Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

Jerry3 píše:Jsou auta a ne-auta. Matiz je to druhé. Soused to pochopil, až když se mu v něm málem zabila dcera. Hasiči při vyprošťování nevěřili, že to mohla přežít. Sice to bylo o chlup, ale je mladá, po půl roce už zase sama chodila.
Ano a presne z tohoto duvodu absolutne nechapu pohnutky lidi si takovouhle kolobezku poridit do dnesniho provozu i treba jako novou..viz.koliňata,smart,citygo,up..atd.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

Jenže ta auta, která jsi vyjmenoval, mají alespoň jakous takous dynamiku, docela slušné jízdní vlastnosti a hlavně dobrou ovladatelnost. Nic z toho ovšem pro Matize neplatí!
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

NOVON píše:
Jerry3 píše:Jsou auta a ne-auta. Tohle je to druhé. Soused to pochopil, až když se mu v něm málem zabila dcera. Hasiči při vyprošťování nevěřili, že to mohla přežít. Sice to bylo o chlup, ale je mladá, po půl roce už zase sama chodila.
Ano a presne z tohoto duvodu absolutne nechapu pohnutky lidi si takovouhle kolobezku poridit do dnesniho provozu i treba jako novou..viz.koliňata,smart,citygo,up..atd.
Hele,nech kolíňata na pokoji. :D Příští sobotu si pro jedno nové jedeme. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

Kolinata..., jebky poskladany z celyho sveta. A dany do kupy v Cesku. Ne diky. To Saxo, ac se pani prala s volantem, je podstatne lepsi. Jenze ty jsi Miro uzivatel, toz hodne stesti s tim pertynaxom...
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Pedro píše:Kolinata..., jebky poskladany z celyho sveta. A dany do kupy v Cesku. Ne diky. To Saxo, ac se pani prala s volantem, je podstatne lepsi. Jenze ty jsi Miro uzivatel, toz hodne stesti s tim pertynaxom...
Ale no tak. :D To mi ještě chvíli povídej,co je na tom 15 let starém Saxu lepšího. :wink: Vždyť si tam ani pořádně neseřídíš posez za volantem. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Jaké auto?

Příspěvek od bjukemen »

Pedro píše:toz hodne stesti s tim pertynaxom...
:mrgreen: :mrgreen:
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

lengy60: V zivote nikdy bych v tom sve blizke nenechal jezdit,resp. v nicem takhle malem,prehlidnutelnem v dnesnim provozu.
Sry za uprimnost..
(Dostacujici se mi jevi nejake 2 tunove Volvo).
Nicmene preju bezproblemovy a hlavne bezpecny provoz noveho auta.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Tak C1 nelze přehlédnout. :D Každý to máme zjevně jinak,ale já zrovna nejsem příznivcem názoru,že větší a těžší je zároveň bezpečnější. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Jaké auto?

Příspěvek od bloke »

V dnešnej premávke sú ďaleko väčšie riziká prehliadnutelnosti, v kombinácii s častým nečumením na aktuálnu situáciu pri „riadení“ motorového vozidla (v podstate ide o vzdanie sa riadenia), s neosvetlenými chodcami a cyklistami v nej zahrnutými aj v nepredvídatelných momentoch a smeroch... a dokonca rovnako postihnutými (pred pár dňami jeden bicykloval po polotmavej ceste, jednou rukou držal mobil, do ktorého sústavne čumel a vyťukával). Je to dnes ťažké, dávať pozor za všetkých podobných; na chodníku do takých vedome drgnem/neuhnem, keď mi idú v mojom protismere ako nevidomí phonbies, vybočiac zo svojho dostatočne volného chodníka.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lefort »

Novone, myslím, že např. moje Fiesta bude při čelním nárazu bezpečnější, než Tvoje O I. Takže ne vždy je asi větší velikost a vyšší hmotnost výhodou...
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

lefort píše:Novone, myslím, že např. moje Fiesta bude při čelním nárazu bezpečnější, než Tvoje O I. Takže ne vždy je asi větší velikost a vyšší hmotnost výhodou...
Fiesta neni podle me mikroauto.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

lefort píše:Novone, myslím, že např. moje Fiesta bude při čelním nárazu bezpečnější, než Tvoje O I. Takže ne vždy je asi větší velikost a vyšší hmotnost výhodou...
NOVONOVI se to moc líbit nebude :D ale i ta C1,stačí se podívat na záběry s crash testů. :wink: Ale když se nedejbůh dostaneš do presu mezi 2 kamiony nebo tě vezme z boku vlak,tak je šumafuk v čem sedíš. :D
P.S.A to jsou ty crash testy dělané na nových vozech,z 10 a víceletými vozy to,pokud vím nikdo nezkoušel,radši. :?
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

S velkym a tezkym autem se neda blbnout. Tedy tak, jak to vyzaduju ja.
Nemam aibagy, servo, abs, zadni sedacky... ap., mam vsak velky hasicak v dosahu, 4b.pasy no a jezdim.
Na motorce jsem se rozsekal skoro na sracky. Slez sem hrobnikovi z lopaty a pak i z inv.voziku a berli.
Pac mi to politicky myslelo...
Co se ma stat, stejne se stane.
Lepsi mrtvej nez mrzak na telo ci palici. Ti okolo to casem ustoji. Taky jsem se s tim setkal.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Pedro píše:S velkym a tezkym autem se neda blbnout. Tedy tak, jak to vyzaduju ja.
Nemam aibagy, servo, abs, zadni sedacky... ap., mam vsak velky hasicak v dosahu, 4b.pasy no a jezdim.
Na motorce jsem se rozsekal skoro na sracky. Slez sem hrobnikovi z lopaty a pak i z inv.voziku a berli.
Pac mi to politicky myslelo...
Co se ma stat, stejne se stane.
Lepsi mrtvej nez mrzak na telo ci palici. Ti okolo to casem ustoji. Taky jsem se s tim setkal.
Samozřejmě,že airbagy nejsou všemocné,leda by fungovaly jak v demolition manovi,kdy se auta stala po nárazu kremrole. :mrgreen: Nicméně nepůjdu průseru naproti,když je jasné,že 15 let staré Saxo bude co do pevnosti karoserie dávno za zenitem a radši jsem(dokud to jde)pořídil manželce nové,nic ví za tím není třeba hledat. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

A umí dotyčná řadit? Já jen, že to extrémně dlouhé zpřevodování je nejlepším předpokladem pro rychlé doku.vení agregátu.

No a k tomu ta agilita podvozku, na úkor stability. Jinak řečeno, na moment se nesoustředíš na jízdu a už jedeš např. škarpou.
Odpovědět