Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Chlapci, co si myslíte o tomhle (zimním) vzorku...? :idea:
Obrázek
Vpodstatě žádné pořádné směrové drážky, ale je to Nokian (WR D3 XL, 195/65/R15)... :?
Naposledy upravil(a) Colommbo dne úte srp 12, 2014 8:30, celkem upraveno 1 x.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Misojogi »

Ale vyplatí se Ti dvoje zimáky ? Nebudou lepší běžný gumy a řetězy :?:
ciel je jazdit v terene ale v lete
Já (pokud nebydlíš na horách) bych preferoval radši pneu směrově stabilní s dobrým odvodem břečky
napriklad?
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Například:
http://www.pneunokian.cz/nokian-novinky ... zonu-2013/

P.S.: Na blbou otázku ještě blbější odpověď. :mrgreen:
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Aby to P.S. bylo jasné: buď máš trakci, nebo směrovou stabilitu. Oba tyto požadavky jdou totiž proti sobě. Cokoli "mezi tím" už je jen kompromis, ostatně jako každý mix protichůdných vlastností (nejen) v oboru pneumatik. :idea:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Odpověděls, milý návštěvníku, částečně i na mou otázku a vlastněs potvrdil, co jsem si tak trochu i já myslel... :oops: A jelikož žiju v úrodné nížině a do horských kopců se v zimě prakticky nevydávám, bude pro mě výhodnější spíše preferovat směrovou stabilitu před trakcí... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Ona ta zdůrazněná trakce má ještě jeden háček: její maximalizace ve směru dopředného záběru se navíc obvykle negativně promítá do brzdných schopností. A že šlápnout vedle dokáže i výrobce prémiových gum Continental, to dokazuje případ z počátku tisíciletí, kdy u jednoho jeho zimního směrového typu výrobce najednou začal předepisovat opačnou montáž - proti směru šipky otáčení na pneumatice - na nepoháněné nápravě, aby to alespoň jakž takž brzdilo.
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Brembo »

Colommbo píše:Odpověděls, milý návštěvníku, částečně i na mou otázku a vlastněs potvrdil, co jsem si tak trochu i já myslel... :oops: A jelikož žiju v úrodné nížině a do horských kopců se v zimě prakticky nevydávám, bude pro mě výhodnější spíše preferovat směrovou stabilitu před trakcí... :)
Ja mám obuté v zime vychvalované i preklínané UG+7 a tie sa na žiadny kompromis skutočne nehraju. MAju skvelé brzdné i záberové vlastnosti,bočné vedenie je trošku horšie,no treba sa tomu prisposobit. I tak jazdit v zime na zasnežených vozovkách tesne na hrane je minimálne nezodpovedné a prekvapuju ma vodiči,ktorý slepo veria zimným pneu a vletia do zákruty. Ja radšej uberiem,prekvapení som už zažil ale na suchej ceste si zákruty rád vychutnávam.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Tyhle Toyo vypadají vcelku velmi zajímavě, sice jsou deklarované jako "pneumatika SUV a 4x4 těžký terén", ale asi u mě vyhrají... :idea:
http://pneumatiky.heureka.cz/toyo-snowp ... e/#section
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Brembo píše:... vychvalované i preklínané UG+7 ...
Klady: výborná trakce, dobré brzdné vlastnosti, nízká hlučnost, slušná odolnost vůči aquaplaningu, dobrá km výdrž i pohodlí, nesbírají kaménky z posypového materiálu.

Zápory: ustřelování ve směru příčného sklonu vozovky při každém akceleračním smyku, přecitlivělost na příčný sklon vozovky (táhnou k té straně, ke které se vozovka svažuje), přecitlivělost na boční vítr, vysoký valivý odpor a odtud i zvýšená spotřeba paliva, problémy s uniformitou.

Závěr: příště už ne!
henstridge

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od henstridge »

Colommbo píše:Tyhle Toyo vypadají vcelku velmi zajímavě, sice jsou deklarované jako "pneumatika SUV a 4x4 těžký terén", ale asi u mě vyhrají... :idea:
http://pneumatiky.heureka.cz/toyo-snowp ... e/#section
Tak já jsem se nakonec (na základě příspěvků uživatelů) rozhodl pro tyto:
http://pneumatiky.heureka.cz/membat-fla ... e/#section
Jenom index úsprory paliva zde E, je na jiných stránkách uveden C...
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Už jsem objednal ty zmiňované Toyo, zkušenosti s nimi (zatím) nemám, ale vzorek mi přijde na pohled takový "rozumný", žádný extravagantní výstřelek a má aspoň dvě slušné podélné drážky, značka by měla být slušná, tož uvidíme... :)
Obrázek
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Skvělá zimní guma byla tahle:
http://avon-tyres.co.uk/car/cr85

Problém byl snad jen v tom, že při jízdě nijak nedávala najevo, že člověk jede po extrémně kluzkém náledí... :twisted: Jo a na nehnané nápravě vznikal v dezénu malý kamenolom. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Misojogi píše:ciel je jazdit v terene ale v lete
:?: :?: :?: Napsals....
Misojogi píše:ake zimne gumy poradite do terenu?....
Asi Ti bude muset poradit někdo, kdo Ti rozumí.... :roll:
Pitris píše:Já (pokud nebydlíš na horách) bych preferoval radši pneu směrově stabilní s dobrým odvodem břečky
Misojogi píše:napriklad?
Nepíšeš rozměr - já budu hledat 195/65-15 91H mezi Vredestein Snowtrac 3, Firestone Winterhawk 3, Bridgestone Blizzak LM-32, Semperit Speed-Grip 2 nebo Dunlop SP Winter Sport 4D. Uvidíme.... :shock:
Jen se musím zbavit Michelinek A3 z roku 2009 - sice mají vzorek přes 5mm, ale já je nechci. Půjdou
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Colommbo píše:Chlapci, co si myslíte o tomhle (zimním) vzorku...? Nokian (WR D3)
Máme je na Civicu (ale) v rozměru 175/65-14. Od loňska, takže zkušenosti jenom z letošní (ne)zimy :?
Relativně tiché, stopu vcelku drží, úbytek vzorku minimální - ale trakce na sněhu nevyzkoušena.... :?

Ale už si objednal Toyo - osobní zkušenost taktéž nula, ale kolega v práci je má na Mondeu. Nenaříká.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

henstridge píše:Tak já jsem se nakonec (na základě příspěvků uživatelů) rozhodl pro....Membat Flake...
Sice jiný rozměr, ale třeba....
Hombre píše:....já jezdil tuto zimu na španělských gumách, vyrobených v Číně, Membat Flake 205/55 R16 H za 1190 kč. Na jízdních vlastnostech na všech površích nemám sebemenší připomínky. I za ty teplé zimní dny vzorek nešel nijak extrémě dolů. Nyní jsem ve fázi, kolik zim a km mě vydrží. Zatím mám na nich najeto 10 000 km a úbytek na předku něco přes 2 mm....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět