Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Jerry3 »

Toto je krásný příklad nejednoznačnosti vyjadřování. Než "nemám čas", bylo by mnohem přesnější napsat "neudělal jsem si čas", poněvadž jsem dal přednost něčemu jinému, pro mne nejspíše důležitějšímu, nebo se mi jednoduše nechtělo. No a pak tu jsou ještě důvody, které mají charakter vyšší moci a pro které navzdory vůli a snaze něco prostě zařídit nelze. A tak jsem z tohoto druhu důvodů např. nebyl na pohřbu kamaráda, což mne samozřejmě mrzí, ale nenašel jsem způsob, jak si účast zařídit. :(
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27492
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Pitris »

Ano. Možná jsem si ten čas "jenom" neudělal :cry:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od NOVON »

Jerry3 píše:To jsem nějak nepobral. Tak je to výmluva, nebo není?
Není..je to proste realita u nekoho,kdo dela v nepretrzitem provozu a ma 8 leteho kluka,skolou povinneho + (za mesic pribyde i mimino).
Navic,tady z fora vyhanis lidi..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Jezevcik »

NOVON píše: Navic,tady z fora vyhanis lidi..
Když to je těžké. Ados byl umanutý, nedal si říci a chtěl pořád slyšet kladnou odezvu na své názory. Ne každý má splachovací povahu Pandory, kterému se dá dokola spílat a on příště přijde s podobným dotazem oknem. A Máchal? Ten se naštval za druhé a z ničeho nic požádal na truc o zrušení účtu.
Asi by to chtělo na pořád stejné koncernové dotazy reagovat tak, že se příslušný tazatel odkáže na existující vlákna a kdo nebude chtít reagovat, tak se na to prostě vykašle a poznámky o koncerňácích holt spolkne.
Pokud bude něco koncernového k věci, pak může začít debata.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Jerry3 »

Jerry3 píše:To jsem nějak nepobral. Tak je to výmluva, nebo není?
Tak zrovna tohle bylo adresováno Pitrisovi, ne tobě.
NOVON píše:Není..je to proste realita u nekoho,kdo dela v nepretrzitem provozu a ma 8 leteho kluka,skolou povinneho + (za mesic pribyde i mimino).
Ale když už jsme u těch časových možností, resp. limitů, tak aniž bych chtěl "vynášet vyšší trumfy", zveřejním pouze tolik, že jsem otcem tří dětí (pravda, dnes již odrostlých, ale v minulosti tomu tak samozřejmě nebylo), přičemž od mého nástupu do zaměstnání vždy platilo, že jsem vlastně nikdy nebyl pánem svého času, dokonce ani o dovolené. Nechci si zde stěžovat, tím spíše když od určité doby mám právě tenhle osobně limitující faktor náležitě ohodnocen v mém platu. Jen jsem tím chtěl naznačit, že kdo má zájem, hledá cesty, kdo dostatečný zájem nemá, hledá důvody...
NOVON píše:Navic,tady z fora vyhanis lidi..
Netušil jsem, že toto fórum usiluje o co největší počet účastníků, a to i za cenu účastníků s nulovým přínosem pro debatu samotnou či dokonce jakýchsi mrtvých duší. Ano, znám způsob, jak toho dosáhnout: potvrzovat vžité "urban" legendy, tj. nesmysly, kterými nás krmí média a které si sem mnozí chodí potvrzovat. A když se jim kýženého potvrzení nedostává, odcházejí.

Já si tohoto fóra vážím jako jednoho z posledních ostrůvků "pozitivní deviace" v oblasti motorismu. Je na ostatních, zda to vidí stejně. A pokud ne, stačí říct: skutečně nejsem na hádání se s koncerňáky zde, na fóru, nijak závislý, reálný život kolem mi naprosto stačí (k uspokojování mých "hádacích potřeb" :mrgreen:).
carfan

Re: Výmena motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi

Příspěvek od carfan »

Jerry3 píše:Ano, všiml jsem si: proto skoro všichni zdržují. :P
To je pravda, každý si zdržovanie vysvetľuje inak :lol:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Výmena motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi

Příspěvek od Jerry3 »

Ano, já ho vysvětluji jako "absenci akcelerační dynamiky". :idea:
carfan

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od carfan »

Ano, chýba väčšine dnešných nových áut.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Jerry3 »

Protože
- zákazníky zajímá hlavně spotřeba;
- zákazníci jsou ochotni si taková auta kupovat;
- někteří dokonce i v atmosférickém a k tomu ještě podladěném provedení. :mrgreen:
carfan

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od carfan »

Je to spotrebák, koho by nezaujímala spotreba. Atmosféra je jednoduchšia, možno spoľahlivejšia.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Jerry3 »

Ale ten spotřebák z toho udělali zákazníci, jako jsi ty. Pak není divu, že ti ostatní, které zajímá i něco jiného, resp. hlavně něco jiného, si dnes nemají co koupit. :cry:
carfan

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od carfan »

Omyl, viacmenej sme zato zodpovedný všetci. Čoraz častejšia obmena vozového parku vyústila k výrobe nudných spotrebákov na pár rokov bez rozdielu značky. Je naivné myslieť si (ak neberiem do úvahy na zakázku vyrobené autá), že sa dnes pri takom objeme výroby nájdu autá, ktoré ponúkajú radosť z jazdy. :evil:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Jerry3 »

Gratuluji k úspěšnému otočení příčinných souvislostí! Důvodem rychlé obměny vozového parku je totiž povětšinou právě to, že zákazníci si pořizují shity, aby je pak rychle v naději, že si polepší, vyměnili za jiné shity. :idea:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Jerry3 »

carfan píše:...Atmosféra je jednoduchšia, možno spoľahlivejšia.
Nízkoobjemová a dnes obvykle tříválcová atmosféra se vyznačuje tím, že vůbec nejede - na rozdíl od nízkoobjemového, dnes ještě obvykleji tříválcového turbomotoru. No a když s ní někdo navíc jezdí na spotřebu, je nevyhnutelně brzdou provozu.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Jerry3 »

carfan píše:... Je naivné myslieť si (ak neberiem do úvahy na zakázku vyrobené autá), že sa dnes pri takom objeme výroby nájdu autá, ktoré ponúkajú radosť z jazdy. :evil:
Naivní jsi leda tak ty sám. Běž se svézt např. s novou Fiestou, budeš mile překvapen.
Odpovědět