Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Itall

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Itall »

Fahrer píše:Jj, tam je právě zajímavé, že jde o identická nová auta. A dva řidiči hodnotí stejnou věc diametrálně odlišně. Proto se pak množina řidičů s různými auty nikdy nemůže "vejít" do výsledků testů. A musí jakýkoliv test brát jen jako hrubé doporučení.
To je zajímavé. Jestli je to řidiči (určitě nejsou identičtí) nebo auty (nejsou tak identická, jak by se zdálo) nebo gumami (nejsou tak identické, jak by se zdálo) nebo vším dohromady. Stálo by za to, aby se s oběma auty svezlo více řidičů. Test, hehe.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Hombre píše:Bavíme se o brzdné dráze, na tu má vliv šíře gumy, vzorek a směs....
Já jen podotknu že široká guma (širší než výrobcem auta schválená či povolená) možná zabrzdí dřív, ALE JENOM NA SUCHU :!:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od jerome »

Itall píše:To je zajímavé. Jestli je to řidiči (určitě nejsou identičtí) nebo auty (nejsou tak identická, jak by se zdálo) nebo gumami (nejsou tak identické, jak by se zdálo) nebo vším dohromady. Stálo by za to, aby se s oběma auty svezlo více řidičů. Test, hehe.
Mna by zaujimalo skor ci su identicke sem dovezene gumy s tymi co boli v teste :mrgreen:
Poznam par pripadov co reklamovali aj znackove gumy :|
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Jednou jsem si objednal gumy Bridgestone Potenza RE720 a přišly mi dvě a dvě "různé": made in Spain a made in Poland. Rozdílnost byla patrná nejen na první pohled, ale bohužel i při jízdě... :evil:

P.S.: Reklamace? Rozdílnost původu prý není důvodem.
Itall

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Itall »

Lepší dát na zadek... :roll:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od skodovkar »

Proč si nepíchnout do vosíha hnízda co? :lol:
Itall

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Itall »

Já myslel, že je to dobrá rada :shock: .
Ostatně - Návštěvník to tak jistě udělal. Bylo by zajímací, které byly lepší.
NOP

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NOP »

Když to tak zpětně tady pročítám, moje příští vozidlo bude nejspíše vybaveno pásy. Nějaký vojetý tank :x , řekl bych. :mrgreen: Když k tomu všemu ještě připočtu stav tuzemských silnic a chování některých řidičů, :cry: je téměř rozhodnuto. Jo, nevíte, jaký volej se leje do tanku :roll: :lol:
Itall

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Itall »

0W-20 přece. Abys snížil spotřebu a emise :idea: .
NOP

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NOP »

0w20 :mrgreen: Hned jsem si to myslel :roll:
Itall

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:Jednou jsem si objednal gumy Bridgestone Potenza RE720 a přišly mi dvě a dvě "různé": made in Spain a made in Poland. Rozdílnost byla patrná nejen na první pohled, ale bohužel i při jízdě... :evil:

P.S.: Reklamace? Rozdílnost původu prý není důvodem.
Vlastně to dopadlo ještě dobře, mohli taky poslat 3+1 (není důvod k reklamaci ani náhodou :mrgreen: ).
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9844
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Před nějakým časem jsem si u jisté společnosti objednal LED sufitky do dveří, bílé, čtyři kusy. Poslali mi dvě červené a dvě zelené. Nejdřív jsem s nimi telefonicky řešil reklamaci, vymlouvali se na nějakého skladníka a zboží špatně označené od dodavatele a že jim to mám poslat nazpět. Až jsem dostal nápad, však svět je barevný, no ni...? :P
Obrázek
Obrázek
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
NOP

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NOP »

Poslouchej Colommbo, dovolím si takový malý dotaz mimo téma. Ty s tou Omegou také někdy jezdíš, nebo ji jenom doma "pulíruješ" a leštíš. :shock: Musej jsem si vzít sluneční brýle, abych si ta Tvoje fota mohl prohlédnout :lol: Jinak pěkný :wink:
Itall

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Itall »

Já myslím, Colommbo, že teď teprve z toho máš pořádné letadlo :wink: . Jen je třeba jezdit s otevřenými dvířky... :D
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Ta paní Omča Colommbová má něco do sebe :wink: je hodně pěkná. A za plyn vzít umí - jede pěkně :wink:
Vlastní zkušenost, když "vedla" mého "fároše" do a přes město jehož sláva hvězd se dotýká....:P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět