Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
VAG
Příspěvky: 76
Registrován: pát pro 23, 2016 11:46

Re: Jaké auto?

Příspěvek od VAG »

Návštěvník22 píše:Spiknutí koncerňáků. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-e ... nu-1331381
Pánové. Ve světě je to bohužel tak,že jakákoliv odhalena kauza, nepřináší problémy, ale spíše zisk :)
No smoke no fun :) https://www.youtube.com/watch?v=AETpNL_LaIc
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

Tipo kombi 1,4i. Bohuzel vetsi motor v benzinu neni. Slusel by tam 1,8. 2,0.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Hlavně jsou to zcela odlišné vozy,tedy bych nejdříve promyslel,k čemu budu auto převážně používat. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

nem píše:Dobrý den,

nechci tu rozvířit přestřelku zaujatých názorů, jen Vaše nezaujaté názory prosím. ...(při slově Fiat mám husí kůži)... Díky
Zdravím,

jsem přesvědčen o tom, že uvést dotaz tím, co jsem odcitoval, automaticky znemožňuje dostat rozumnou, smysluplnou a zejména prakticky využitelnou odpověď.

Rádo se stalo / není zač!
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

lengy60 píše:....k čemu budu auto převážně používat. :wink:
Tak předpokládám že to určeno a vzešli favoriti. Já se nebát té "miciny" ASX. Nebo Hjondé/KIA....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

VAG píše: Pánové. Ve světě je to bohužel tak,že jakákoliv odhalena kauza, nepřináší problémy, ale spíše zisk :)
Skutečně "jakákoliv"? To asi ale jen ve světě koncerňáků!
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

nem píše:Zvažuju Mitsubishi ASX 1.6, Ford Focus kombi 1.6, Toyotu Auris TS 1.6
Neni o com rozmyslat https://www.youtube.com/watch?v=EoSJpPF6KmY :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
rofek
Příspěvky: 88
Registrován: stř led 25, 2017 0:30

Re: Jaké auto?

Příspěvek od rofek »

nem píše:Chci koupit benzín, atmosférickej. Zvažuju Mitsubishi ASX 1.6, Ford Focus kombi 1.6, Toyotu Auris TS 1.6. Vybrali by jste z tohoto nebo něco úplně jinýho? Cenovej limit mám u nového cca 400.000,- (ten auris už je za 430tis.)
Byt jsem "fordak" nemohu jinak, nez z uvedene trojice doporucit Auris. Focus ma nej podvozek, co do gripu a taky komfortu, ale Auris ma uz celkem slusne odladeny viceprvek (neskace jak koza). Focus v aktualni generaci je proste uvnitr maly, prostor je trestuhodne promrhany; stratil i naskok co do citlivosti a zabavnosti v rizeni; ma alespon velmi dobre reseny / vyuzitelny kufr.
Otazka ale primarne smeruje k motorizaci, a tu jednoznacne nejlepsi z uvedenych bude prave Valvematic 1.6 v Aurisu. Ma i vykon, kdyz bude potreba, ale hlavne diky chytremu casovani ventilu i celkem slusnou pruznost.
Ford 1.6-ka, je v aktualnim vydani priskrcena (emise) a tez aby nekonkuroval 1.0 ecoboostu, na slabych 77 kW... proste nejede. (pred FL byla i verze 92kW...).
ASX, je dle mne blbost (karoserie, jizdne) a 1.6-ka, jakkoliv by byla povedena, nemuze na tenhle vuz stacit.
Auris, jako prakticky temer novy se da klidne sehnat pod 400 tis., treba 1) http://tiny.cc/1q4mky nebo 2) http://tiny.cc/at4mky. Osobne bych bral 1) a to kvuli automatu, byt je to CVT. U Toy s tim maju obrovske zkusenosti, a je vyborne sladeny s motorem. Velke plus je tlacitko "sport" - nejen, ze bude radit nahoru pozdeji, ale taky se zlepsi odezva na seslapnuti plyn.pedalu. Ta je totiz u manualu hoodne na nervy, jako ve vetsine soucasnych aut... A bezproblemovy automat se bude, tipmul bych si, libit take i paní...
focus_2.0_107kw_W:Trident 5w40_S:Trident(ss) 10w40 + Bishop´s 906 /// fusion_1.4_59kw_Trident-5w40 & B´s 906
Uživatelský avatar
rofek
Příspěvky: 88
Registrován: stř led 25, 2017 0:30

Re: Jaké auto?

Příspěvek od rofek »

Pedro píše:Tipo kombi 1,4i. Bohuzel vetsi motor v benzinu neni. Slusel by tam 1,8. 2,0.
1.4-ka rady Fire od italosu je neprustrelny motor. jenze dnes je kvuli emisim a velikosti Tipa prakticky nepouzitelna... Z ni vychazi motor 1.4 turbo, u kt. za leta co se montuje a jezdi je pocet problemu rovnez = nula.
Obrovske plus turbo verze je neprime vstrikovani. A to nejen z hlediska servisovani (ekologie taky, ale to ted neresime), ale fiat nabizi i verzi na LPG. Jednak je na to zaruka, ale hlavne odpadaji problemy s ventily (hlavou). Zajimave taky je, ze diky vyssi oktan.cislo plynu pracuje motor efektivnejsi nez na benzin (!), byt ma lpg nizsi vyhrevnost. Realna spotreba v litrech je prakticky zhodna s benzinem **.
Osobne bych si za tuto verzi priplatil, byt ted neznam cennik, o kolik to prekracuje rozpocet; uspora na phm bude znacna, navratnost priplatku tedy kratka ...

** oprava : neni to pravda; spletl jsem se s velmi podobnym motorem u oplu (kt. se jiz ale nenabizi) ;
Naposledy upravil(a) rofek dne stř dub 19, 2017 17:05, celkem upraveno 2 x.
focus_2.0_107kw_W:Trident 5w40_S:Trident(ss) 10w40 + Bishop´s 906 /// fusion_1.4_59kw_Trident-5w40 & B´s 906
Shi
Příspěvky: 1310
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Shi »

nem píše:Dobrý den,
Zvažuju Mitsubishi ASX 1.6, Ford Focus kombi 1.6, Toyotu Auris TS 1.6.
Vybrali by jste z tohoto nebo něco úplně jinýho?
ASX je malé SUV, lze očekávat, že vevnitř bude méně místa, než by člověk čekal - tím trpí většina SUV. Doporučuji si každé z aut prohlédnout zevnitř a to včetně místa na zadních sedačkách pokud v tom hodláte vozit někoho vzadu.
Focus 1.6 má 77 kW, výkonově to nebude zrovna hitparáda, ale záleží na způsobu používání (a na zpřevodování), někomu to může stačit, někomu je to málo.
Auris 1.6 - když se řidič nebojí hnát motor do otáček tak má i slušný výkon.

V rodině máme už jen japonce (Avensis, Auris, 2x Civic), tudíž já bych z uvedeného bral Auris.
Věcí, kterou při výběru auta nelze opomenout, je reputace servisů jednotlivých značek v regionu, kde se pohybujete. On je docela rozdíl, jestli vás běžná roční prohlídka vyjde na 3500 Kč a nebo na 9 500 Kč.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

Rofek- souhlas. Kdybych nedejboze musel koupit novy auto,volba je jasna.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9842
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

rofek: Nic ve zlém, příteli, ale jak člověk doporučující CVT potažmo LPG může radit s výběrem auta/motoru...? :lol: :lol: :lol:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lefort »

Colommbo, lépe to vyjádřit snad nešlo :-D Další věc, co mě zajímá, je ta pohádka se stejnou spotřebou lpg a benzinu u totžného motoru :-/
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
rofek
Příspěvky: 88
Registrován: stř led 25, 2017 0:30

Re: Jaké auto?

Příspěvek od rofek »

Colommbo píše:rofek: Nic ve zlém, příteli, ale jak člověk doporučující CVT potažmo LPG může radit s výběrem auta/motoru...? :lol: :lol: :lol:
Predne, doporuceni jsem psal v kontextu otazky, resp. toho, co z prispevku tazatele plyne... a tez na zaklade vlastni zkusenosti (focus a corolla, co je vuz velmi podobny aurisu).

a jeste heslovite : CVT - kvuli (citelne) lepsi odezve na plyn (vid "sport"); naprosto plynule rozjezdy; obavy o zivotnost jsou liche (k.j. vzhledem na toc.moment). Lepsimu "sziti" s vozem u MT brani jak odezva na plyn.pedal, tak chod spojky (u toy obecne); a zrejme ani neni pozadovano...
LPG - tovarni prestavba; jine ventily a hlava oproti benzinu; jede zhodne, ne-li lepe nez na benzin (nepr. vstrik+turbo *)

* motor stejne koncepce, shodou okolnosti i objemu a vykonu (120k) byl taky u oplu; urcite v astre a i napr. v merivě, o niz jsem se pred casem zajimal... akorat, ze u fiatu ma pres 200 Nm, u oplu to bylo orezane na 175.
@lefort : psal jsem, ze prakticky stejnou; ted jsem to jeste skouknul, a musim priznat, ze jsem se upsal. zrejme jsem si pamatoval spotrebu lpg u oplackeho motoru, kt. je jenom o 1l vyssi...
Naposledy upravil(a) rofek dne stř dub 19, 2017 16:43, celkem upraveno 2 x.
focus_2.0_107kw_W:Trident 5w40_S:Trident(ss) 10w40 + Bishop´s 906 /// fusion_1.4_59kw_Trident-5w40 & B´s 906
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Kdybych měl vybírat z těchto vozů,tak koupím Cactuse 1.2 e-THP s plnotučným Aisinem a jsem za vodou. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět