Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Tu 1.6 8V jsem zmínil v souvislosti s Xsarou Picasso,do Berly se snad dávala 1.4 nebo 1.6 16 V.Co se týče 2 otázky,tak jak daleko a jak často budeš ten 500 kg těžký přívěs tahat a jak při tom bude zatížené samotné auto.Ostatně rozhodující budou údaje v TP,je možné,že u 1.9 taková zátěž nebude ani povolena.
A jinak jak jsem psal,udělej si čas a prolez si patřičné fórum. http://www.citroeny.cz/forum/
Holt se musíš probrat i tím balastem a udělat si obrázkem sám,protože se tam dočteš jak úplné pitomosti,tak samozřejmě cenné informace od dlouholetých uživatelů,kteří ti napíší nebo už tam napsali,co je na autě špatně nebo dobře.Co bude dál ti samozřejmě nikdo neřekne,ale jsou v podstatě 2 možnosti,buď koupíš auto do kterého budeš investovat minimum a budeš spokojen nebo do toho budeš sypat jak do propasti a láteřit co sis to koupil za křáp.Ono se to dost odvíjí od toho,kde nebo od koho auto koupíš.Když si pořídíš nažehleného krasavce se stočeným tacho někde v bazaru,tak je velký předpoklad,že budeš mít v budoucnu problém,pokud koupíš od fandy,který se o auto staral a bude mít najeto 200.000,tak ti bude auto klidně další roky bez problémů sloužit.A úplně stejný postup zvol i pokud se rozhodneš pro jiný model jiné značky. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

Kazi se vsechny auta a je to o stesti na jake zrovna narazis..Zalezi na zpusobu zachazeni a peci majitelu.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lefort »

Miso, nevím kdo co na jakém fóru psal, ale musím tě ubezpečit, že ta Multipla 1.6 jede velmi pěkně. Italové benzíny vždy uměli. Určitě to pojede podstatně líp (a to i podvozkově), než např. Berle 1.9 :-/
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

U ojetiny je úplně fuk kdo co uměl nebo umí,ale jak se k tomu kdo choval,jak píše NOVON. :wink: A jestli je podvozek u Multiply lepší? To je sice možné,ale auto,které trpí na hnijící nápravu(a nejen ji) bych tedy nechtěl,že 1.6 76 kW pojede lépe než 1.9 51 kW je snad také každému jasné,jen ta 1.6 polkne jednou tolik paliva než ten diesel. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lefort »

Kamarád ji měl, jezdil s ní hodně a dost svižně. Brala kolem 7,5 litru, což je vzhledem k čelní ploše auta slušné. A rozhodně lepší osobní auto (Multipla) než dodávka se sedačkami (Berlingo). A ta náprava se dá vyřešit preventivně.
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

Multiplu 1,6 má moje ex-přítelkyně a ten motor na ni i při plném zatížení stačí. Akorát ho její zesnulý manžel svým závodnickým stylem jízdy uhonil, tak bere olej. Stejný motor má moje sestra ve Stilu a olej nebere.
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Brembo »

lefort píše:Kamarád ji měl, jezdil s ní hodně a dost svižně. Brala kolem 7,5 litru, což je vzhledem k čelní ploše auta slušné. A rozhodně lepší osobní auto (Multipla) než dodávka se sedačkami (Berlingo). A ta náprava se dá vyřešit preventivně.
Zadnu nápravu nemalo ani Berlingo najlepšiu.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

lefort píše:Kamarád ji měl, jezdil s ní hodně a dost svižně. Brala kolem 7,5 litru, což je vzhledem k čelní ploše auta slušné. A rozhodně lepší osobní auto (Multipla) než dodávka se sedačkami (Berlingo). A ta náprava se dá vyřešit preventivně.
Toníku,je rozdíl mezi prostým Berlingem a Multispacem,to za prvé a jak chceš preventivně řešit zadní nápravu na cca 15 let starém autě?
Co se týče spotřeby,tam bude záležet na tom,jak bude auto provozováno,pokud bude jezdit couračky kolem komína,tak bych těch 7.5 l chtěl vidět. :D
Brembo: Jasně že byly a nejen u Berly,ovšem jednalo se o ložiska,nikoliv o korozi nápravnice.
Jerry3:To je to o čem jsem psal výše,buď se trefí nebo ne. :lol: Pokud ano,bude spokojen,v opačném případě se z toho pos....e a je úplně jedno,do čeho vleze. :mrgreen:
Jinak abychom si rozuměli,já ho v žádném případě nelámu do Berly,kdybych si vybíral já,sáhnu na 100 % po XP,ale ten ořech si bude muset Mišo rozlousknout sám,já ho jen nasměroval,kde se případně poptat. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lefort »

Myslel jsem tím výměnu zadní nápravy po koupi auta. Pokud tedy nebyla doložitelně výměna již provedena.
Taky si nehřeju polívčičku, jen se mi Multipla opravdu líbila a jezdila velmi pěkně, byl z ní nádherný výhled všemi směry a prostor byl vzhledem k rozvoru až neuvěřitelný ;-)
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

lefort píše:Multipla opravdu ... jezdila velmi pěkně, byl z ní nádherný výhled všemi směry a prostor byl vzhledem k rozvoru až neuvěřitelný ;-)
Potvrzuji a dovolím si vyzdvihnout ještě i pohodlí a jízdní vlastnosti. Ve srovnání s Berlingem toť kosmická loď! :wink: :D
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

lefort:Myslíš první generaci? Já když to viděl prvně,tak jsem si málem stříkl do trioly. :lol: Ale propagační video na ni bylo zajímavé a vždycky nám zvedlo náladu. :wink:
Jerry3: Byl jsem se po obědě projet na kole,abych zkusil koleno v zátěži.Při zpáteční cestě jsem v úseku cca 5 km potkal 1(jednu) kosmickou loď a asi 15 XP. :wink: A že by se to v Itálii kosmickými loděmi hemžilo,to tedy opravdu ne. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Misojogi »

že 1.6 76 kW pojede lépe než 1.9 51 kW je snad také každému jasné,jen ta 1.6 polkne jednou tolik paliva než ten diesel. :lol:
nuz multipla diesel podla ludi co ju maju vraj zerie okolo 5 litrov maximalne 6 v kopcoch
co je prijemna spotreba oproti benzinu

necital som na fore, ale jeden kamarat ma multiplu 1,6 a nadava na nu ... navyse diesel ma vacsi tah co je dobre pre karavan
Matizom budem kazdit po meste nadalej
multipla bude na dlhe vylety a pod s karavanom aj bez karavanu takze tam diesel by mal vydrzat

1,9 51kW som chcel kvoli tomu ze bez turba by mal vydrzat vecnost, ale vidim ze to tak vzdy nie je, teraz je kopec inzeratov na partnera a berlingo s pokazenym prave motorom 1,9 hladky diesel
Naposledy upravil(a) Misojogi dne úte srp 15, 2017 18:26, celkem upraveno 1 x.
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Vždyť to tady píšeme pořád dokola,vysypat se může jakýkoliv motor,jde jen o to,aby případná oprava bolela co nejméně. :wink:
Čirou náhodu jsem narazil na multiplaklubu na jednoho kolegu modeláře.Popisuje tam v jednom vlákně lapálii se zadní nápravou,posléze z korozí.
http://www.multiplaklub.cz/forum/viewto ... f=24&t=131
Nakonec to vyměnil a můžeš hádat jen jednou za co. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Misojogi »

Nakonec to vyměnil a můžeš hádat jen jednou za co.
neviem, zeby za VW koncern auto?
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Jestli myšleno jako hádanka "do davu", tak já tipuji Obrázek
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět