Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

"Z nouze ctnost" se samozřejmě na veřejném fóru nerozmazává a ti, kdož mne znají, to mohou dokonce považovat za zradu mých vlastních zásad a principů.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:"Z nouze ctnost" se samozřejmě na veřejném fóru nerozmazává a ti, kdož mne znají, to mohou dokonce považovat za zradu mých vlastních zásad a principů.
Tak podstatné je,aby vůz bez problémů sloužil.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

To považuji za samozřejmost. Ovšem na řeči prodejce jedné nejmenované značky o tom, že pro její zákazníky musí být nejdůležitější, aby se cítili bezpečně, jsem reagoval natolik nevrle, že jsem ani neabsolvoval předem dohodnutou testovací jízdu. Moje představy o bezpečnosti jsou totiž diametrálně odlišné od těch, které vyznává ona značka a její klienti, a já bych se už z principu nechtěl mezi ně zařadit.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Máš se vybodnout na prodejce a zajít k jinému prodejci,který nebude zákazníkovi cpát slovo musí.To je z hlediska prodejního rozhovoru bráno jako hrubá chyba. K čemu je hromada keců o bezpečnosti,když se dostaneš do sendviče mezi dva kamióny.Tedy pokud neplánuješ koupit nějaké obrněné vozidlo. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Itall

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Itall »

On také prodejce určitě nepoužil slovo "musí". Jen chtěl zdůraznit výhody svého modelu :idea: . A Návštěvník měl říci "seru vám na kecy, jdeme se svézt". A bylo by jasno, jakápa podrážděnost? :lol: Když chceš něco stihnout do oběda, mušíš být aSERtivní :P .
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:Máš se vybodnout na prodejce a zajít k jinému prodejci,který nebude zákazníkovi cpát slovo musí.
To těžko, když právě jen on je ten jediný pověřený, s kým o tom "mém nákupu" mohu jednat.
lengy60 píše:To je z hlediska prodejního rozhovoru bráno jako hrubá chyba. ...
Zařadil jsem ho do příslušné množiny dle mého dřívějšího jejího pojmenování.
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:... A Návštěvník měl říci "seru vám na kecy, jdeme se svézt". A bylo by jasno, jakápa podrážděnost? ...
Jasno by stejně nebylo, jelikož měl ke svezení pouze to, co ony specifické zákazníky zajímá (pomíjím teď řešení otázky, zda je to zajímá proto, že jim to tak prodejce/značka podsouvá, či k tomu svému zájmu skutečně dospěli sami), nikoli to, co bych případně pořizoval já. A kupovat zajíce v pytli...
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

Návštěvník píše:"Z nouze ctnost" se samozřejmě na veřejném fóru nerozmazává a ti, kdož mne znají, to mohou dokonce považovat za zradu mých vlastních zásad a principů.
Tys snad nakonec koupil auto s bleskem ve znaku (co podobá se zázraku)...? :shock: :mrgreen:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:
lengy60 píše:Máš se vybodnout na prodejce a zajít k jinému prodejci,který nebude zákazníkovi cpát slovo musí.
To těžko, když právě jen on je ten jediný pověřený, s kým o tom "mém nákupu" mohu jednat.
lengy60 píše:To je z hlediska prodejního rozhovoru bráno jako hrubá chyba. ...
Zařadil jsem ho do příslušné množiny dle mého dřívějšího jejího pojmenování.
Měl jsem samozřejmě na mysli jiného dealera,ne mužíčka na prodejně. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:Měl jsem samozřejmě na mysli jiného dealera,ne mužíčka na prodejně. :D
Je úplně jedno, co jsi měl na mysli ty, důležité je, co jsem napsal já. A to přesně odpovídá realitě: s nikým jiným, než s tím jedním konkrétním mužíčkem jednoho konkrétního zastoupení jedné konkrétní značky v jedné konkrétní zemi jsem o tom jednat nemohl. A důvodem není to, že bych snad já nechtěl, ale že si to tak ona značka vymínila.

Podotýkám, že jiný takový mužíček v jiné zemi se mi navzdory příslibu písemného zaslání nabídky, který mi po telefonu dal již před dvěma týdny, dodnes neozval, třebaže na mne má kontakt. To mě jen utvrzuje v přesvědčení o adekvátnosti mnou použitého pojmenování oné množiny...
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Colommbo píše:Tys snad nakonec koupil auto s bleskem ve znaku (co podobá se zázraku)...? :shock: :mrgreen:
Líbí se mi, to jo, ale koupit, to ne. :)
Nemožné ihned, zázraky na počkání, to jaksi odporuje realitě všedního dne.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

Návštěvník píše:...Líbí se mi, to jo, ale koupit, to ne. :)...
Můj vztah k novým modelům této značky je obdobný. Některé se docela líbí, ale s ohledem na filosofii (nejen) této automobilky už žádný další Opel, bohužel, nebude. Důvod je zcela prostý - mám (budu mít) požadavky, jež automobilka nebude schopná splnit, i kdyby se v kozí rožek obrátila... :(
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:
lengy60 píše:Měl jsem samozřejmě na mysli jiného dealera,ne mužíčka na prodejně. :D
Je úplně jedno, co jsi měl na mysli ty, důležité je, co jsem napsal já. A to přesně odpovídá realitě: s nikým jiným, než s tím jedním konkrétním mužíčkem jednoho konkrétního zastoupení jedné konkrétní značky v jedné konkrétní zemi jsem o tom jednat nemohl. A důvodem není to, že bych snad já nechtěl, ale že si to tak ona značka vymínila.

Podotýkám, že jiný takový mužíček v jiné zemi se mi navzdory příslibu písemného zaslání nabídky, který mi po telefonu dal již před dvěma týdny, dodnes neozval, třebaže na mne má kontakt. To mě jen utvrzuje v přesvědčení o adekvátnosti mnou použitého pojmenování oné množiny...
Hm,tak to je zvláštní postup,kterému moc nerozumím.To jakože si výrobce určil,kde si auto můžeš,či spíše musíš koupit?Já žil doposud v domnění,že tato volba je na zákazníkovi,kde si ten který výrobek koupí.Ale jak vidno,tak tomu tak z nějakého důvodu vždy není.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Colommbo píše:
Návštěvník píše:...Líbí se mi, to jo, ale koupit, to ne. :)...
Můj vztah k novým modelům této značky je obdobný. Některé se docela líbí, ale s ohledem na filosofii (nejen) této automobilky už žádný další Opel, bohužel, nebude. Důvod je zcela prostý - mám (budu mít) požadavky, jež automobilka nebude schopná splnit, i kdyby se v kozí rožek obrátila... :(
Tak to Ti pak nezbyde než chodit pěšky,ale což,chůze je zdravá. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jezevcik »

Škoda, že to skončilo. I přes ohromující parametry mě následník VW Bugatti nikdy neohromilo. Každopádně je to zajímavý článek. Pro naše české uši je hlavně neuvěřitelné, že došlo k finančnímu vyrovnání mezi majiteli, zaměstnanci a věřiteli. Je to přenádherné auto!
Romano Artioli a Bugatti
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Odpovědět