Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

Když už bych si pořizoval Civica, tak rozhodně ne s dieselovým motorem. To je něco jako pořídit si schválně tupý meč.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

Jenom drobný dodatek k debatě v jiném vláknu: nová Fiesta mi pocity za volantem silně připomíná Lancera z počátku 90. let, ovšem na úrovni požadavků doby a s výrazně lepšími brzdami, třebaže i tady přebrzděnými na předek. Přesto díky za tento, byť silně opožděný pokrok!
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Jaké auto?

Příspěvek od bloke »

Škoda, že majú v ponuke benzínových tuším len samé trojštvrťové motory.
Vôbec, nijak nechápem ponuky súčasných motorizácií ostatnej doby - keď už aj VW zavelil, že downsizing nebol úplne správnou cestou, tak teraz zavádzajú do koncernovej ponuky 4-valcové 1.5 ky, ale zas len oturbované...
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1854
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké auto?

Příspěvek od BigBang »

Ale oproti původní 1.4 se objem zvedl :mrgreen:
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

bloke píše:Škoda, že majú v ponuke benzínových tuším len samé trojštvrťové motory.
Nebylo by od věci přestat na to nahlížet "od stolu" a spíše se jít povozit. Já si tu Fiestu půjčil jen proto, že jsem potřeboval nějak vyplnit čas čekání. Vůbec nic jsem od ní nečekal, o to víc, že byla se slabší verzí motoru 1,0 EB. A poněvadž mne to začalo bavit a měla dálniční známku, vyrazil jsem i na dálnici, abych zjistil, jak se chová tam. Cestou zpět jsem vymetl několik kulaťáků a nakonec ji vracel s velkým úsměvem na tváři. A to se mi už hódně dlouho nepoštěstilo! :D
svara@
Příspěvky: 204
Registrován: sob pro 17, 2016 20:54

Re: Jaké auto?

Příspěvek od svara@ »

Tak celkově si myslím, že Ford měl vždy co nabídnout. Ať už jsem měl Cortinu 1300 OHC,
nebo Fiestu v naftě. Byly to hlavně spolehlivý pracanti. Můj šéf, srdcem i duší škodovák,
koupil po jaru na firmu dva Fordy Kuga 1,5 Eco Bost. Čekal na Kodiaqa a zradila ho hlavně
cena. Nemůže si vynachválit. Od tak fanatického škodováka jsem to nečekal. Já by jsem dal
také přednost Fordu. 8)
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

Rád bych se vůči Fordu vymezil, aby mne náhodou někdo nepodezíral ze zaujaté náklonnosti k této značce: sice momentálně jezdím jeho vozem, ale k srdci mi, na rozdíl od vozů zejména zn. Mitsubishi, nijak nepřirostl. Zároveň ovšem přiznávám, že s tím/s ním jsem schopen žít. Jakože jsou značky, přesněji typy vozů některých značek, pro které to u mě rozhodně neplatí.
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Jaké auto?

Příspěvek od bloke »

To beriem, že jazda v novej Fieste môže byť /je príjemná, aj nadpriemerne. Akurát tie laborovania s turbami a pokútne obchádzanie odporúčane - predpísaných eko olejov pre ne v čase záruky, trebárs v 3-valcoch, sú niečím, s čím by som sa radšej nechcel nikdy zaoberať.
Trocha som dúfal, že vzhladom k ostatnému vývoju trendov v EU, nastane už v súčasnosti aspoň čiastočný postupný návrat k atmosférickým 4-valcom trocha vzdialených od 990 ccm naprieč bežnou ponukou.
Ale kým sa k tomu neodhodlá vedúca sila -pionier- VW, tak ostatným to asi nebude stále „dovolené“.
Síce už je vyšlapaná cestička aj v kategórii polo-fabia pre 4-valec, dokonca s vyššou kubatúrou 1.5 a aj v benzíne, akurát tam ešte stále „musí“ byť turbo.
Emisiám absolútne nerozumiem (legislatíva, na ňu naviazaná konštrukcia motorov a okolitých pofidérností), a tak len osobne laicky mi v takom novom koncernovom kvázi plnotučnom motore pôsobí turbo nadbytočne.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

bloke píše:Emisiám absolútne nerozumiem (legislatíva, na ňu naviazaná konštrukcia motorov a okolitých pofidérností), a tak len osobne laicky mi v takom novom koncernovom kvázi plnotučnom motore pôsobí turbo nadbytočne.
Problém je v tom, že zatím jedině s pomocí přeplňování (a je jedno, zda turbem nebo kompresorem) dokážeš průběžně, resp. za chodu motoru, ovlivňovat jeden ze základních parametrů motoru, od něhož se odvíjejí emise, spotřeba, ale hlavně výkon (tedy i účinnost), a to "reálný" (možná pro to existuje přesnější výraz, ale žádný jiný mne teď nenapadá) kompresní poměr. :idea:
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Misojogi »

Tak celkově si myslím, že Ford měl vždy co nabídnout.
preco potom Fordy tak neskutocne hrdzaveju?
mimochodom Mercedesy tiez a tiez netusim ze preco ?
to je fakt problem vyrobit nehrdzavejuce auto?
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

misojogi: Uz jsem ti to psal,nekorodujici auto (pokud nebylo vice bourane) je stara dobra AUDI 80.
Par jich bylo k mani,sice v cesku,ale bylo..Jenze nez se ty rozhybes,tak jsou fuč.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

Stará a nerezavějící ano, ale dobrá? :o :shock: :twisted:
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

Táák..Po dukladne zdejsi "masazi" jsem se stal hrdym majitelem japonskeho vozu MAZDA 323F,typ BJ,1.5 16V 65kw,r.v.99
Najeto origo 154 tis.km.No nicmene od vyroby na to nikdo moc servisne nesahl,tak me cekaji nejake opravy.Kdo by to cekal za cenu porizeni 5000 kč,ze jo. :-)
Motor a prevodovka jsou super,tam jen vymenit,rozvody, naplne,filtry,ale zadni lemy na prevareni,silenty a kosti vepredu.Cepy rizeni s tema nehnu na geosku,tak taky nove.Vsechny tlumice v haji,nejspis z duvodu rozpadlych prachovek.No a nejake 2 pneumatiky.
Ve finale to vyjde na nejakych 25 tis.kc i s porizenim a bude to cajk,coz si myslim,ze je v poho.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

Space Wagon, r.v. 1999, 350 tis. km: geometrie upravena dle mých přání (v rámci výrobcem přípustného rozsahu) při první garančce, od té doby na ni nebylo třeba sáhnout. :D
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Tak Mišo - máš tady tip za cca 1000 éček 8)
NOVON píše:....cenu porizeni 5000 kč + Ve finale to vyjde na nejakych 25 tis.kc i s porizenim....

MAZDA 323F,typ BJ,1.5 16V 65kw,r.v.99
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět