Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Tak ať to klapne.Mimochodem před půl hoďkou jsem jel přes vaši malebnou vísku. :D Tedy jestli je malebná nevím,bo tam máte tmu jak v pytli. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Hombre »

Trochu to poopravím, co je rovnoměrně a nerovnoměrně sjetá guma. Rovnoměrně sjetá guma je i guma, která má více či méně sjeté vnitřní hrany/ vlivem tlaku v pneu/. Nestejnoměrně je pak tá /poskákaná/, která má plošky na běhounu z důvodu špatných silenbloků a tlumičů. I když je vžito, že nestejnoměrně sjetá guma je ta, která nemá ve všech místech běhounu stejně vysoký vzorek.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Co je tohle zase za volovinu :?: :o :shock:
WHITE-CZ

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od WHITE-CZ »

Hombre píše:Trochu to poopravím, co je rovnoměrně a nerovnoměrně sjetá guma. Rovnoměrně sjetá guma je i guma, která má více či méně sjeté vnitřní hrany/ vlivem tlaku v pneu/. Nestejnoměrně je pak tá /poskákaná/, která má plošky na běhounu z důvodu špatných silenbloků a tlumičů. I když je vžito, že nestejnoměrně sjetá guma je ta, která nemá ve všech místech běhounu stejně vysoký vzorek.
Tohle myslíš vážně? Kde jsi na to přišel?
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

emge: V tomhle mém případě je ale "řeč" o LETNÍCH pneu, příteli. No nic, nebudu si s tím zas tolik lámat hlavu, stanou se v životě i horší věci. Teď mám obutou zimu, na jaře už nezaseju... :mrgreen: Nee, jak už jsem psal, buď budou jiné 15" disky a s nimi nové pneu nebo se vrátím k 16" obutí... Děkuju a přeju všem hezké dny! :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
emge
Příspěvky: 369
Registrován: pon bře 12, 2012 22:33

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od emge »

Colommbo píše:V tomhle mém případě je ale "řeč" o LETNÍCH pneu...
Tak to som prehliadol, prepáč. V poslednej dobe sa tu písalo hlavne o zimných... :(

U Teba by to mohlo byť aj tým, že máš väčšie a ťažšie auto, čo dá pneumatikám pri rýchlejšom prejazde zákrut dosť zabrať. Možno by v Tvojom prípade mohli byť vhodnejšie pneumatiky s asymetrickým dezénom, ktoré majú tuhšie bočné bloky dezénu.
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Hombre »

Návštěvník píše:Co je tohle zase za volovinu :?: :o :shock:
Co je na tom nesrozumitelného, překvapuje mně, že právě ty se divíš. :?: Jsou gumy špatně sjeté vinou závady na podvozku a jsou gumy sjeté vlastní blbostí řidiče, když nehlídá tlak v gumách . Výsledek je stejný, ale příčina pokaždé jiná. Neboli podhuštěná guma na sebelepším seřízeným podvozku se odmění. :?
Asi jsem to nahoře trochu kostrbatě podal, tak to vyznívá že jsem mimo mísu. :cry:
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

A s Colommbem to má co? Že by jezdil na gumách o 0,5 méně nafouklejch? Sorry,natolik si ho dovolím znát,že to 101% nehrozí. Natož aby sem pak napsal že má gumy v chejni.
Navíc jaxy,četl jsem to víckrát,nějak nemůžu pobrat tvé vysvětlení. Kromě plošek,které jsou od línejch tlumičů či přehuštěnejch gum,se zbytkem nějak se nemůžu ztotožnit. Ale taková problém Jura nemá,tak je to asi vláknu buřt.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

Ale jó,asi se to dá rozluštit.
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Brembo »

Colombo a ktoré sa ti opotrebovavaju na vonkajšej hrane? Predné,či zadné?
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Hombre »

To nebylo na Colomba, :P , to je nedorozumění, játo myslel jako všeobecně . Co se týče Colomba, tak to jsem se již vyjádřil , že vliv má šíře ráfku a částečně ET. :?
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Brembo: Přední. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Brembo »

tak je tam niečo na rit a poriadne. Vectra i Omega nemaju odklon ale príklon ako mnoho alebo takmer všetky v sučastnosti vyrábané autá a tak sa im i viacej opatrebuvaju vnutorné strany. čapy su v poriadku na 100%? Očas sa tie kurvy vyderu excenricky a v jednej polohe sa javia dobre a inej su K.O. A merali na geometrii i príklon alebo odklon? Zvačša si pod pojmom geometria zmeraju len zbiehavost s odklonom si hlavu nerobia,ten sa malokedy posunie-pri opravách.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Uvidím, co budou dělat současné zimní 195/65R15, a jak už jsem psal, ty letní 15" disky už zpátky na auto nepůjdou, buď jiné 15" správné šířky a se správným ET anebo "původní" 16" (na nichž se 225/55R16 sjížděly rovnoměrně)... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Jiří,já bych tam taky viděl ty 16" ,určitě s nimi bude auto vypadat i lépe. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět