Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

...jsem to myslel tak,jak by mi to asi dlouho trvalo. S cimkoliv. Nesmerovano k onemu vozu. Ale zrejme jsem nemel premyslet nahlas (klavesnicove) :-)
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

Mně se tvůj příspěvek hodil v tom smyslu, ze někdo jezdí víc, jiný míň, ale s tím, "jak jezdí TDI", to skutečně nemá nic společného.

Před čtvrtstoletím jsem se divil, proč má Honda záruku jen dva roky, když ostatní japonské vozy tři. A bylo mi vysvětleno, že je tomu tak právě kvůli těm, kdož za ty dva roky klidně najezdí 200 tis. km, tedy si raději koupí vůz s časově kratší zárukou, zato však bez km omezení.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

Ano,poentu jsem dal do sekundaru. Jen jsem se zasnil,nad svym najezdem. Sorry za ,,mimo misu,,.
Uživatelský avatar
VAG
Příspěvky: 76
Registrován: pát pro 23, 2016 11:46

Re: Jaké auto?

Příspěvek od VAG »

Jerry3 píše:A co tím chtěl básník říci? Jak souvisí to, že někdo hodně jezdí, s TDI? Jak to má ilustrovat to, "jak jezdí TDI"? :?
TDI s normálním servisem, jsou stejně spolehlivé, nebo spolehlivější než jakékoliv jiné auta :P
Máchal

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Máchal »

Počkej, za chvíli vyletí z úlu :D
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jezevcik »

VAG píše:Jo a takhle jezdí TDI :wink:
Citace:
Podle nás jde o nejrychleji takto ojetý osobní vůz všech dob, protože najet přes 544 tisíc km za méně než dva roku jedním autem je extrém všech extrémů.

Kdysi jsem četl, že nějaký nadšenec, který chtěl snad někdy ve třicátých letech otestovat jistý úplně nový Citroen, najel za rok 400.000 km. Na tehdejší techniku a cesty je teprve toto extrém všech extrémů. Jestli si to dobře pamatuji, tak ten člověk v tom autě i spal a nějak to odnesl zdravotně. Ve srovnání s manažerem v Passatu, který to s tempomatem nalítal po evropských dálnicích a přespával někde v postýlce u cesty, to byl skutečný hrdina.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jezevcik »

Hlavnĕ nechápu, když nebudu počítat spekulanty, kdo si může za 400.000 Kč koupit takové auto. Takto nesmyslnĕ vyhodit takové veliké peníze nemůźe ani největší fanda značky.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

VAG píše:TDI s normálním servisem, jsou stejně spolehlivé, nebo spolehlivější než jakékoliv jiné auta :P
Ty snad dokážeš podle km nájezdu posoudit spolehlivost? Tak to mi nezbývá než ti závidět! :mrgreen:

Jinak moje služební oktávka je cca měsíc po "normálním servisu" a shodou okolností právě dnes dojezdila... :x V daném případě je to však nejspíše vina právě toho servisu, nikoli vozu samotného.
Uživatelský avatar
yosemitak
Příspěvky: 402
Registrován: čtv pro 15, 2016 0:11

Re: Jaké auto?

Příspěvek od yosemitak »

Máchal píše:Odmysli si to, že se jedná o tvůj milovaný koncern (dosaď si tam třeba znak Forda) a zkus se zamyslet nad tím počtem kilometrů, které auto zvládlo za tak krátkou chvilku, nic víc netřeba.
A ano, je to pořádná porce kilometrů a divím se, že se v dnešní eko době auto nerozsypalo.
Poradna porce to sice je, ale me to treba nijak zvlast nedojima, je totiz rozdil mezi 600 tis. km. najetymi za dva roky stylem "kamion" a mezi stejnym najezdem rozprostrenym do 20 let. Osobne si myslim ze s podobnym najezdem by nemela problem vetsina dnesnich aut (mimo extremy typu 1.0 TSI). Ostatne spousta takovych aut urcite spokojene (vic nebo min) dal v Cesku jezdi, jen maji na tachometru zase zpatky najezd zacinajici jednickou, mozna dvojkou. :D
2011 Skoda Octavia II, 1.6 MPI – Ravenol VSI 5W-40 + Purflux
1998 VW T4, 2.5 TDI – Ravenol VMO 5W-40 + Purflux
2005 Dodge Grand Caravan, 3.8 V6 – Pennzoil 5W-20 + Denso
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

Před lety vycházel časopis Autodiesel, který zkrachoval, poněvadž měl odvahu publikovat pravdu. A v něm byl mj. rozbor ojetého "zánovního" Mondea dovezeného z Beneluxu. Vůz byl mladý a měl deklarovaných 64 tis. km, přičemž na ně i vypadal. Podle počtu impulsů, které řídící jednotka vyslala ke vstřikum, to však bylo min. o 400000 km víc (pokud to auto za běhu motoru nestálo na místě).
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Jaké auto?

Příspěvek od bjukemen »

Kedy skrachoval autodiesel?
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

Už to určitě bude alespoň 5 let.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké auto?

Příspěvek od skodovkar »

624 stran a pořád někteří nechápou, že dnešní auta se změnila na přerostlé značkové boty. Vynosit sezonu a vyhodit. Pokud se vám rozlepí nebo rozpraskají, tak jste je špatně používali a chyba je vaše, REKLAMACE SE NEUZNÁVÁ. Pokud jsou trošku starší, tak se často ani nevyplatí je nést do opravny obuvi.
A až přestanete řešit to, co neovlivníte a začnete řešit jen to, co ovlivníte, tak budete mít mnohem pohodovější život. Sám jsem hodil bobek na všechna motoristická média, protože i když se člověk snaží držet informovaný, tak stejně v případě nového auta v dnešní době šlápne do lejna :twisted:
Pro mě je to jasné a neměnné: atmosféra, benzín, co tam není, to se nepose*e (už nezáleží na výrobci) :idea:
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

skodovkar píše:Pro mě je to jasné a neměnné: atmosféra, benzín, co tam není, to se nepose*e (už nezáleží na výrobci) :idea:
Škoda 100-120 :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké auto?

Příspěvek od skodovkar »

Však ji taky mám, už se prodává za cenu ojeté jedničkové fobie :lol:
Až přijde EMP, tak bude pořád jezdit. Možná budu muset vyměnit altík s reglerem za dynamo s cívkovým reglerem, ale pojede ...

Obrázek
Odpovědět