejmout.
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

A ještě foto, že jde slutečně o C4 na plecháčích:
Obrázek
Obrázek
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:... A co se týče těch prodejců,tak věř tomu,že pokud tam vystupuješ tímto způsobem,tak budou jen rádi,když si auto koupíš jinde. :mrgreen:
Opravdu nejsem zvědavý na výčet "třípísmenkových" zkratek či na informaci typu, že vůz je osazen benzínovým atmosférickým motorem. A na nabídku, že se tedy mám sám ptát, jsem vždy reagoval několika málo otázkami, které jsem si chtěl ujasnit, nicméně ani na jednu jsem nedostal uspokojivou odpověď.

Otázky přitom byly trojího druhu: 1/ technické, 2/ "produktové" a 3/ čistě komerční.

Příklady:
Ad 1/ Ten kondenzátor, co údajně pohání příslušenství po automatickém vypnutí motoru při stání na křižovatce, se dobíjí neustále, nebo jen při nuceném volnoběhu (při dojezdu se zařazeným kvaltem a bez plynu)? Kryt pod agregátem je dělený, umožňuje snadný přístup alespoň k vypouštěcímu šroubu na olejové vaně motoru anebo se vždy musí celý sejmout? Ten automat je klasický s HDM, nebo jde o robotizovanou mechanickou převodovku?
Ad 2/ Jakou kombinaci jednotlivých prvků doplňkové výbavy si mám zvolit, když tam chci mít nejlepší muziku, nepotřebuji navigaci ani couvací kameru, avšak chtěl bych tam mít alespoň couvací čidla vzadu.
Ad 3/ Na jakou cenu se tedy dostaneme bez DPH? Prodejce to spočítal tak, že od ceny odečetl 21 %... :evil:

Závěr: Prodejci aut jsou bandou idiotů (čest zřídkavým výjimkám!) a auto si nejspíše koupím u jedné mladé kočky, která o tom sice také mnoho neví, ovšem alespoň je milá, příjemná, dá se na ní koukat a hlavně umí správě spočítat výslednou cenu bez DPH. :wink: :D
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:lengy: Jo, a s Návštěvníkem se nehádej nebo se naštve a odejde, to by zas byla škoda. Už jsem zažil a není to vůbec dobrý pocit. ...
Ano, mám opět chuť s tím praštit, poněvadž boj s lidskou blbostí se nedá vyhrát a v daném případě by ani Moraváci nedokázali alespoň remizovat.
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:...Jestliže má podložka na kolovém šroubu tvar jaký jsem popsal,tak pokud někdo nesouhlasí, je to jeho boj.Dle mého soudu jiný význam než ten,který jsem uvedl nemá. ...
Podložka na kolovém šroubu, zvláště pak určeném pro hliníkáč, nemůže mít nikdy funkci "péra". Jednoduše proto, že by došlo k poškození/vymačkání dosedací plochy. A pokud už tam podložka je, je tam (kromě důvodů, které jsem již uvedl + rozvedení tlaku do větší dosedací plochy) právě proto, aby při utahování a povolování nedošlo k poškození té dosedací plochy. :idea:
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:... Že je na jeden problém více názorů s tím umím žít. :D
Doporučuji důsledně oddělovat názory a fakta. Názory totiž na faktech nic nemění!
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:... mají disky nasazeny na šrouby a uchycení matkou. Myslel jsem, že to už ani u moderních aut není. ...
Použití matek a šteftů pro upevnění disků kol má - na rozdíl od šroubů - řadu zásadních výhod, ale asi je zbytečné je laické veřejnosti blíže osvětlovat.
Itall

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:
Itall píše:... mají disky nasazeny na šrouby a uchycení matkou. Myslel jsem, že to už ani u moderních aut není. ...
Použití matek a šteftů pro upevnění disků kol má - na rozdíl od šroubů - řadu zásadních výhod, ale asi je zbytečné je laické veřejnosti blíže osvětlovat.
Všiml jsem si, při montáži kola, alejinak nevím, mluv dál... :wink:
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Bylo by to na delší psaní, na které teď nemám čas. Probereme to osobně zítra.
Itall

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:Bylo by to na delší psaní, na které teď nemám čas. Probereme to osobně zítra.
No dobře, ale já tam budu max. do 18.00 hod.
Itall

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:Ano, mám opět chuť s tím praštit, poněvadž boj s lidskou blbostí se nedá vyhrát a v daném případě by ani Moraváci nedokázali alespoň remizovat.
Ále nepovídej. Jen ti vadí, že šrouby na plecháčích jsou i kuželové a nevěděl jsi to. No a co? Dokonce to i funguje, P107 má už něco najeto a OK. Naopak u Fábie, pokud tam byly kulové plochy, jako že asi jo, tak tam nezmršili novinku, ale ještě hůře, zmršili něco, co už léta normálně fungovalo...
Do podložek vám fakt kecat nebudu. Nemám (a jsem rád), neznám, nezajímá mě... :wink:
Itall

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Itall »

re: Prodejci

ad1) To jsou takové dost šťouravé dotazy, kromě převodovky, které prodejce ani vědět nemusí. Ale mohl by se je pokusit zjistit u mechanika nebo, nedejbóže, i kouknout pod auto...
ad2) Já tedy muziku v autě nemám, ale při takové odpovědi by se mohl spálit zákazník i prodejce. To si musí každý zkusit poslechnout. Nejlepší muziku... :?
ad3) Počítat by měli umět, kór DPH. Ale zas uznej, že v počtech i tebe pojezdím i já... :D , takže nechtěj zázraky... :wink:
P.S.: Ne, že bych z toho neměl státnici, ale to je jen náhoda :roll: .
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:
lengy60 píše:No opět jsi se nám trošku odkopal příteli,že :?: Jak není po Tvém tak nastoupí arogance a urážky,že :?: ...ale vzhledem k úrovni komunikace mi to přišlo jaksi nadbytečné,protože on by se zase našel jistě nějaký argument.
Argumenty viz foto v dalších příspěvcích: doufám, že se mi podaří je sem vložit, ještě jsem to po novém způsobu nedělal. A úroveň komunikace volím dle úrovně partnera pro komunikaci, tedy pokud mi ještě vůbec stojí za to s ním komunikovat.
Tak se mnou nekomunikuj,já se o to neprosil. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět