Jak sundat kolo :-)

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
chinin
Příspěvky: 63
Registrován: sob bře 03, 2018 11:16

Re: Jak sundat kolo :-)

Příspěvek od chinin »

Jerry3 píše:Sice se snažíš to pitvat, nicméně jsi téměř ve všem úplně mimo.
Je to možné ,v tom případě je fajn ,že jsem ty články já nepsal jen je četl. Taky jsem nic netvrdil - jen nad tím tak veřejně uvažuju (pokud se to může),nevyvodil jsem žádný závěr :-) Ten zbytek ,že mi přirezlo kolo k náboji s plechov. disky (vlastně byly 3) ,to doufám nerozporuješ - pokud jsi u toho nebyl (a já tě tam nějak neviděl). Bylo to tedy (kdo nepochopil) psáno jako úvaha. Ocením jiný pohled ,názor ,vysvětlení ,zkušenost ,nejl. nějakou fintu jak tomuto "přilepení"
zabránit. Pouhé lakonické plácnutí ,že jsem vedle mi jednak přijde malinko osobní páč míří jen na mě ale k tématu demontáže kola nemá nic a taky nikomu nic nedá. Po pravdě jsem na podobné úsečné a jiskrné reakce narazil na jiných fórech ale tady je ani nečekal.
Uživatelský avatar
yosemitak
Příspěvky: 402
Registrován: čtv pro 15, 2016 0:11

Re: Jak sundat kolo :-)

Příspěvek od yosemitak »

chinin píše:Nedokážu si představit jak bych ty přirostlé "hlíny" dostal dolů nepoškozené.
Takhle:
Hombre píše:Tak vám pánové poradím jak na to. Povolím šrouby a nechám je lehce jen prsty dotáhnutý. Rozjedu auto a zabrzdím. Pak jen zvednu a kolo vymontuji. Bez ran a násilí.
Nejl. nějakou fintu jak tomuto "přilepení" zabránit.
Ja kola a naboj poradne ocistim a pak pretru normalnim WD40ckem. To sice rychle vyschne, ale od te doby kola sundavam bez problemu (predtim jsem je musel 2x odbrzdovat, viz vyse). Nekdo mi poradil primo medenou pastu, ale tam bych daval asi fakt hodne hodne malo, protoze si nejsem jisty ze by to nevylitalo na brzdy (nicmene aspon z moji zkusenosti mi kola vzdycky prirezly jen na zadni naprave, pokud tam ma clovek buben, tak je problem vyresen).
2011 Skoda Octavia II, 1.6 MPI – Ravenol VSI 5W-40 + Purflux
1998 VW T4, 2.5 TDI – Ravenol VMO 5W-40 + Purflux
2005 Dodge Grand Caravan, 3.8 V6 – Pennzoil 5W-20 + Denso
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jak sundat kolo :-)

Příspěvek od Jerry3 »

chinin píše:Po pravdě jsem na podobné úsečné a jiskrné reakce narazil na jiných fórech ale tady je ani nečekal.
Z mobilu jsem se s tím včera nechtěl patlat, teď to tam máš kompletní.
chinin
Příspěvky: 63
Registrován: sob bře 03, 2018 11:16

Re: Jak sundat kolo :-)

Příspěvek od chinin »

2 Jerry
tu tvou teorii o elektro-chemickém "svaření" za studena jsem četl taktéž "zajímavé" ale záměrně jsem se k ní nevyjadřoval. Nevím v čem by mohla mít opodstatnění (snad pokud by se tam dostalo v zimě dostatek slané vody) ,tak se ji nebudu ani snažit vyvracet ,tebou doporučená hliníkovoměděná pasta může fungovat (nakonec jako téměř každé jiné mazadlo) tak s tím nemám žádný problém. :-)
Naposledy upravil(a) chinin dne čtv bře 29, 2018 9:13, celkem upraveno 1 x.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jak sundat kolo :-)

Příspěvek od Jerry3 »

chinin píše:2 Jerry
tu tvou teorii o elektro-chemickém "svaření" za studena jsem ěetl taktéž "zajímavé" ale záměrně jsem se k ní nevyjadřoval. Nevím v čem by mohla mít opodstatnění (snad pokud by se tam dostalo v zimě dostatek slané vody) ,tak se ji nebudu ani snažit vyvracet
Na základě téhle "teorie" ovšem fungují prakticky všechny baterie, a to dokonce i tzv. suché články. Pokud nevěříš, nastuduj si něco o rozdílu elektrických potenciálů na styku dvou různých kovů.
chinin píše:tebou doporučená hliníkovoměděná pasta může fungovat (nakonec jako téměř každé jiné mazadlo) tak s tím nemám žádný problém. :-)
Tak v tomhle jsi opět mimo, a tentokrát to z mé strany už ryze osobní rozhodně je! A je mi líto, že jsem dnes mému doplnění věnoval tolik času, vždyť úplně stačilo, co jsem napsal včera.
chinin
Příspěvky: 63
Registrován: sob bře 03, 2018 11:16

Re: Jak sundat kolo :-)

Příspěvek od chinin »

to yosemitak

Asi jo - Hombreho způsob mi taky přijde asi nejšetrnější (s majzlem a paličkou) bych na nové hliníkové disky jít nechtěl. WD nevím nezkouěel jsem ale jde o značně univerzální - mnohaúčelovou záležitost ,po vyschnutí snad nekluznou ,(možná že vytvoří i vodivý film) :-) a máme vítěze :-) :-) :-)
Naposledy upravil(a) chinin dne čtv bře 29, 2018 9:37, celkem upraveno 1 x.
chinin
Příspěvky: 63
Registrován: sob bře 03, 2018 11:16

Re: Jak sundat kolo :-)

Příspěvek od chinin »

Jerry3 píše:
chinin píše:Po pravdě jsem na podobné úsečné a jiskrné reakce narazil na jiných fórech ale tady je ani nečekal.
Z mobilu jsem se s tím včera nechtěl patlat, teď to tam máš kompletní.



V pohodě nejde o mé ego ale o kola na našich autech :-) a co napíšu (i tobě) je nadále neosobní ,za ztrátu času to "zatím" nepovažuji. Až k tomu dojde nebudou žádné okázalé gesta ani to nebudu nikam psát - poznáš to prostě tak ,že na tebe přestanu reagovat. O principu funkce baterie bych i něco věděl ,jak jsem ale už naznačil mám krápetek problém uvěřit ,že by se hluboko do mizivé spáry rotujícího! kola dostala ze silnice slaná břečka která by nějaký článek mohla utvořit.(pozn.tzv.suchý galv.článek obsahuje pastu chloridu amonného - takže zase tak docela suchý není). Já ale na rozdíl od tebe (i když jsem opakovaně vedle) :-) žádné teorie nevytvářím ani je nepodporuju ,pokus se tedy smířit s tím že ani tu tvoji. :-)

PS a nevytahuj prosím češtinu to už je ubohé ,každý může udělat překlep , ne? :-) navíc ten příspěvek nebyl ani určen tobě. Začínáš být až nepěkně osobní a jde to vidět. Prosím tě tedy ještě jednou - už to zabal a nech toho.
Naposledy upravil(a) chinin dne čtv bře 29, 2018 10:03, celkem upraveno 6 x.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jak sundat kolo :-)

Příspěvek od Jerry3 »

Jasně
chinin píše:a máme výtěze :-) :-) :-)
všech češtin! :x

Ale co, když kolem sebe vidím nově nazuté gumy-funglovky s neodlepenými štítky při jízdě za průtrže mračen, hliníkáče bez vložek s matkami s půlkulovou dosedací plochou a jinde naopak plecháče přichycené matkami s kuželovou dosedací plochou, tak je už vlastně cokoli dalšího (ve smyslu, co ještě dalšího lze kolem kol a gumařiny kolem zprasit) nevýznamné. :(
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jak sundat kolo :-)

Příspěvek od Jerry3 »

chinin píše:PS a nevytahuj prosím češtinu to už je ubohé ,každý může udělat překlep , ne? :-) navíc ten příspěvek nebyl ani určen tobě. Začínáš být až nepěkně osobní a jde to vidět. Prosím tě fedy ještě jednou už to zabal a nech toho.
Chceš udělat výčet těch tvých "překlepů"? Na hodině češtiny v ZŠ by to bylo za 5. Nikoli pro překlepy, ale kvůli hrubým gramatickým chybám.

A stejně, jako odmítáš přijmout kodifikaci rodného jazyka (v případě, že tvým rodným jazykem není čeština, se předem omlouvám), odmítáš také přijmout nezpochybnitelné poučky (pro tebe nejspíše jen pouhé teorie) z oboru přírodních věd. Proč mne to už ani nepřekvapuje, vždyť způsob vyjadřování jen odráží způsob myšlení. Jak symptomatické!
chinin
Příspěvky: 63
Registrován: sob bře 03, 2018 11:16

Re: Jak sundat kolo :-)

Příspěvek od chinin »

Jerry3 píše:
chinin píše:PS a nevytahuj prosím češtinu to už je ubohé ,každý může udělat překlep , ne? :-) navíc ten příspěvek nebyl ani určen tobě. Začínáš být až nepěkně osobní a jde to vidět. Prosím tě fedy ještě jednou už to zabal a nech toho.
Chceš udělat výčet těch tvých "překlepů"? Na hodině češtiny v ZŠ by to bylo za 5. Nikoli pro překlepy, ale kvůli hrubým gramatickým chybám.

A stejně, jako odmítáš přijmout kodifikaci rodného jazyka (v případě, že tvým rodným jazykem není čeština, se předem omlouvám), odmítáš také přijmout nezpochybnitelné poučky (pro tebe nejspíše jen pouhé teorie) z oboru přírodních věd. Proč mne to už ani nepřekvapuje, vždyť způsob vyjadřování jen odráží způsob myšlení. Jak symptomatické!
Dobrá ty být lepší čeština ,já ti to tady ihned veřejně uznat.Ty být velká KANTOR ze základní škola ,jen se z toko nep.s.r.t a odpustit mi :-) Počítat mé překlepy nebo hrubky opravdu nemusíš (neprosím se tě o to) a pochybuji že to na tomto fóru vůbec někoho zajímá. :-( a já bloud myslel,že je to tu o olejích a autech.
Naposledy upravil(a) chinin dne čtv bře 29, 2018 10:20, celkem upraveno 1 x.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jak sundat kolo :-)

Příspěvek od Jerry3 »

chinin píše:...a já bloud myslel,že je to tu o olejích a autech.
Když ono všechno souvisí se vším. A genialita se obvykle snoubí s neschopností se vyjádřit anebo pochopit psaný text pouze u autistů. Příznaky autismu však zrovna u tebe neshledávám.
chinin
Příspěvky: 63
Registrován: sob bře 03, 2018 11:16

Re: Jak sundat kolo :-)

Příspěvek od chinin »

Jerry3 píše:
chinin píše:...a já bloud myslel,že je to tu o olejích a autech.
Když ono všechno souvisí se vším. A genialita se obvykle snoubí s neschopností se vyjádřit anebo pochopit psaný text pouze u autistů. Příznaky autismu však zrovna u tebe neshledávám.


Já se tu nesnažím budit dojem genia. Tenhle DUEL je už teď pouze osobní a zcela off topic. Omluva všem kdo to tu snad čte ,jdu do jiného vlákna ,nebo pryč z olejůcz ,podobné střety opravdu nevyhledávám.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jak sundat kolo :-)

Příspěvek od Jerry3 »

Vraťme se tedy k autům a věcem kolem nich: už tohle
chinin píše:...jak jsem ale už naznačil mám krápetek problém uvěřit ,že by se hluboko do mizivé spáry rotujícího! kola dostala ze silnice slaná břečka která by nějaký článek mohla utvořit.
svědčí o tom, že o nich víš jen velice málo (schválně jsem to odcitoval, abys to nemohl dodatečně upravit).
chinin píše:...(pozn.tzv.suchý galv.článek obsahuje pastu chloridu amonného - takže zase tak docela suchý není).
Tzv. suchý článek patří do kategorie zaužívané terminologie, přičemž by to platilo i tehdy, pokud bych nepoužil ono tzv.
chinin píše:...Já ale na rozdíl od tebe (i když jsem opakovaně vedle) :-) žádné teorie nevytvářím ani je nepodporuju ,pokus se tedy smířit s tím že ani tu tvoji. :-)
Možná by nebylo od věci alespoň uznat, že tu nějaké teorie ověřené praxí byly dávno před tebou a samozřejmě i přede mnou. Já je však na rozdíl od tebe uznávám a úspěšně uplatňuji v praxi. Zároveň se dobrovolně doznávám k tomu, že jsem nejspíše nikdy žádnou obecně platnou teorii nevymyslel. :mrgreen:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jak sundat kolo :-)

Příspěvek od Jerry3 »

chinin píše:...Omluva všem kdo to tu snad čte ,jdu do jiného vlákna ,nebo pryč z olejůcz ,podobné střety opravdu nevyhledávám.
Když už se snažíš ctít interpunkci, tak to dělej správně! Vždyť kde jsi přišel např. k tomu, že se před čárkou dělá mezera? :shock: Že by pokus o vlastní "teorii"? :twisted:
chinin
Příspěvky: 63
Registrován: sob bře 03, 2018 11:16

Re: Jak sundat kolo :-)

Příspěvek od chinin »

Jerry3 Neustále odbíháš od tématu,tu češtinu si už nechej např.do "jazykového koutku"

Suchý článek si obkecal ,ale NIC. Nebudeš se doufám schovávat za: ...nezpochybnitelné poučky z oboru přírodních věd... a tvrdit nám tu,že baterie funguje bez roztoku kyseliny ,gelu nebo jiného média. Stejně tak nevznikne žádný el.článek a nic (tomu ani vzdáleně pdobného) mezi bubnem a kolem dokud nepřidáš ekvivalent elektolitu který je v baterii. Pokud tedy přestaneš mlžit ,tak se snad shodneme alspoň na tomto. Další asi zásadní věc kterou je třeba zmínit je tato: kolo je pevně a taky vodivě přišroubováno k ose-bubnu ,toto vodivé spojení by z pohledu baterie znamenalo zkrat a daný článek na baterii by byl nefunkční (což se taky běžně stává). Je od tebe milé ,že máš takovou starost o mé vzdělání a nabádáš mě - cituji : nastuduj si něco o rozdílu elektrických potenciálů na styku dvou různých kovů. Ale snad ti už konečně dojde ,že ŽÁDNÉ DVA KOVY S ROZDÍLNÝM VODIVÝM POTENCIÁLEM NEJSOU - pokud je vodivě spojíš v JEDEN! A to je přesně daný případ. V tomto tvá teorie nehezky kulhá a to na obě nohy. Nedostatek slané břečky ze silnice a její nicotná koncentrace jsou už pak zcela podružné. Další perla v podobě tvé svařovací teorie je už zcela mimo a k tomuto prostě nemám slov.

Zdá se ,že máš znalosti z oblasti motorů a aut obecně a toho si vážím, skutečně respekt. Musel jsem tě nějak popudit ,že jsem měl z tvé strany tolik reakcí ,ale to jsem (věř mi) neměl vůbec v úmyslu. Také jsem především ze začátku nijak nereagoval na tebe ,dokonce nic neoznačil za vyloženou blbost což by se tě případně mohlo dotknout. Tím méně chápu osobní narážky na způsob mého vyjadřování a myšlení. Až moc tvých úvah a komentářů padlo zbytečně jen na mou osobu (bohužel i poté co jsem tě prosil aby jsi toho zanechal). Takže už jen jednou ,nefixuj se prosím na mě ,páč když si to pak znova přečteš stejně ti nebude líp. :( Dá-li se ještě něco dodat k danému tématu ,tak si posluž (mě už ale prosím opravdu vynech).

2 All
za mě jde o prostou oxidaci dvou kovů která do sebe pod tlakem 4,5,(někde možná i jinak)-škroubů,pěkným českým výrazem - tzv.proroste. Pokud vám ten výraz nepřijde správný ,tak to do sebe prostě zarezne. A občas brutálně :D Možná by stačil i nějaký vhodný nátěr ale asi by se odřel.
Odpovědět