Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Jaké auto?

Příspěvek od bjukemen »

uvadzane bmw 316 bolo svojho casu nizsia stredna trieda :wink:
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Koukám,že vám ten koncern nějak nedá pořád spát,braši. :mrgreen: Poprvé jsem o fitru pevných částic pro benzínové motory slyšel na citroen fóru někdy před rokem. :lol: Přes tu rudou mlhu jste(jak se zdá)v tom článku přehlédli,že už několik let filtry pevných částic pro benzínové motory testuje i Mercedes. :D A co si tak vrabci u nás štěbetali,tak s příchodem EURO 7 bude ten filtr nezbytností u všech,takže to už si pak nemusím lámat hlavu a můžu si klidně koupit naftu a budu happy. :lol:
Holt koncern(náskok díky technice) s tím přišel první,a co? :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

bjukemen píše:uvadzane bmw 316 bolo svojho casu nizsia stredna trieda :wink:
Možná je to odvislé od toho,jak se ta auta nafukují. :lol: Jedno z kritérií totiž je i délka vozu. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Jaké auto?

Příspěvek od bjukemen »

ano a prave prispevok odkazujuci sa na davnejsiu dobu meni aj triedu vozidla..ale to je fuk pointa bola inde a to je cele.. :)
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jezevcik »

BMW trojkové řady bylo vždy ve střední třídě. Jde o rozvor.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Co na tom, že jsem dosáhl pouze na 316 v úplně základní verzi, tj. bez klimatizace i čehokoli v elektrice, hlavně že mám BMW.
Já na tomto neshledávám naprosto nic idiotského. Jen omezené finanční možnosti. Bavorák je dobrý auto.
A teď si představ, že dotyčného vyšel na citelně víc, než auto stejné třídy v plné výbavě, s lepším motorem a se srovnatelnými jízdními vlastnostmi. No není to kus vola (ve světle tvého výroku)?
Ale to přece je tak se vším, s telefonem, autem, televizí, etc. To je zcela obecná věc. Takže světlo tvého výroku lehce hasne.
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

bjukemen píše:uvadzane bmw 316 bolo svojho casu nizsia stredna trieda :wink:
Ano, psala se 90. léta a trojkovy bavorak patřil do NST.

Pokud jde o současnost, v petkove řadě BMW se svezu přinejmenším jednou týdně a rozhodně mi nepřipadá, že by mezi ní a mondeem byl rozdíl třídy. Dtto eckovy Mercedes.

A když už jste tu zmínili to narustani velikosti, tak třeba vlajková loď Volva se od 90. let stále jen zmenšuje - uvnitř. Pravda, v nové 90-ce jsem ještě neseděl. Na druhou stranu musím uznat, že jak trojkovy bavorak, tak ceckovy mercedes jsou dnes už vozy použitelné i pro více než dva pasažéry vpředu.

Ale pokud je mi známo, tak v případě BMW 3 je klimatizace stále jen za příplatek. A dokonce i "použitelné" přední sedačky. A tak jestliže jsem neměl pochopení pro toho, kdo si v 90. letech pořídil holého trojkoveho bavoraka, nemám ho stále, byť od té doby se alespoň základ jeho ceny jakž takž srovnal s konkurencí, třebaže mnohem lépe vybavenou.
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:Ale to přece je tak se vším, s telefonem, autem, televizí, etc. To je zcela obecná věc. Takže světlo tvého výroku lehce hasne.
Kromě poslední věty (viz dále) naprosto souhlasím: všichni tito "značkari" jsou rozumu mdleho, poněvadž jim uniká, že to, co platí jen za značku navíc, získají co do vlastností až od určité - ve smyslu dostatečně vysoké - třídy. Proto mě vždy dokázali dostat např. hrdí majitele trojkovych audin, které nikdo nikdy nepřesvědčí,že třeba u škodovky by za stejné peníze obdrželi více. Tedy pokud už chci být znackar z přesvědčení o kvalitě a výjimečných vlastnostech, měl bych na to také mít. No a pokud na to nemám či nechci věnovat, nejsem nic než kus vola.
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

No otázka je, zda to v předposlední větě platí obecně, nevím. Akorát mě napadá, proč ti značkoví výrobci ty nižší řady vlastně vyrábějí. Výrobky pro spoustu volů? Zvláštní.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jezevcik »

bjukemen píše:uvadzane bmw 316 bolo svojho casu nizsia stredna trieda :wink:
Návštěvník píše: Ano, psala se 90. léta a trojkovy bavorak patřil do NST.
A on se třeba od tehdejšího BMW 325 lišil rozvorem? Pokud se tedy nejednalo o výstřelek BMW 3 kompakt, který díru do světa neudělal.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jezevcik »

Wikipedia říká, že je to střední třída. Pokud by se jednalo o nižší střední, pak by měli v nabídce díru, protože "pětka" je vyšší střední.
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/BMW_řada_3_(E36)
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:No otázka je, zda to v předposlední větě platí obecně, nevím. Akorát mě napadá, proč ti značkoví výrobci ty nižší řady vlastně vyrábějí. Výrobky pro spoustu volů? Zvláštní.
Ano, přesně tak: pro spoustu volu, na kterých vydělávají. Navíc řada z nich už sama ten "spodek" nabídky ani nedělá, ale nechává si ho vyrábět v Cine anebo prostě na výrobky "pro masy" hodí svou značku a oněm značkarum prodá ten shit za násobky obvyklé ceny. Ti spokojení značkari se totiž vyznačují mj. tím, že stejně ho.no poznají. Příklad? Třeba motorové pily Husqvarna. "Všichni přece vědí", že jsou nejlepší, ale jen těm, kdo s nimi pravidelně pracují, je jasné, že je třeba jít do profi třídy, aby to byla pravda.
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Jezevcik píše:Wikipedia říká, že je to střední třída. Pokud by se jednalo o nižší střední, pak by měli v nabídce díru, protože "pětka" je vyšší střední.
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/BMW_řada_3_(E36)
Přes mobil budu teď těžko hledat hodnoty rozvoru a délky, ovšem v době, o které píšu a kdy ještě neexistovala řada 1, patřila řada 3 (nebyl od ní ještě ani kompakt) do stejné třídy jako Mitsubishi Lancer. Jeho atmosféricka 1,6-ka pak měla v základu o přes 20 koní více než základní motor stejného objemu v BMW 3.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jezevcik »

V té době to vidím jinak:
Colt/Lancer, 0 = nižší střední
Galant, BMW 3 = střední
Sigma, BMW 5 = vyšší střední
0, BMW 7 = luxusní

V anketách jako COTY tomu i vždy tak bylo.

http://www.auto.cz/bmw-318i-trivalcova- ... 0-kc-88072
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Otevírá se mi nějaký irelevantní nesmysl. Ale ať si lidé na Wikipedii kouzli s třídami, jak chtějí, tak zařazení tehdejší rady 3 BMW tamtéž, kam někdo řadí tehdejšího Galanta, to mi tedy už připadá řádně pritazene za vlasy. Vždyť stačilo si do těch aut sednout! A obdobně netuším, kde se může dnes vzít rozdíl třídy mezi BMW 5 a Mondeem - opět stačí si do nich sednout a porovnat prostor.

P.S.: Blahe paměti jsem měl možnost si výhodně pořídit nového ceckoveho mercedesa. A neudělal jsem to jenom proto, že se třemi dětmi bychom se nevešli.
Odpovědět