Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

BigBang píše:a pak se budou divit, že to nikdo nehce :roll: Jináč ta 508 vypadá vcelku pěkně, jen ty „mroží kly“ mi příjdou úplně mimo :lol:

BTW: Co furt máte s „novým“ cactusem? Je to jenom facelift a ať na něj koukám jak chci, je to furt cactus, byť ochuzenej o airbumpy, ale aspoň s koukatelným zadkem. A co se týče interiéru, tak jsem asi slepej, bo tam rozdíl nevidím žádnej...
Musíš do hloubky,jinak to není Cactus,vyrobili paskvil,jakéhosi hybrida C4 a Cactusu a jsem zvědav,kdo si to koupí. :roll: Jak koukatelnej zadek,hnus je to: :twisted:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

Predjizdel mi tak o 10 vic. Ale ten zvuk. :D
Asi roztocena trojka na smrt. Navic to bylo v bílé barvě...
Proc davat 3V,kdyz staci V2,stara Multikara taky fungovala. Suzuki Savage je jednobuch. Taky staci, ne?
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Jaké auto?

Příspěvek od bloke »

301 má byť nízkovýdavkové vozidlo, ale PSA to akosi prestrelili, keď stojí asi o 70-80% viac než rovnako zaradené Dacie.
Preto si ludia z cielovej skupiny s ich nevelkými rozpočtami, kupujúci takéto peugeoty/citroeny, nemôžu dovoliť kúpiť do nich poriadnejší, stále ponúkaný 4-valcový motor 1.6 (hoci archaickej osvedčenej konštrukcie - stále sa netrafili cenami na lowcost) a ani na "farbu" im už neraz nezostane (farby, to sú dnes vo väčšine automobiliek okrem bielej ešte asi dve ďalšie s rôznymi odtieňmi). Lebo to by už boli niekde na 15000 EURách - a zato sa už kupujú iné modely.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

Mi Peu a zejmena Cit, nezajimaj. Ze tam jsou 3V vibraky vim jen od Miry. Ze se vykon musi dohnat foukackou. Ale to je trend. Nezajem.
Jen jsem zminil ten zvuk. To v tockach neumela ani HaTaPka.
Kdybych byl prase, nepatrne bych přidal a cekal, co bude. No ono moc nechybelo, nebejt horizontu, stejne by to nedal. Zrejme jel v levym uz od Lodenic, podle kolony.
Ale chuj s tym.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

bloke: Tedy abych srovnával P-301(C-Elyseé) s Loganem,tak to bych musel mít opravdu velkou fantazii. :lol:
A co se týče ceny,tak si porovnej výbavy a pak piš.Jde o to,co za tu fantastickou cenu od Dacie dostaneš a když si budeš chtít vybavit auto na úrovni výbavy FEEL,což je základ u Elýši,tak ti vypadnou bulvy,jaká na tebe vypadne cenovka. :shock:
Pedro: Tak jestli to jel na trojku,tak umí prd. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Jaké auto?

Příspěvek od bloke »

Kde som písal že porovnávam s Loganom? S celou Daciou https://www.dacia.sk/vozidla/cenniky-a-brozury.html , ktorá má všetky modely lacnejšie než P301/Elyséé, ktoré sem zaviedli, aby trhovo súťažili vo sfére lowcost hoc aj s tým loganom. Pritom išlo o vozidlá cielene namierené napríklad na africké trhy, pochybujem že v takom Egypte ich kupujú s 1.6i za 14000-15000 EUR+.
PSA si tu necháva priplácať za kadejaké farby, výbehový (hoci osvedčený) 4-valec, automatickú klimatizáciu, takže tam sa cena tiež dokáže nafúknuť, preto sú tieto modely na našich cestách dosť holé, 3-valcové s vlažným výkonom, vzadu s lowcost nehybnými opierkami hlavy,... a biele (nedávno taký kus kúpil aj sused, v akcii za nejakých 10000 EUR).
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

bloke píše:Kde som písal že porovnávam s Loganom? S celou Daciou https://www.dacia.sk/vozidla/cenniky-a-brozury.html , ktorá má všetky modely lacnejšie než P301/Elyséé, ktoré sem zaviedli, aby trhovo súťažili vo sfére lowcost hoc aj s tým loganom. Pritom išlo o vozidlá cielene namierené napríklad na africké trhy, pochybujem že v takom Egypte ich kupujú s 1.6i za 14000-15000 EUR+.
PSA si tu necháva priplácať za kadejaké farby, výbehový (hoci osvedčený) 4-valec, automatickú klimatizáciu, takže tam sa cena tiež dokáže nafúknuť, preto sú tieto modely na našich cestách dosť holé, 3-valcové s vlažným výkonom, vzadu s lowcost nehybnými opierkami hlavy,... a biele (nedávno taký kus kúpil aj sused, v akcii za nejakých 10000 EUR).
Pokud je mi známo,tak tebou zmiňovaná auta byla dána na trh jako protivník Rapida. :wink: A mezi námi,pokud bych si měl vybírat,tak sáhnu určitě po PSA,bo v obojím jsem seděl i jel a komfort je nesrovnatelný.Možná bys měl zkusit navštívit nějaký salón Dacie a zkusit si to toho sednout,každý máme samozřejmě jinou zadnici a záda,ale tohle opravdu nee.A ano,pokud chce někdo ušetřit a chce holotu,tak může při koupi Dacie výrazně ušetřit.Ono to nedá moc práce,bo PSA v podstatě čistou holinu ani nenabízí a v základní výbavě FEEL je taková výbava,že pokud bys chtěl tohle dát do Dacie,tak se pěkně prohneš. :D Já jsem jen tak z plezíru zkoušel porovnat C1 a Sandero,když jsem zvažoval nový vůz pro manželku,nu a když jsem tam naházel výbavu,kterou má C1,tak jsem se nestačil divit. :shock: Další věc je,že na Slovensku máte skutečně poněkud vyšší ceny(proč se mě neptej) než v Čechách,řešíme to každou chvíli na fóru.
Ovšem nedalo mi to a nakoukl jsem tedy k sousedům a ono je to trošku jinak nebo ne?
Nenapsal jsi,co přesně to soused koupil,nicméně ceník Citroenu mluví dost jasně a tam vidím,že za 10 790 € koupím Elýšu s motorem 1.6 FEEL,pokud přihodím 1200 €,tak to mám z 6°Aisinem a pokud přihodím ještě tícku,tak je to v plné kuli za 12 990 €,což mi tedy jako 14000-15000 EUR+ nepřijde.
A pokud nejsem lenoch a podívám se do skladových vozidel,tak mohu narazit na zajímavé nabídky,na hony vzdálené cenám,které zde prezentuješ. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

Dost penez za obe.
Nevim co je Asinin 6,
Nicmene vybava hovno nevylesti, jen navoni.
Musel jsem chvili jet s P 3008 (asi) no hruza. Gumovy a na volant stacilo fouknot a uz se otacel. Auto prozmrzacenky, baby a důchodce. Zpětná vazba nula. Ucelak.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Pedro píše:Dost penez za obe.
Nenim co je Asinin 6,
Nicmene vybava hovno nevylesti, jen navoni.
Musel jsem chvili jet s P 3008 (asi) no hruza. Gumovy a na volant stacilo fouknot a uz se otacel. Auto prozmrzacenky, baby a důchodce. Zpětná vazba nula. Ucelak.
Takový znalec japonské produkce a neznáš Aisin? :D
http://www.aisin.com/product/automotive ... productTtl
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Jaké auto?

Příspěvek od bloke »

lengy, chodia mi dlhodobo reklamy od citroena (to čo v nich teoreticky od nich potrebujem, mi nikdy neprišlo), asi 2x som si pred časom klikol na vyskladanie ceny a tam mi -zrejme aj v akciách- vyšli ceny 1.6 s nejakou farbou, hmlovkami, autoklímou, a ešte pár prkotinami okolo 14000, v prípade neocelových kolies ešte ďalšie prífuky na cene, a to som nemal naklikané bezhlavo všetko. Vtedy boli u nás oproti ČR výrazne drahšie.
Potom ma to auto v ďalších mailoch už vôbec nezaujímalo, takto som si ho zapamätal (že na kategóriu a výbavu bolo predražené); je možné (ergo na tvojich prieskumoch to vidno), že v súčasnosti išli s cenami konečne dole (navyše s obohatenou výbavou). Sused si kupoval tiež ten vlažnovýkonný 3-valec, tie v predajoch stále prevládajú, aj keď teraz k 1.6 115k by neviedla velká prihadzovacia drahota.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

Furt tady čtu "výbava,výbava",k cemu to je?Manuální klima a přední el. okna...a hotovo.Kdo potrebuje couvaci senzory,adaptivni tempomat a jine ficurinky,at odevzda ridicák nebo se vrati do autoskoly.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Když ono je to dnes moderní - samy se Ti rozsvítí světla (pak nezhasnou), přední sklo pohnojí pták a stěrače to potom samy od sebe rozmatlají, na dotykovém displeji si navolíš co chceš (ale musíš zastavit aby si se trefil), převodovka si řadí sama (ale kurví tím motor), a do nafty se musí nachcat aby to plnilo euronormy....:? Super toto káry :evil:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

Já do té "povinné" výbavy počítám i tempomat. Kdo jezdí dlouhé trasy bez možnosti jet furt "cihlu", ten chápe.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

NOVON: No vidíš a já bych se zase klidně bez elektrického stahování oken obešel,potřebuji je pouze při vjezdu a výjezdu do parkovacího domu.Ale až někdy budeš jezdit měsíčně 10-15.000 k,tak mi pak přijď říct,zda je tempomat k ničemu,ano? :lol:
Jarku,fakt se mi nikdy nestalo,aby se mi na okno vysral pták a zapnuly se stěrače. :mrgreen:
JERRY3: No protože ty na rozdíl od těch komínářů tady ty štreky jezdíš také. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

Tempomat na českých dalnicich je k ničemu..Navic ja mam po zapnuti pocit mensi kontroly nad vozem,kdyz to jede jaksi "samo".
Nicmene asi jen muj pocit..
Elektrické stahovani oken bych taky oželil,kdyz tak nad tim premyslim,stejne okno moc nestahuju,akorat na tech parkovistich a pri jizde tak max 4 cm..,což je tak 2x otocit kličkou.
Co dneska stoji vubec auta s nulovou vybavou?Ve smyslu drivejsi Fabie Junior?
Naposledy upravil(a) NOVON dne pon bře 19, 2018 10:32, celkem upraveno 1 x.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Odpovědět