Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Ne že bych měl o světlometech oktávek nějaký velký přehled, ale těch typů bylo několik. Např. jsem nepochopil, proč některé měly tlumené přes paraboly, zatímco mlhovky ve sdruženém těle hlavních světlometů přes čočky. Ale když srovnám mou kdysi služební Oct.01 se současnou služební Oct.02, tak ta první svítila na tlumené lépe a na dálkové nesrovnatelně lépe.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

skodovkar píše:....Když mě nedávno stavěla PČR, tak to jeden obcházel se slovy "Má to technickou" ?
A divíš se :?: :twisted: Dyť je už plnoletá :P
skodovkar píše:Před FL octávka známé jasně červené barvy. Nyní převládají fleky nejrůznějších tvarů matné červené barvy, které mají místy na okrajích průhledné šupiny. Odlepujicí se ochranná lišta na dveřích řidiče, zaklínkované zadní okno (jak odešla stahovačka), slepené tělo zrcátka u spolujezdce (slepeno z více kusů), proprasklina někde nad černou lištou zadního blatníku, značně zašlá zadní světla. Vepředu diletantsky vyměněné přední okno tak, že odstávají jeho černé boční lišty, ohnuté ramínko stěrače, jedna chybějicí krytka mlhovky nárazníku před řidičem. Před spolujezdcem pak zjevně propadlé světlo (neb pod ním vidíme okraj blatníku) a vedle něj vyčuhujicí blinkr zjevně čínského původu. Nedávno jsem musel vyměnit i blinkr v blatníku, protože držel na drátkách a jedné zarážce. No a jako třešinka na dortu je tmavě vínová kapota a tuším, že černá maska chladiče s nutným chromem. K tomu se přidávají mnou nenáviděná hliníková kola, která začínají mít vpředu matně černou barvu (nové desky). Krom toho taky odstává blatník u prahu řidiče a najde se i pár promáčklin na plechařině. Na vnitřek už nemám čas :mrgreen: A přední světla jsou úplná tragédie, nevím kde ty lumeny mizí... :roll: (nejsou zašlé!).
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Itall »

jerome píše:
lengy60 píše:skodovkar: Já nevím,ale co ti brání se toho dreku(Octavie)zbavit a koupit nějakého zachovalého Favouše nebo Felíšu. :lol:
Aj ja si to myslim. Felda by bola idealna pre skodovkara. Da sa povedat ze auto este s nadychom socializmu a celkom nenarocne auticko. Japonca mu nedoporucujem. Uz by nemohol mat nick skodovkar :mrgreen:
Hm...nejnovější Felda bude stará 15 let, tuším. Při nepozinkované karoserii bude shnilá, ledaže by moc nejezdila. Anebo pak shnije škodovkářovi. Jednu plečku už teď má, OK, je mladý, nevydělává dlouho, vyzkoušel to. Další už nebude mít zapotřebí, myslím.
Itall

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Itall »

Jezevčík: Prohlídka automobilky Škoda a muzea se zasvěceným výkladem musí být moc zajímavá.
K prototypům předokolky a "klasiky" v kastli Š120 bych myslel, že zjm. předokolka byl jen pokus dát stávající pohonný agregát dopředu, když už neměli vyvinutý agregát s motorem napříč. Tenhle prototyp z hlediska koncepce neměl šanci, bylo to jen takové hraní. Mám za to, že ani přední nápravu neměli, použili snad nápravu Renault. Na svébytnou automobilku...no, ale je to zajímavý exponát.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké auto?

Příspěvek od skodovkar »

Co se týká felicie, tak díky, ale ne. Není to vlastně špatné auto, ale nikdy jsem ji nebyl schopen vstřebat. Z nějakého důvodu z ní mám negativní pocit a nechci ji.

Z Legendu jsem slevnil a teď sním o Accordu této genrace http://auta.yauto.cz/honda-accord-2-2-i ... 45444.html sedan, kombík, nafta, benzín zatím neřeším. Seděl jsem v tom na autosalonu v Istanbulu a úplně mě to dostalo. Interiér je úžasný a z venku vypadá dobře, zbytek netřeba řešit, je to Honda.

Co se týká muzea škodovky, tak prý to chce horolezeckou výbavu, aby si člověka ta auta prohlídl :roll:
Itall

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Itall »

Felda by nebyla špatná, kdo si ji koupil novou, mohl si ji pět šest let (nebo déle) užívat jako dobré auto. Ovšem pořizovat ji jako přestárlou ojetinu se mi zdá zpozdilé. Už jen kvůli té korozi.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

Ale stejně není nad starou rotačku TDI..Měřil jsem spotřebu od plna do plna a vyšlo mi 4,2 l/100 km,ač PP ukazuje dlouhodobý průměr 4,7 l/100 km..Jezdím okresky do 120 km/h..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

NOVON píše:Ale stejně není nad starou rotačku TDI..Měřil jsem spotřebu od plna do plna a vyšlo mi 4,2 l/100 km,ač PP ukazuje dlouhodobý průměr 4,7 l/100 km..Jezdím okresky do 120 km/h..
U vás došlo k úpravě rychlostních limitů? :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

Spotřeba paliva je pouze jedním z atributů "života s autem", pro velmi mnoho řidičů však tím úplně nejdůležitějším... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

lengy60: To ne,jen že to více ani nerozjíždím,když není provoz,třeba v noci..Jinak samo do té 100vky..
Colombo: No v případě této okty,která mě vozí denně 40 km na šichtu a 40 km zpět ze šichty,je spotřeba bohužel na prvním místě..:-)
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

Slouží-li okta hlavně tomuto účelu, tož to potom ano. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

skodovkar píše:Z Legendu jsem slevnil a teď sním o Accordu této genrace http://auta.yauto.cz/honda-accord-2-2-i ... 45444.html sedan, kombík, nafta, benzín zatím neřeším. Seděl jsem v tom na autosalonu v Istanbulu a úplně mě to dostalo. Interiér je úžasný a z venku vypadá dobře, zbytek netřeba řešit, je to Honda....
Minulá generace (ta moje) v kombi měla zavazadelník podstatně větší, tato je zase líbivější 8)
Nafta "mě nechutná", v benzinu je varianta 2.0 115kW nebo 2.4 148kW. Dvoulitr dobrý, dvačtyři raketa
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

skodovkar píše:Z Legendu jsem slevnil a teď sním o Accordu této genrace http://auta.yauto.cz/honda-accord-2-2-i ... 45444.html sedan, kombík, nafta, benzín zatím neřeším. Seděl jsem v tom na autosalonu v Istanbulu a úplně mě to dostalo. Interiér je úžasný a z venku vypadá dobře, zbytek netřeba řešit, je to Honda.
Trosku pomalsie ti to trva ale vyzera to tak ze nakonec naozaj pride japonec. Mozno dalsi H + :mrgreen: :wink:
Inak na HC je par tipkov co vozia zachovale ojetiny :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké auto?

Příspěvek od skodovkar »

jerome píše:Trosku pomalsie ti to trva ale vyzera to tak ze nakonec naozaj pride japonec.
Čtvrt mega je pro mě pořád značná suma (za auto) :idea: Když jsem měl shánět něco levného, tak jsem šel do fáčka a dosud to považuji za skvělou volbu (16 000Km jsem jezdil vysmátý od ucha k uchu).
Ale kdybych už chtěl něco soudobějšího, tak bych se opravdu hodně díval po VINku na "J" .
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1795
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Další člověk co to "pochopil" :lol: :lol: :lol: :wink: :wink:
Dobrá volba Lubo :D
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Odpovědět