Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Máchal

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Máchal »

Mě ty tvrdší sedadla naprosto vyhovují, ani po dlouhé cestě me nebolí záda (ale každý to máme jinak)
Ano, oktávka má mizerný podvozek, slabé brzdy, do zatáček se hrne atd. atd. ale srovnávat to s favoritem? To snad nemyslíš vážně :D
Modlu (jak hodně lidí říká) z běžného auta dělají většinou ti, kteří mají doma ještě větší krám, který nejezdí za 4.5l/100km :wink:
Ale jak se říká, proti gustu...
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké auto?

Příspěvek od skodovkar »

Pokud to budu brát jako Clarkson , že "auto vám má vykouzlit úsměv na tváři", pak je pro mě fáčko jednoznačně lepší auto :mrgreen:
Spotřeby se dá dosáhnout opravdu nízké, ale co z toho, když to nasypu do oprav?
S fáčkem jsem jezdil za 7,2 l LPG/100km. Jednou jsem se dostal pod 1kč/km. To s octávkou prostě nedáš.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jezevcik »

Jsem velikým nesympatizantem koncernu, ale oktávku bych zase takto neodsuzoval a podíval se na ni očima tehdejší doby (skoro před dvaceti lety) kdy po Felicii, jakožto zaobleném Favoritu, postavila na nohy celou automobilku a nastartovala směr výroby moderních aut. To, že se tu okolo ní a potažmo celého koncernu vytvořila gloriola, je věcí druhou a je tím, co je mi na všech těch značkách tolik protivné. Samotná oktávka za nic nemůže. Normální auto s přeceňovaným hodnocením po celou dobu své existence.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Jezevcik píše:...To, že se tu okolo ní a potažmo celého koncernu vytvořila gloriola, je věcí druhou a je tím, co je mi na všech těch značkách tolik protivné. Samotná oktávka za nic nemůže. Normální auto s přeceňovaným hodnocením po celou dobu své existence.
Pod to se klidně podepíšu! :wink:

Celé je to o tom jak ohromit masu nevědomých (průměrných ignorantů bez ochoty seznámit se s nabídkou konkurence a bez praktických zkušeností s konkurenčními výrobky) zákazníků, kteří dosud jezdili s něčím, co ani zdaleka nedosahuje úrovně aktuálního modelu, v daném případě oktávky. Stačí zdůraznit atributy, kterým takový druh zákazníka rozumí a které už na první pohled vidí (např. objem kufru), a pomlčet o nedostatcích, které na ten první pohled vidět nejsou (o těch se může otevřeně mluvit až s příchodem nového modelu). Je to svého druhu masivně vyznávané náboženství stojící na dogmatech a tabu. :idea:
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

skodovkar píše:Pokud to budu brát jako Clarkson , že "auto vám má vykouzlit úsměv na tváři", pak je pro mě fáčko jednoznačně lepší auto :mrgreen:
Pokud mám srovnat Oct.01 1,8 T, s níž jsem svého času jezdil 4 roky, a Oct.02 2,0 FSI 4x4 (obě auta se stejným výkonem 110 kW), se kterou jezdím teď, už skoro dva roky, tak si musím přiznat, že úsměv na tváři mi dokázala vykouzlit spíše ta první (tedy až na ten škleb kvůli nastavení ESP). Jenže je nesmím srovnávat s povedenou konkurencí...
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

Za par rokov tu budeme pisat jak nam slapu fukane 3valce a ktory z olejov im viac sadne. Jedina vynimka bude ze Colommbo a Pitris junior budu mat 4valce :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

jerome píše:....Colommbo a Pitris junior budu mat 4valce :mrgreen:
Já se k nim do mariáše hlásím taky :wink: protože jediný solidní tříválce dělá Triumph pro dvě kola :mrgreen:
....ale řekl bych že nás tu bude víc, co tříhrnek považují za "nedonošenej".... :?
A protože to není "celý" motor, tak ho musí nadopovat, aby to trochu jelo :? Na úkor výdrže :(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Brembo »

Pitris píše:
jerome píše:....Colommbo a Pitris junior budu mat 4valce :mrgreen:
Já se k nim do mariáše hlásím taky :wink: protože jediný solidní tříválce dělá Triumph pro dvě kola :mrgreen:
....ale řekl bych že nás tu bude víc, co tříhrnek považují za "nedonošenej".... :?
A protože to není "celý" motor, tak ho musí nadopovat, aby to trochu jelo :? Na úkor výdrže :(
Alebo štvorvalcový dvojvalec. Ale Triumph vyrába i zaujímavý radový dvojvalec-America,ktorý mal zvuk a charakteristiku jednovalca. To dokázalo zamotat hlavu komukolvek,ked počuli jednovalec a videli radový dvojvalec.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Naštěstí Honda - i když už dělá i turbobenziny :twisted: dál vyrábí i nové atmosférické motory :wink:
a povedeně vypadá ten v novém HR-V: 1.5i-VTEC 96kW/6600ot./min 155N.m/4400ot./min.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

Ale otacky Nm jsou vysoko. Zalezi ovsem,jaka je krivka,nez se motor k maximu dostane. A 96kw mi prijde z 1,5 zbytecne moc. Radsi bych 80kw a Nm o tisic nize.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

U tohoto nevím, ale na jiném vlákně probírané jejich (už letitější) 1.6VTi dávalo 118kW v 7600ot/min a max krouťák byl 150N.m při 7000ot/min, ale jeho 90% bylo k dispozici v rozmezí 2100 - 8000....:twisted: 8)

A jeho "minulá" verze co jsme měli v Civicu, dávala 84kW v 6500ot/min :twisted: a s krouťákem 135N.m při 5500ot/min byla dóóóst dobrá a "vyplácela" oturbené 1.9TDI - jen ji bylo potřeba držet v otáčkách 8)

A jejich "i-vtec-ová dvačtverka" s výkonem 148kW při 6600ot/min a krouťákem 235N.m v 4500ot/min táhnoucí od 2500 do 7300 :twisted: a přitom nadčtvercová - vrtání 87/zdvih 99mm. Tu bych jednou chtěl.8)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

Skodovkar: Stahovačky?To je klasika,pak zámky dveří,zatékání všude možně..Tohle všechno jsem už řešil a mám vyřešeno,tak že jsem klidně nápomocen..
Ber v úvahu,že to auto má nějaký ten pátek za sebou..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké auto?

Příspěvek od skodovkar »

Ahoj Novone, vážím si tvé nabídky. Za sebou to má opravdu hodně. Mám skvělého garážistu, když už není zbytí. Ale nemám zájem to opravovat, abych do toho cpal svůj čas a peníze, jen proto, aby se to v ten nejnevhodnější okamžik opět vysypalo. Prostě to s fošnou pojede do hutí :D
Zmasakroval jsem centrál a nemám problém pokračovat v postupném delaborování.
Dokud to bude svítit, brzdit, startovat, řadit a zamykat, tak nic nehodlám řešit.
Včera jsem třeba čistil ukostření, které je vyvedené na cívku pastorku startéru. Přímo pod baterkou, aby na to kapala kyselina. Samozřejmě na to kapala a bylo to celé zarostlé. Konečně to startuje jak by mělo :evil:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Tak stahovačky nejsou v žádném případě doménou pouze škodovek,to ani omylem.Jak píše NOVON,je to krásný starý stroj,který má něco za sebou a ne zrovna z ukázkovou údržbou.Jinak si totiž neumím vysvětli,proč kapala kyselina z baterky na startér. :idea:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Máchal

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Máchal »

lengy60 píše:ne zrovna z ukázkovou údržbou.Jinak si totiž neumím vysvětli,proč kapala kyselina z baterky na startér. :idea:
Ono je přeci jednodušší kálet na auto (když majitel kašle na údržbu)
Odpovědět