Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
itall

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od itall »

Návštěvník píše:
Itall píše:... Ženy (a nejen ženy)
zhusta nevědí, že
Itall píše:... mají ... hrdlo nádrže na druhé straně,
než kterou se postavily ke
Itall píše:stojanu.
No, zvyk je železná košile a auta se obměňují, takže tohle je někdy otázka, která dá i vzdělanému člověku jaksi zamyslet :lol: . Taky se mi stalo, že jsem to popletl, jezdil jsem dlouho s auty s hrdlem vpravo, a teď zas mám hrdlo vlevo. Jinak zajíždím dírou ke stojanu. Pokud je někde fronta a jinde ne, tak využiji stojanu, kde je volněji a tahám, ale nerad :roll: .
Návštěvník

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Návštěvník »

itall píše:...Taky se mi stalo, že jsem to popletl, jezdil jsem dlouho s auty s hrdlem vpravo, a teď zas mám hrdlo vlevo...
To se stát může, ovšem pozornému "divákovi" u čerpací stanice neunikne, že řada, a že jich není málo, zákazníků (tím narážím hlavně na zákaznice) vůbec netuší, kde že tu díru vlastně mají... :mrgreen:

P.S.: Ono "že" je tam hned 3x zcela záměrně.
Itall

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Itall »

Tož, Návštěvníku, máme asi po Cinólu, Moraviachem je v konkursu a koukám na ONO, že Cinol nemají, pouze už oleje ONO. Nic bych za to nedal, že to stejně byl Cinol, teď to třeba bude něco jiného, cena je dobrá, olej snad taky. Včera jsem bral 5W-40 s všemožnými specifikacemi v litrovkách za 145,- Kč/L.
Návštěvník

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Návštěvník »

Díky za info! ONO jsem vždy považoval za Cinol. Kdo bude produkovat ONO a zda vůbec, o tom zatím nic nevím.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od NOVON »

Ital: Já teď kupoval polský LOTOS 5W-40 5 litříků za 360 kč.. :-)
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Itall

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Itall »

Tož, taky jsem mohl dojít do Penny, měli Carlson 5W-40 5L za 499,- Kč. Jenže by mi po výměně 2L zbyly, takže jsem dal 435,- Kč za 3L ONO, který mi nezbyde a navíc mi taknějak přijde důvěryhodnější. Chci 5W-40 dát do motoru prvně, tak nemusí být úplně ten nejlevnější...
Návštěvník

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Návštěvník »

Hle, další "nakažený". :lol:
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od NOVON »

Ital: Lotos = přebalený Elf..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Pedro »

To bude zajímavý,kdo se do ONA nacpe.
Já ho sem tam bral taky pro nějoho,páč vim že to byl Cinol.
chtěl jsem ho fouknout do Swifta,na vyčištění. Tak bude Karlíkson.
Itall

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Itall »

NOVON píše:Ital: Lotos = přebalený Elf..
A Elf = přebalený Lotos...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Pitris »

NOVON píše:Lotos = přebalený Elf..
:shock: Odkud máš toto info :?: Řekl bych, že to pravda nebude.... http://www.lotosoil.pl/pl/home/baza/oleje-silnikowe
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Itall »

Návštěvníku, aby byl nějaký zmatek, tak odpovím zde.
Psal jsi, že to přestalo řadit, ne? Ostatní řadili, ty ne, máš smůlu. Že by nikomu jinému nevadilo, že to blbě řadí, je mi taky divné, ale budiž. Nemám tedy potřebu se k tomu dál vyjadřovat, nebyl jsem u toho, máš pravdu. Předčasné výměny oleje v převodovkách moderních aut ale považuji za minimálně nepraktické, když ne naprosto zbytečné. Kdo chce kam...
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od lengy60 »

Dovolím si nesouhlasit,taky mi bylo z různých stran řečeno,že měnit olej v převodovce je nesmysl,zvláště při najetých 60 tisících km.Přesto jsem to udělal a když jsem viděl třpytky ve vypuštěném oleji,kterého navíc bylo v převodovce více než by mělo být,tak rozhodně nelituji!
Auto lépe řadí,převodovka má kultivovanější zvuk a třeba je ta výměna podepsána na nižší spotřebě.
Ale každý to máme jinak,někdo se spokojí s tím,že to vůbec nějak funguje,jiný holt přemýšlí,jestli by to nešlo nějak vylepšit. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:Návštěvníku, aby byl nějaký zmatek, tak odpovím zde.
Psal jsi, že to přestalo řadit, ne? Ostatní řadili, ty ne, máš smůlu. Že by nikomu jinému nevadilo, že to blbě řadí, je mi taky divné, ale budiž.
Tady máš odpověď:
bjukemen píše:a to je tym ze priemerny sofer vobec netusil ako ta prevodovka ma fungovat
Itall píše:Předčasné výměny oleje v převodovkách moderních aut ale považuji za minimálně nepraktické, když ne naprosto zbytečné. Kdo chce kam...
Hloupý to přístup...
Itall

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Itall »

lengy60 píše:Dovolím si nesouhlasit,taky mi bylo z různých stran řečeno,že měnit olej v převodovce je nesmysl,zvláště při najetých 60 tisících km.Přesto jsem to udělal a když jsem viděl třpytky ve vypuštěném oleji,kterého navíc bylo v převodovce více než by mělo být,tak rozhodně nelituji!
Auto lépe řadí,převodovka má kultivovanější zvuk a třeba je ta výměna podepsána na nižší spotřebě.
No jó, lengy, jenže ty nemáš auto, ale psa...tedy PSA. Tam kvalitka moc není, natož tam, kde to není na očích :D . Já jsem vypouštěl olej z převodovky naposled u Favorita po 40000 km a byl mírně znečištěn, určitě tam mohl být bez rizik ještě hodně dlouho. Pak jsem vypouštěl po 80000 km (dalších 40000 km) a olej byl zcela čistý. Převodovka řadila stále stejně. Než laborovat s oleji, je lepší v dobré převodovce nechat původní, když ne nafurt (a převodovka vydrží to, co auto), tak třeba alespoň 100000 km. Pokud převodovka bezvadně funguje, pak i po 100000 km je výměna oleje spíše koledování si o problém. Některé převodovky nemají výpustné otvory, výměna je složitá, nepočítá se s ní, v servisu na to dlabou a kdo to bude dělat v garáži?
Odpovědět