Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

Máchal: Máš recht..Platí totiž pravidlo,kterého se držím už 20 let,a to "Jak se staráš o auto,stejně tak se postará ono o Tebe"..A nikdy žádná značka,byť sebepodřadnější mě na cestě nenechala!!
X krát jsem doporučoval,radil apod,ale málokdo se tím řídil a souhlasil..Bohužel taky X krát došlo na mé předpovědi.."neuděláš to a to,bude to pak dražší a složitější"...
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

Skodovkař: Njn..I když vlastně nechápu co od toho vozu s takovým přístupem očekáváš..On se totiž šprajcne,a to tak,že se ti z toho popraská obočí..Jinak když už je ti 7 kil za čínskou stahovačku hodně,tak ve Vratimové je vrakáč jen na škodovky...A ceny přijatelné..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké auto?

Příspěvek od skodovkar »

Jak jsem se rozepisoval už nekolikrát obšírně. To auto mi za ty peníze a za čas strávený nad zbytečnými opravami nestojí. Jednak proto, že už je to vrak po všech stránkách a druhak proto, že to vlastně nikdy nic extra ani nebylo. Pokud s tím ještě budu jezdit v zimě, tak více věřím dřevěné fošně, která podepírá okno než VAG stahovačce.
Co od toho čekám? Že se to bude hýbat, brzdit, svítit a zamykat dokud si nebudu moci dovolit auto, které má na začátku VINka "J" :twisted:
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jezevcik »

skodovkar píše:....dokud si nebudu moci dovolit auto, které má na začátku VINka "J" :twisted:
To nebude tak jednoduché. Modelů s "jéčkem " ubývá. Teď jsem najezdil několik desítek kilometrů s Yarisem II mé tchýně a ten japonský duch je nenávratně pryč. Ihned po usednutí se v tom autě necítím jako ve starém známém japonci jakékoli značky. Když jsem řídil Jarkova Accorda, tak jsem si tam okamžitě připadal, jako kdybych v něm jezdil odjakživa.
VIN začíná VNKKG.......Nevím to jistě, ale myslím, že je to Francie a myslím, že je tam to auto i navržené.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

NOVON píše:Máchal: Máš recht..Platí totiž pravidlo,kterého se držím už 20 let,a to "Jak se staráš o auto,stejně tak se postará ono o Tebe"..
ano to je pravda ale jedna sa o beznu udrzbu auta tj olej,filtre,naplne,brzdy atd ale...
NOVON píše:Skodovkař: Njn..I když vlastně nechápu co od toho vozu s takovým přístupem očekáváš..On se totiž šprajcne,a to tak,že se ti z toho popraská obočí..Jinak když už je ti 7 kil za čínskou stahovačku hodně,tak ve Vratimové je vrakáč jen na škodovky...A ceny přijatelné..
...tie vadne stahovacky nie su len v skodovkarovom aute ale je to proste zle navrhnuta a chybne vyrobena suciastka ktorej zivotnost nijakym staranim sa o auto neovplyvnis :idea:
A tie prijatelne ceny. To je typicke zmyslanie ludi vlastniacich skodovku. Ale to ze ked zoberie tu stahovacku z vrakoviska alebo kupi ju novu nezmeni ten fakt ze furt je to ten isty vadny diel ktory sa pocase zas pokazi. Ale ta spokojnost ze je za super cenu tento fakt uplne zmaze :idea: :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké auto?

Příspěvek od skodovkar »

Logiku myšlení "když se to se*e, tak je to aspoň levné" jsem po vstoupení do pracovnícho procesu přehodnotil. Nemám už čas se v tom hrabat. Na své auto musím mít spolehnutí a raději si za něj i připlatím - až si budu nějaké shánět.
Máchal

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Máchal »

Čím novější auto, tím víc ekokurvítek (FAP atd.) Pokud nebudeš kupovat funglovku, tak snad narazíš u ojetiny na spolehlivější auto, než je okta. :wink:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké auto?

Příspěvek od skodovkar »

Bude se téměř jistě jednat o atmosférický benzín (případně LPG/CNG) zabalený v hatchbacku či sedanu/liftbacku. Bude to jistě ojetina.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9939
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

Kamarád se teď možná, dopadne-li vše dobře, dohrabe k nějakým penězům a chtějí si pořídit něco novějšího na ježdění (mají letitou Feldu 1.6 s už mnohokrát vyspravovanými předními blatníky atd.) Uvažují o autě ve stáří do tří či do pěti let a ptal se, co bych mu doporučil. Odpověděl jsem mu, že cokoli, co pořídí, bude špatná volba, takže je to vlastně jedno... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27492
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Jezevcik píše:....Když jsem řídil Jarkova Accorda, tak jsem si tam okamžitě připadal, jako kdybych v něm jezdil odjakživa.
Od roku 2005, co byl vyroben. Tome - já taky :wink: a znovu Ti musím poděkovat 8)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

Jerome: Ano jasně,stahovačky u okty jsou nic moc,to ví už snad každý majitel oktávky..Ale jsou stahovačky před face a face model.Ty novější už tolik nepraskají a když jo,tak se dají koupit ony inkriminované kluzné plastíky za kus cca 30 kč..Dá se to pořešit celkem levně a za 30 minut i s cigárkem...Jen se musí chtít,že jo..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

skodovkar: Koupě ojetiny je VŽDY sázka do loterie u JAKÉKOLIV značky,bohužel..A čím novější,o to větší šunt,taky bohužel..
A proto já mám starou osvědčenou A80 a manželka oktávku z 97,ale neznát historii te okty prakticky od novoti,tak bych ji nebral a koupil další 80 tku..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Jezevcik píše: To nebude tak jednoduché. Modelů s "jéčkem " ubývá. Teď jsem najezdil několik desítek kilometrů s Yarisem II mé tchýně a ten japonský duch je nenávratně pryč. Ihned po usednutí se v tom autě necítím jako ve starém známém japonci jakékoli značky. Když jsem řídil Jarkova Accorda, tak jsem si tam okamžitě připadal, jako kdybych v něm jezdil odjakživa.
VIN začíná VNKKG.......Nevím to jistě, ale myslím, že je to Francie a myslím, že je tam to auto i navržené.
Já ti nevím,ale mám třetího francouze a u všech začíná VIN VF.... :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

NOVON píše:skodovkar: Koupě ojetiny je VŽDY sázka do loterie u JAKÉKOLIV značky,bohužel..A čím novější,o to větší šunt,taky bohužel..
A proto já mám starou osvědčenou A80 a manželka oktávku z 97,ale neznát historii te okty prakticky od novoti,tak bych ji nebral a koupil další 80 tku..
Zase bych z toho nedělal takové drama :lol: moje auto staré 5 let,žádný šunt není a pokud srovnám s XP tak rozhodně krok vpřed.Spíše se nesmí nechat člověk zblbnout nesmyslnými doporučeními výrobce,já měl to štěstí,že jsem si vygooglil tohle fórum. :mrgreen: :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

NOVON píše:Jerome: Ano jasně,stahovačky u okty jsou nic moc,to ví už snad každý majitel oktávky..Ale jsou stahovačky před face a face model.Ty novější už tolik nepraskají a když jo,tak se dají koupit ony inkriminované kluzné plastíky za kus cca 30 kč..Dá se to pořešit celkem levně a za 30 minut i s cigárkem...Jen se musí chtít,že jo..
tak ok ak je to tak treba to kazdopadne takto poriesit :wink:
lengy60 píše:
Jezevcik píše:VIN začíná VNKKG.......Nevím to jistě, ale myslím, že je to Francie a myslím, že je tam to auto i navržené.
Já ti nevím,ale mám třetího francouze a u všech začíná VIN VF.... :wink:
VF-VR je VIN pre France :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Odpovědět