Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9939
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

Pitris JUNIOR píše:...takhle rychle vymotanej motor jsem ještě neviděl...
Motor asi ne špatnej, ale hlavně
Pitris píše:...má kratší/silnější kvalty...
Proto taky
...Do otáček takřka okamžitě, kopce nekopce stále jede a velmi velké využití otáček...
Podobně se chová kamarádova E46 320i (2.2 R6), taky má kratší kvalty a lehce se točí. Svezl jsem se s ní, ale musel bych tomu přijít na chuť, jsem z Omči zvyklý na trochu delší kvalty... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Kdyby snad někdo sháněl Ford Thunderbird,Buick Enclave či snad Ford Mustang r.v. 67/68 tož si udělejte výlet do FiW.Je tady takový malý obchůdek,kde tyto vozy mají,Mustangy dokonce 4 kousky v různých provedeních a barvách. :wink:
Naposledy upravil(a) lengy60 dne úte úno 09, 2016 19:39, celkem upraveno 1 x.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9939
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

A tož kterýpak z nich si vybrala tvoja...? :lol: P.S. Thunderbird, ne ...bild. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Colommbo píše:A tož kterýpak z nich si vybrala tvoja...? :lol: P.S. Thunderbird, ne ...bild. :)
Tož já bych si i vybral,ale nemám volných 25.000€ a pak by mi u panelového domu dlouho nevydržel. :lol: Ale paničce by možná slušel ten brouk,co tam mají. :lol: :wink:
Já myslel spíš na tebe,ten červený Mustang co tam mají,jako by z oka vypadl tomu z filmu Kriminál ze Stallonem. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27490
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Jezevcik píše:Pánové, asi to jede, ale jen aby Vás z dálky nevítali u každé benzínky ☺
Tak zatím tam PP ukazuje 9,4l....
Na to jak s tím včera jel a při vzití v potaz onen krabicoidní tvar (kombi holt potřebuje) to není zas tak moc.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Colommbo píše:A tož kterýpak z nich si vybrala tvoja...? :lol: P.S. Thunderbird, ne ...bild. :)
Teď jsem si všiml,píšu v rychlost na tabletu,tak se chybička vloudí. :oops:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

25000 €? Co je to za rocnik?
Ne ze bych to chtel,ani nahodou,jen jsem zvedavy.
Itall

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Itall »

Pedro píše:
Návštěvník píše:Už jsem tu napsal, že EDC (či EDS) není nic jiného, než oholený protiprokluz (ASR), který musíš vypnout, aby ses vůbec někam vyškrábal, když to skutečně klouže.
:wink: :wink:

Z praxe něco o tom vim,bohužel :!:
A všimnul sis někdy, že EDS se nevypíná? :idea: Pokud tedy to tvé ASR nebylo jen TCS (jenom to ubírání plynu - bez EDS).
Itall

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Itall »

otass píše:Je to poměrně těžké auto bez výbavy, v podstatě jednoduché. Na dnešní dobu má slabší odhlučnění. Vysoká míra bezpečnosti, vzadu víceprvková náprava, nesmrtelný motor...pokud ti nevadí, že budeš mít morálně a svým způsobem i technicky poměrně staré auto.
Na rozdíl od jiných nepovažuji vysokou hmotnost nebo slabé odhlučnění za výhodu, ty ostatní věci snad ano. Motor je poměrně nový, tak nevím, jaké jsou zkušenosti s jeho nesmrtelností.¨
Koukám, otass, že Micře lze objednat světlý interiér, včetně palubky a ve vyšší výbavě i ta stropní madla jsou. Prohlížel jsem vnitřek (ten světlý) a indiánskost jsem nikde neviděl, je to velmi pěkné.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Pedro píše:25000 €? Co je to za rocnik?
Ne ze bych to chtel,ani nahodou,jen jsem zvedavy.
Lenochu,už jsem to psal,67/68. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:A všimnul sis někdy, že EDS se nevypíná? :idea:
Ano, EDS nejde vypnout. Vypíná se sám, po přehřátí brzd, což v případě, že to klouže, nastává velmi brzy.
Itall píše:Pokud tedy to tvé ASR nebylo jen TCS (jenom to ubírání plynu - bez EDS).
TCS je akceptovatelná záležitost, pokud nezabírá příliš brzy, tj. akceptuje nějaký ten rozdíl v rychlosti otáčení kol hnací nápravy. Naopak ASR je řidičský (pro řidiče, který se např. potřebuje rychle zařadit do díry v proudu vozidel na hlavní) prů.er. TCS se obvykle vypíná samostatně, ASR současně s ESP. S aktivovaným ASR se nedá jezdit rychle, což je v případě, že visí na stejném tlačítku, jako ESP (a ještě jsem se nesetkal s tím, že by tomu tak nebylo), trochu škoda.

Ve výsledku připomíná jízda s vozem osazeným mnoha "třípísmenkovými systémy" boj s těmito systémy, tedy nulovou radost ze svezení. To je trapné zejména v případě, kdy má vůz v samotném označení nějaký odkaz na údajně sportovní geny... :cry:
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

TCS jsem mel kdysi v jednickovem Mondeu 2.0 16V a v zime me to neskutecne stvalo.Jeste ze to slo vypnout :-)
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Itall

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Itall »

Taky jsem si všimnul, že ESP protestuje při použití ručky na kluzku. Po vypnutí ASR taktéž. Kde se to ESP, kurňa, vypíná :evil: ?
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Příslušným gombíkem,problém je,že při určité rychlosti se opětovně aktivuje.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:...Po vypnutí ASR taktéž. Kde se to ESP, kurňa, vypíná :evil: ?
Měl jsem služební Oct.01 s tímtéž motorem (1,8 20V atmosféra), jako Honza v jiném vlákně. A neměla vypínatelný ASR! :evil: Proto jsem jednou musel potupně (za mnou jela další dvě auta) odcouvat snad 2 km na sněhem zaváté okresce, kterou bych v případě možnosti vypnutí ASR dokázal projet.
Odpovědět