Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1795
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Lex má 6q... 50km/h na 4ku je něco kolem 2000ot./min. Totéž 60km/h na 5tku... a dále 100km/h na 6tku je cca. 3000ot./min. :wink:
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Colommbo: Je to 6q a při padesáti točí na čtverku asi 2000.... Ale je fakt, že na pětku v obci nejel.
A já osobně bych pod 2t/ot. nešel; a s Accordem (5q) já běžně tak 2,2-2,5t/ot :) a ostře tak 5-6t/ot :twisted:

Edit: a teď mě mladej předjel :mrgreen: Accord při (tachometrových) 140-ti točí na 5ku 4t/ot. a při 180-ti 5t/ot.
Naposledy upravil(a) Pitris dne ned úno 01, 2015 21:37, celkem upraveno 3 x.
Důvod: Doplnění
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:... Spotřeba by Ti snad měla po ujetí nějakých kilometrů snad drobet spadnout.Alespoň tak to popisují někteří majitelé nových vozů.
Mám najeto 4000 km. Po cestě přes Německo (zimáky mám ale jen v H) cítím, že motor jde lépe, ale na spotřebě jsem žádnou změnu nezaznamenal. Naopak jsem zaznamenal velký vliv rakouského víceoktanového benzínu na chuť motoru spolupracovat s plynovým pedálem. :)

Na jaře si vyměním olej, zatím tam dám něco obyčejného (splňujícího normu výrobce), abych nepodtrhl záběh. Další výměna bude po roce od koupě v servisu, kvůli záruce, příští jaro však už něco dle mého gusta. :P
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

P + PJ: Tož to koukám, jak je ta převodovka poskládaná hodně nakrátko... :o Zřejmě proto, aby se motor fakt stále držel v trošku vyšším spektru otáček. :idea:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Je, a podporuje to chuť toho šestihrnku se vytáčet.... a když bude mít chuť časteji řadit,
může jet hodně svižně :twisted: Což ale nijak nevylučuje ani klidné kochání se krajinou :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Podle v prospektech uvedených otáček vrcholu točivého momentu bych příliš neusuzoval na to, zda a jak moc je motor točivý. Realita se často značně liší od deklarovaných parametrů a teprve průběh křivek na motorové brzdě ji odhalí.
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:Návštěvník: No ta nápověda,kdy řadit je vopruz a navíc totální zhovadilost. :twisted:
V rámci pokusu o dosažení co nejnižší spotřeby jsem se tím snažil řídit, bohužel příliš často jsem se dostával do situace, kdy jsem i v rámci pohybu na nižší kvalt cítil, že už jsem na limitu toho, co jsou ještě schopny pohltit všechny ty tlumiče torzních kmitů. Nějak si neumím představit, že bych v tomto momentě řadil výš. :evil:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Přesně,jako i s naftou jet na 1000-1200 ot mi přijde prasárna.Nejkrásnější na tom je,že při (byť jemné)snaze akcelerovat okamžitě začne blikat údaj o 2 stupně nižší. :oops: :cry: :twisted:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

Návštěvník píše:Podle v prospektech uvedených otáček vrcholu točivého momentu bych příliš neusuzoval na to, zda a jak moc je motor točivý...
Ani já ne. Notabene pod pojmem "točivost motoru" si osobně představuju spíš ochotu k vytáčení a spokojenost motoru pracovat (setrvávat) ve vyšších (vysokých) otáčkách.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Teď si nejsem jistý, Colommbo, čím ta debata vlastně začala, poněvadž pod točivostí rozumím totéž. Abych to převedl na svůj nový vůz: v rychlosti 200 a více nemá smysl podřazovat ze 6 na 5, poněvadž to vzhledem k chabé točivosti nic nepřináší. Po pořádek dodávám, že tomu tak je navzdory faktu, že motor přitom na tu 6 točí teprve 4500 ot./min.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Teprve 4500 ot? Kolik má max?
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

Prvopočátek bude asi někde tady:
Pitris píše:No, jsem celkem zvědav, kam se Junior dostane se spotřebou :mrgreen:...Na můj vkus je při běžné jízdě tak o 200 - 300ot. níž, ale když to šešlápne, tak si servítky nebere :twisted:
Colommbo píše:...proto bych (v souladu s tvým dojmem) předpokládal, že motor bude potřebovat trošku vyšší otáčky, aby běžel, Harryho slovy, vesele, radostně. :)...
Pitris píše:...Já mu to říkám taky :evil: Že by to měl při běžné jízdě "držet" tak aspoň na 2t/ot. a při řazení nahoru tam mít min. 2,5t/ot...
a resumé takové, že Lex bude při běžném provozu pracovat ve vyšších otáčkách než kupř. moje Omča... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Aha, už vím - díky za připomenutí! :wink:
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:Teprve 4500 ot? Kolik má max?
Max netuším, přece jen stále ještě zabíhám. Navíc, jak jsem už napsal, to nemá smysl točit. Ale maximum výkonu je psáno v 5700 ot./min.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

No měl sem na mysli samozřejmě ten uvedený výkon. :D Ani by mě nenapadlo,že bys to v téhle fázi točil k omezovači. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět