Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Ital

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Ital »

Nějak mi to shlédnutí nefunguje. Prý se nepodařilo načíst plug-in. Tak doufám, že to nebylo zas tak zajímavé :? .
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

Tedy snad jen obecně: jakékoli zjednodušené (samozřejmě v zájmu ekonomiky výroby a na podporu marketingové masáže :evil: ) řešení nemůže nikdy plně nahradit to poctivé, sofistikované, ale zároveň drahé.
Ital

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Ital »

Tož, nevím jak to souvisí s Dualjet, což mi přijde jako řešení poctivé i sofistikované. Dále bych připodotkl, že občas některá jednoduchá, nesofistikovaná a řeklo by se až téměř primitivní řešení jsou nakonec ta nejlepčí. Finální řešení pak je třeba principiálně jednoduché nebo alespoň vypadá jednoduše a řeklo by se - že to nikoho dřív nenapadlo. Jenže to musí nejdříve někoho napadnout :idea: :idea: :idea: .
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Někde jsem četl,že snad nějaký výrobce používá 2 vstřikovače na střídačku,tedy jeden přímo do válce a druhý do sání,ale bylo to zřejmě u vozu poněkud vyšší cenové kategorie a např.tohoto motoru se to týkat nebude. :D
https://www.arts-et-metiers.asso.fr/man ... _rendu.pdf
Tedy vím samozřejmě prd,protože touhle řečí nevládnu,takže si mohu jen prohlížet obrázky. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

Vždyť stačí sledovat diskusi: 8)
kornel píše:Ja som za preplňovaný benzín a ten aspoň v kombinácii priamy+nepriamy vstrek, ...akurát by ma zaujímalo prečo sa touto cestou pohol zatiaľ len VW, skôr mi to smrdí opať niečim nedotiahnutým, čo VW nedokáže iným spôsobom zvládnuť)..
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

Ital píše:Tož, nevím ... že to nikoho dřív nenapadlo. Jenže to musí nejdříve někoho napadnout :idea: :idea: :idea: .
Milovníci náhražek jásají, další si možná povzdychnou, že všechno už tu jednou bylo, třebaže nikoli v kombinaci s proměnlivý časováním a zdvihem (aby to vůbec mělo smysl).
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Jerry3 píše:Vždyť stačí sledovat diskusi: 8)
kornel píše:Ja som za preplňovaný benzín a ten aspoň v kombinácii priamy+nepriamy vstrek, ...akurát by ma zaujímalo prečo sa touto cestou pohol zatiaľ len VW, skôr mi to smrdí opať niečim nedotiahnutým, čo VW nedokáže iným spôsobom zvládnuť)..
To jsem v té záplavě informací přehlédl,ale nejsem si jist,zda tam byl VW zmíněn.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Tak jsem čirou náhodou ten článek(byl tady na něj odkaz),kde jsou zmíněny ty dvojí vstřikovače našel,ale co je na tom pravdy netuším. :D
http://www.autoforum.cz/technika/takhle ... oc-pomalu/
A pokud by se to někomu nechtělo číst celé,tak je tam uvedeno toto.
Např. Toyota, ale také jiné automobilky, údajně nové motory konstruují s přímým i nepřímým vstřikováním právě proto, aby využily výhody přímého vstřikování pro vyšší výkon a nižší spotřebu, ale zároveň se neochudili o tento mechanismus samočištění sání.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1758
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Jaké auto?

Příspěvek od kornel »

na 100% ma priamy+nepriamy vstrek VW u tretej generácie 1.8 a 2.0TSI agregátov, to je overený fakt.. O ďalších agregátoch s takouto kombináciou vstrekovania, a u iných automobiliek v prípade ich preplňovaných benzínov neviem.. nič konkrétne som nikde nepočul, nečítal, resp. nenašiel :?
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

Jerry3 píše:
NOVON píše:...i u frantiku,hlavne renault..Pro mechanika masakr!
Jo, do dneška mám jizvy na prstech ruky z hrabání se v Renaultu 21 2,2 (čtyřválec). Ale také ty ještě starší z opravy, mimo jiné, hydraulického okruhu ovládání spojky na ještě "prý poctivé" audině 100 2,3 (pětiválec) z konce 80. let min. st. Zato z hrabání se v japonských vozech, jako že toho vynuceného bylo naprosté minimum, nic. Prostě nic! :D
Ano jistě..japonci mají opracovanější hrany :mrgreen:
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

Na japoncoch raz za cas tak max.vonavku vymenit a tam sa ozaj neni o co poskriabat :D
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lefort »

Jerome: můj motor je úplně stejně japonský jako tvůj :twisted:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

NOVON píše:Ano jistě..japonci mají opracovanější hrany :mrgreen:
Nikoli, prostě mají ty věci, ke kterým se člověk čas od času musí dostat, přístupnější. :D

P.S.: V životě jsem se tak nenaležel pod autem, jako pod F125P a R 21. A nikdy jsem se znovu nesetkal s autem (Mitsubishi Lancer), kde i výměnu oleje bylo možno udělat bez "zalehnutí".

P.P.S.: Na hrabání se v japonských vozech jsem obvykle nepotřeboval víc, než základní dílenské nářadí. Zato na ty další vozy... :evil:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Co si stěžujete,mrkněte se na youtube na opravu Lakatoše,to je teprve maso. :D :lol: :mrgreen: :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

lefort píše:Jerome: můj motor je úplně stejně japonský jako tvůj :twisted:
Do Fordov idu Honda motory ??? :shock: :o
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Odpovědět