Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

Znova. Za 5let nebudu mit ani nahodou 200tkm.
Tak co je za problem? S bejvalym rodinnacem jsem more otocil nekolikrat a mel pak uz 150 a vic. Jednou az do Calabrie. A byl to Frantik. S Almou jsem jsem jel ze dne na den taky jedou,kdyz Xs dostala den pred odjezdem ranu.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27492
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

lengy60 píše:....Bohužel Evropa směřuje do horoucích pekel a já skutečně nemíním sedlat přeplňovaný motor 1.2 o výkonu 96kW,což je dnes náhrada za motor 1.6 VTI jak jsem psal v jiném vlákně.Tady mě zaujalo,že se jedná o atmosférické motory.Takže pokud nedostanou evropští výrobci rozum,tak to u mě bude nakonec Japonec,byť vyrobený v Evropě....
S Toyotou Verso neporadím, ale jestli chceš dobrou novou atmosféru na beneli, tak Skyactiv von Mazda
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Pitris píše:... chceš dobrou novou atmosféru na beneli, tak Skyactiv von Mazda
Ještě je tu ověřená "klasika" (no, až na to ovládání ventilů...) od MMC, akorát že je to klasika i co do spotřeby.
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:... jsem stačil TF přečíst a píšou tam,že se jim nejvíc líbí kolem 4 tis.ot/min a po zajetí se to výrazně zlepší.
To s tím zajetím platí zcela obecně, to první platí obecně pro japonské motory a to poslední platí pro zaryté příznivce Toyoty, kteří nevyzkoušeli nic jiného. Pak by totiž třeba konečně prozřeli...
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jezevcik »

Tak tomuto autu budu fandit. Krásný design, zadní pohon a ve verzi Zeleného čtyřlístku třílitrový šestiválec.
Miloval jsem AR 75 a tak jsem rád, že se vrací pohon na zadek.
http://auto.idnes.cz/alfa-romeo-giulia- ... clanek-box
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9939
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

Vypadá to zajímavě. A za reinkarnovanou klasiku (slušný motor podél, manuál a roura pod autem) Italům tleskám! :wink:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

Giulia pekne meno. Ucite sa na nej bude dobre jazdit :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Teď už zbývá jen vzít masku a vyrazit do banky. :lol: :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9939
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

Odjakživa se mi líbila (líbí) Brera s nefoukanou tři-dvojkou. Ale nemá rouru pod autem... :cry:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27492
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Jezevcik píše:Alfa Romeo Giulia QV....
Já "taloše" moc nemusím, ale toto je bomba a nádherná "klasika" :wink: Ať se jí daří a takovým jen houšť.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké auto?

Příspěvek od skodovkar »

Dnes už mě ten koncernový samohybný balík průserů vážně NAS*AL. Podělalo se něco na stahovacím mechanismu zadního okna a sklo zapadlo do dveří. Takže auto stálo celý den s otevřeným zadním oknem, naštěstí máme hlídané parkoviště a nepršelo. Mechanismus cca 700kč, tak na to bych se mohl pěkně vy****. Uřezal jsem fošnu a zapřel to.
Už mám té koncernové herky opravdu plné zuby.
Jediné pozitivum je, že se na dveřích za spolujezdcem může po**** už jen zamykací mechanizmus (jelikož tlačítko stahování oken nefungovalo, okno už nefunguje a central jsem v amoku doslova vylomil).
!!!ZLATÝ FAVORIT!!!
Máchal

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Máchal »

No, stahovačka...to je klasika u O. Příště si musíš holt koupit lepší kus auta :wink:
S tím tvrzením zlatý favorit bych byl celkem opatrný. Chtěl bys mít radši nehodu s favoritem, nebo OI? (když už srovnáváme tyto dvě auta a samozřejmě - nebourat s ničím!)
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

lengy60 píše:Tak na autě s tímhle nájezdem nikdy nevíš,odejde nějaká pí....a a stojíš.A při cestě na dovolenou někde na A10 není fakt o co stát. :?
Samotny najazd nemusi nic hovorit o stave auta. Ked sa niekto stara onho tak aj s vyssim najazdom moze byt v lepsej kondicii jak novsie auto s nizsim najazdom. Minuly rok cestou z HR stala na krajnici najnovsia Astra s otv.kapotou a hned ma napadla C.Schiffer so sloganom "Astra sa nekazi ved je to nemka" :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

Máchal píše:No, stahovačka...to je klasika u O. Příště si musíš holt koupit lepší kus auta :wink:
S tím tvrzením zlatý favorit bych byl celkem opatrný. Chtěl bys mít radši nehodu s favoritem, nebo OI? (když už srovnáváme tyto dvě auta a samozřejmě - nebourat s ničím!)
Presne. Dodam len ze aj komfort jazdy je neporovnatelny a oprava - vymena mechanizmu vyde na 5 korun :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké auto?

Příspěvek od skodovkar »

Máchal píše:No, stahovačka...to je klasika u O. Příště si musíš holt koupit lepší kus auta :wink:
S tím tvrzením zlatý favorit bych byl celkem opatrný. Chtěl bys mít radši nehodu s favoritem, nebo OI? (když už srovnáváme tyto dvě auta a samozřejmě - nebourat s ničím!)
Naštěstí mě to auto nestálo nic, jenom nervy. Snad z kontextu jasně plyne, že hodnotím vlastní zkušenost se spolehlivostí obou vozů. Důvod proč jsem s otcem směnil fáčko a octávku je jen a pouze ta bezpečnost.

Jízdní komfort? Myslíš pro favorit? Sedadla v O1 jsou naprosto příšerná, favorit má ve starém provedení měkoučký luxusní molitan (balzám pro prdel). Poloha za volantem s možností opření levého loktu mi taky více vyhovovala a o výhledu ani nemluvě.Octávka je těžké a tupé auto na řízení, nechce do zatáček, bez posilovače by byla už totálně nepoužitelná. Zpětná zrcátka nic moc, neřešitelné slepé úhly. Centrál jsem nechal na třech dveřích, protože byl jen ke zlosti. A ještě tomu nastřelili monstrózní zadní převis, aby to mělo kufr. Je pro mě nepochopitelné, že se z toho stala modla :shock:
Odpovědět