Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Brembo »

LUKE57 píše:Ja ale nejazdim s nivou :D auto je octavia 1 1.9 SDI pneu klasika 195/65 R15
Klasika v ponatí vačšiny tuzerov je 455/05/25. 195/65 je najlepší kompromis,nad 205 je to zbytočné,vačšina vodičov nedostane na limit ani 165 ale musia mat obuté 225,nech to drží.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Hombre »

lefort: to máš pravdu, někomu vyhovu je ta, druhému jiná dle způsobu jízdy a to se projeví i na životosti.
Většinou na nějaké hodnocení je dobrá na suchu i mokru a nestála moc, okamžitě následuje poznámka typu, však uvidíš, aby nevydržela jen 15 tis. km. Nejen pro sledování nájezdu, ale hlavně pro včasné prohození předek zadek sleduji úbytek gum a vždy se to vyplatilo. To pak když jdou z auta dolů tak předek i zadek má stejnou hodnotu. Letní sundávám ve 3mm, jít níže není rozumné, při šíři gumy je již znát špatný odvod vody a zimní jde dolů ve 4 mm.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
šulda

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od šulda »

lefort píše:(adac, autobild,atd)
Je to jen o tom "dávno" každej je holt individualita a to dávno bere např. na 5let, někdo na 2 roky, jinej 1/2 roku atd. Tak aspoň doplním k citaci za atd dva další testery ÚAMK - GoodYear Efficientgrip Performance, Dunlop SP Sport Bluresponse, Hankook Kinergy eco, Fulda EcoControl HP, Nokian Line, Pirelli Cinturato P1 Verde, Vredestein Sportrac 5. ÖAMTC - úplně stejný. Kdoví kdo od koho opisuje :mrgreen:
lefort píše:Ty testy jsou fakt usmevny
S tím se nedá než souhlasit :wink:
henstridge

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od henstridge »

Sháním nové zimní gumy na třináct let starou jedničovou Fábii 1,4MPi.
Nemá někdo zkušenost např. s touto pneu:
http://pneumatiky.heureka.cz/milestone- ... e/#section
Cenově vypadá zajímavě, vzorek také. Stávající Barumky mám už jedenáctou sezónu a přestože nejsou moc sjeté, jízda v pořádný zimě je na nich už docela horor.
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Misojogi »

co si myslite o gumach firestone ?
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Nic! Poněvadž na takto položenou otázku nelze rozumně odpovědět. :idea:
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

henstridge píše:... Cenově vypadá zajímavě, vzorek také. Stávající Barumky mám už jedenáctou sezónu a přestože nejsou moc sjeté, jízda v pořádný zimě je na nich už docela horor.
Každé nové zimní gumy budou lepší než 11 sezón jeté (a kdovíjak staré) Barumky. Otázkou však je, proč vybírat zrovna ty nejlevnější čínské šmejdy. A podle vzhledu dezénu rozhodně nelze usuzovat na kvalitu, resp. vlastnosti! :idea:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Já bych hledal gumy - i když se třeba moc nejezdí - právě třeba mezi těmi Firestonkami nebo Barumkami.
Jinak Firestone patří pod Bridgestone a Barum pod Continental....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Hombre »

Na Fábku bych volil bez problému SÁVY, mám s nima velmi dobré zkušenosti a nepotřeboval jsem i v těch nejhorších zimních podmínkách řetězy.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9853
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Sám s nimi zkušenost nemám, ale kamarád je měl na Omeze (zadokolka) a moc si je pochvaloval... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
henstridge

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od henstridge »

Colommbo píše:Sám s nimi zkušenost nemám, ale kamarád je měl na Omeze (zadokolka) a moc si je pochvaloval... :)
OK, díky za info, snažím se získat informace z více zdrojů.
Při výběru jsem mimo jiné vycházel z následujícího článku:
http://www.adac-pneu.cz/content/111-rec ... response-2
A právě podle tohoto testu pneumatiky Milestone Full Winter nevychází vůbec špatně.
Na Oktávce mám sice Bridgestone Blizzak LM30, ale s tou toho také najedu podstatně víc.
Do Fábky, která udělá za zimu sotva 1500 km, se mi nechce dávat drahé značkové gumy.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9853
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Ajta, teď si uvědomuju, že jsem zamlžil - nevyjadřoval jsem se k pneumatikám Milestone nýbrž Sava, které doporučuje Hombre, omlouvám se... :oops:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

henstridge píše:... dávat drahé značkové gumy.
Ani "drahá značkovost" není zárukou kvality, přesněji dobrých vlastností. A na podobného (dle odkazu) druhu "hodnocení" bych už vůbec nebral ohled, zvláště pak pokud je publikováno na nějakém e-shopu s pneumatikami, což je zrovna tento případ. Klíčové jsou EU štítky, výsledky nezávislých srovnávacích testů (ale pozor, ty je třeba umět "správně číst" - podle váhy kritérií apod.) a reprezentativní zkušenosti uživatelů (viz např. http://www.reifentest.com/). Zároveň je nutno pamatovat na to, že i guma ve stejném rozměru, ale v jiné rychl. kategorii, může mít úplně jiné vlastnosti, poněvadž má jinou kostru. :idea: A to už vůbec nehovořím o tom, že výsledky testů nelze jednoduše extrapolovat napříč různými rozměry pneu.

Jsem přesvědčen o tom, že na Fabii se i s přihlédnutím k požadavku na co nejnižší cenu dá pořídit slušná zimní guma. Ovšem těm čínského původu bych se, alespoň prozatím, raději obloukem vyhnul!

Pro pořádek připomínám, že rozhodně nepatřím mezi zaryté odpůrce všeho čínského, ba právě naopak.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Na slovinské zimní Savy (patřící pod Good-Year/Dunlop) jsem taky slyšel spíš jen kladné hodnocení.
Ale stejně tak na Firestonky a jejich - docela cenově přístupnou - řadu Winterhawk :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Hombre »

Když jsme u té Číny, já jezdil tuto zimu na španělských gumách, vyrobených v Číně, Membat Flake 205/55 R16 H za 1190 kč. Na jízdních vlastnostech na všech površích nemám sebemenší připomínky. I za ty teplé zimní dny vzorek nešel nijak extrémě dolů. Nyní jsem ve fázi, kolik zim a km mě vydrží. Zatím mám na nich najeto 10 000 km a úbytek na předku něco přes 2 mm, na zimu přehodím zadek - předek a doufám, že zima opětovně nebude tak teplá.

PS: letní mám tu samou značku Membat Passion 205/55 R16 V za 1045 kč a žádný problém na suchu
i vodě. Jen na letišti při extrémním slalomu se zahřály a trochu klouzaly. Tak zahřátou gumu ale v normálním provozu i nenadálé překážce mít určitě nikdo nebude.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Odpovědět