Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Itall

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Itall »

Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Jezevcik píše:A co muzika toho dánského Mustanga, se kterým jezdil Luděk Sobota?
Hóóó cizina, to je mosaz.... :mrgreen:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Itall »

http://auto.idnes.cz/spolehlivost-aut-v ... jetiny_fdv
Tak vidíte, nejlepčí je Polo :idea: . A jak jim to jezdí v MS rallye, to je skoro stejné Polo, jako si koupíš v krámu :P . Tedy, na to rallyové Polo s mistry za volantem se dá koukat :wink: . Daihatsu nějak propadá... :?
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

A nezapomeňte si k tomu přečíst i diskusi pod článkem. Zdá se, že naši spotřebitelé konečně začínají chápat! :wink: :D
Itall

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Itall »

Jasné, že takový žebříček skoro nic neříká.
Na STK se prý nedělá bod varu brzdovky?
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

Itall píše: Na STK se prý nedělá bod varu brzdovky?
:?: :?:
Itall

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Itall »

PePe píše:
Itall píše: Na STK se prý nedělá bod varu brzdovky?
:?: :?:
No co, zjišťuje se na STK bod varu brzdové kapaliny nebo ne? Četl jsem na netu, že se to nedělá, pouze na Slovensku ano. Článek z r. 2013. Tak mě zajímá, jak je to nyní, zda to někdo ví.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

S měřením bodu varu brzdové kapaliny při TK jsem se nikdy nesetkal ani o tom neslyšel.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Itall

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Itall »

Colommbo píše:S měřením bodu varu brzdové kapaliny při TK jsem se nikdy nesetkal ani o tom neslyšel.
Tož dobré, já jsem o tom četl, že je to dost na pováženou, nezjišťovat tuto celkem podstatnou věc, ale většině řidičů to zajisté vyhovuje. Mě taky... :D
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Potíž je v tom, že bod varu brzdovky v nádobce příliš neříká o bodu varu brzdovky v samotném systému.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Prostě každé 2 roky brzdovku vyměním a je,proč v tom hledat zase nějaké složitosti. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Itall

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:Potíž je v tom, že bod varu brzdovky v nádobce příliš neříká o bodu varu brzdovky v samotném systému.
Předpokládám, že vlhkost se absorbuje hlavně v nádobce, takže servisy, které mění brzdovku jen v nádobce, to vlastně tak moc nešidí 8) a ten, kdo nemění v předepsaném intervalu, také ne, páč v nádobce to vařit asi nebude :idea: . Esli by tedy nestačilo kapalinu vyměnit v delších intervalech a poctivě, spíše kvůli bordelu v brzdičích (který nevím, zda se vůbec odtud vytlačí). Já jsem tedy (ale pšt) kapalinu ještě neměnil (6 let) a zkusmo přes odvzdušňovák teče vždy zcela čistá.
P.S.: Soused u Oktávky (té původní, staré) měl červenou brzdovku a děl, že neměnil nikdy (asi 40 let :D ). Pravda, nejezdil horské pasy, ale jen občas pro trávu králíkům a na hrob :D .
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

Itall píše: ...a na hrob :D .
Trénoval... :mrgreen:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Itall

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Itall »

Colommbo píše:
Itall píše: ...a na hrob :D .
Trénoval... :mrgreen:
Oktávka dosloužila i s tou původní kapalinou (jezdila asi 25 let, pak už stála). Najeto něco měla, prý hodně přes 100000 km.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Tak do servisu,kde mění brzdovou kapalinu pouze v nádobce,bych tedy nejezdil. :x
U nás blahé paměti se kapalina kompletně odsávala a následně nalila nová. Pokud si vybavuji,tak to byl takový přístroj,který s brzdovou soustavou tvořil uzavřený okruh,aby se soustava nezavzdušnila.
U starších aut,kde nebyly brzdy tak účinné se také nedávala brzdová kapalina s bodem varu 230°C,ale nějakých 180 nebo 190°.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět