Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

A určitě se na nich bude hůře a za více jezdit! Ostatně to má Colommbo již odzkoušeno.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Tak kola se zimními pneu nasazena, svíčky vyměněny,takže můžou padat klidně h...a z hákama. :D
Zítra jedu do Prahy,tedy ne že by se mi chtělo,ale prostě musím. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NOVON »

Není náhodou i rozdíl přední geo u předohrabu a zadohrabu?
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Obrázek
Je to dobré, disky budou, zůstaneme u 15" bačkůrek... :wink:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Jirko - :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Itall »

Taky jsem přezouval. Napadlo mě kdysi, při potěžkání kola 155/65-14 a 165/70-14, že to větší je podstatně těžší. Teď jsem si na to vzpomněl a potěžkal jsem zase obě kola, jenže jsem měl k dispozici jen 155 zimní (Matador MP-52) a 165 letní (Conti Eco3, jinak bych musel sundat zimní kolo zauta) a velký rozdíl nebyl. Tedy jsem je přibližně zvážil, jen na osobní váze, a 155 vážilo 11 kg a 165 mělo 12 kg. Tak nevím, předtím jsem asi měl v ruce obě kola na zimních pneu a rozdíl byl větší nebo co.
Taky jsem zjistil, že na některých zimních gumách auto drncá více, než na letních :shock: a některé zimní jsou naopak komfortnější, než letní - porovnávám vždy stejný rozměr. Dokonce i ve srovnání 195/55-15 letní a 165/70-14 zimní dovedou být některé zimní méně komfortní, jestliže letní jsou naopak v této vlastnost velmi dobré (konkrétněji letní Barum Bravuris a zimní nějaké Firestone). Letní Barum Bravuris (zkoušel jsem jen v tomto rozměru) se mi zamlouvají, i když na letních nejezdím. 8)
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:,,,Taky jsem zjistil, že na některých zimních gumách auto drncá více, než na letních :shock: a některé zimní jsou naopak komfortnější, než letní - porovnávám vždy stejný rozměr. ...
Pokud zimní více drncají než letní, pak je chyba buď v jedněch, anebo v druhých. Zimní guma by už z principu měla být vždy pohodlnější, samozřejmě při porovnání stejných rozměrů.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Tak asi jde o to, co si kdo představí pod pojmem drncání. :D Já jsem teď dal na auto zimní pneu a kolo nemá ten hladký běh jako s letní pneumatikou.Ne, že by to byl kostitřas nebo byly nějak hlučné,ale je prostě cítit, že je to zimní guma. Nemám ani žádné Vraníky, ale Dunlop SP WINTER SPORT 3D. Záleží asi na celkové konstrukci pneumatiky a použité směsi.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:... co si kdo představí pod pojmem drncání... dal na auto zimní pneu a kolo nemá ten hladký běh jako s letní pneumatikou.
To jsou ale dvě různé věci.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

No vždyť píši, že jde o subjektivní pocit nějakého jevu. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

Dnes XS přehozena na zimáky. Jsou DOT 07 a nejsou ani v půlce. Ještě že nemusim dělat oba plecháče. Už mě to fakt neba. Přijde mi že to je furt častějc a doba mezi tim se zkracuje. :|
Ale určitě je na nich jízda měkčí,a to je foukám o 0,3 víc než je třeba. Semperit .
Oproti letním (15) jsou na 14kách,o profil vyšší a cm užší. Goodrige (7 let)a Vredestein (2r.)
Naposledy upravil(a) Pedro dne ned lis 02, 2014 18:06, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

No tak jestli jsi dobrodružnější povahy, tak jsi tam měl nechat letní. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

Ty VR sportrack 3 by to asi ustály,GOO nikoliv. To jsou těžce letní,podélné 4 drážky a skoro nic. Ty gumy neskutečně za deště drží. A nájezd jako kráva. Byly tam při koupi. Už trochu jeté.
Žena s tim občas jede do LB,k rodičům,tak proto přezouvám . Mě je to vcelku fuk.
Svoje nepřezouvám. Stále dojíždim nonstop zimní,na kterých jsem Almu kdysi koupil. A furt né a né umřít. Nyní maj 3,5-3,7mm vpředu a 3-3,5 vzadu. Vloni jsem je prohazoval.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

PePe píše:Ty VR sportrack 3 by to asi ustály,GOO nikoliv. To jsou těžce letní,podélné 4 drážky a skoro nic. Ty gumy neskutečně za deště drží. A nájezd jako kráva. Byly tam při koupi. Už trochu jeté.
Žena s tim občas jede do LB,k rodičům,tak proto přezouvám . Mě je to vcelku fuk.
Svoje nepřezouvám. Stále dojíždim nonstop zimní,na kterých jsem Almu kdysi koupil. A furt né a né umřít. Nyní maj 3,5-3,7mm vpředu a 3-3,5 vzadu. Vloni jsem je prohazoval.
Tak to už jsi lehce pod limitem. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

Což je mi fuk. Nevidim v tom problém. Díky zákonu,můžu.
Odpovědět