Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Itall

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:..."tryskáče" dnes už nelétají tehdy běžných 850 - 950 km/h, ale jen nějakých 720 - 750 km/h.
Jestli voni to nepodtáčejí, mizerové... :idea: :roll:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Pedro »

...a proto se tyto motory nazyvaji ''motory o velkem obtokovem prumeru''.
Návštěvník

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Návštěvník »

Kdyz on takovy Dreamliner je dnes spise omotorovany vetron, nez poradne ero ve stylu Boeingu 747.
Itall

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Itall »

Při přezouvání P107 jsem zjistil, že jeden brzdový kotouč se ze strany od pístku nesjíždí rovnoměrně, uvnitř méně. Je to kolo, které bylo při výměně destiček a broušení kotoučů jakžtakž v pořádku. Hm. Možná jsem si při mazání drážek nedal na tomhle kole tak záležet :oops: . Snad si ještě budu muset koupit hentu speciální pastu :o . Sleduji, že problém je bordel z destiček. Ten uložení zanáší. Také se mi moc nezdá uložení destičky vzhledem k pístku. Na vnější straně pístek kouká přes destičku, tam je přitlačována dobře. Na vnitřku tomu tak patrně není.
No, tak jsem desku znovu vyndal a znovu uložení namazal :| .
Návštěvník

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:... Snad si ještě budu muset koupit hentu speciální pastu :o ...
Nejspíše. Jinak to nemá valného smyslu. :idea:
Itall

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Itall »

lengy: Ohledně velikosti obrazovek máš tedy jiné informace, než já. A i bez informací, obraz na 16:9 - 82 cm je jednoznačně a podstatně větší, než na 4:3 - 51 cm, kde je navíc dnes ještě zmenšen vysílaným formátem 16:9.
Pravda, menší přístroj LCD Philips zas nebyl úplně levný, větší LED GoGen levný je. Plazmu 127 cm mám možnost vidět jinde a unešen z ní nejsem. Obraz je určitě horší, než u domácího GoGena a v daných rozměrech místnosti bych se na to ani dívat nemohl. Pouze z větší dálky, pak i ten obraz je celkem dobrý. Brejlit na to dlouho jsem nezkoušel.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od lengy60 »

Itall píše:lengy: Ohledně velikosti obrazovek máš tedy jiné informace, než já. A i bez informací, obraz na 16:9 - 82 cm je jednoznačně a podstatně větší, než na 4:3 - 51 cm, kde je navíc dnes ještě zmenšen vysílaným formátem 16:9.
Italle s Tebou je fakt bžunda, :D tak si ty informace vyhledej,v době jedniček a nul by to neměl být žádný problém.Nejvíc se mi líbí,že si většina lidí neumí nastavit TV a pak jim vůbec nevadí,že figury
na obrazovce 16:9 vypadají jak Jabba Hutt z Hvězdných válek. :mrgreen: Ono je totiž ve formátu 16:9 je v našich končinách vysíláno pramálo.Tedy pokud nebudu počítat zprávy,sportovní přenosy a některé dokumenty.Třeba většina filmů je stále vysílána ve formátu 4:3,protože už je mají TV nakoupené z doby,kdy TV v širokoúhlém formátu nebyly tak rozšířené a navíc jsou tyto kopie jaksi levnější.Pokud je náhodou nějaký novější film vysílán ve formátu 16:9,tak máš obraz zase ořízlý nahoře a dole,protože není Full HD.
Pravda, menší přístroj LCD Philips zas nebyl úplně levný, větší LED GoGen levný je. Plazmu 127 cm mám možnost vidět jinde a unešen z ní nejsem. Obraz je určitě horší, než u domácího GoGena a v daných rozměrech místnosti bych se na to ani dívat nemohl. Pouze z větší dálky, pak i ten obraz je celkem dobrý. Brejlit na to dlouho jsem nezkoušel.
Plazmová TV určitě nemá horší obraz než LCD nebo LED zobrazovač na to vem jed.Vtip je v tom,že si zase hromada lidí koupí kvalitní TV a pak ji nemá čím "krmit".Pokud totiž do takové TV přivedeš signál s pozemního digitálního vysílání,tak koukáš na SD s patřičným rozlišením.Něco jiného je HD nebo dokonce Full HD.Zdrojem tohoto signálu může být kabelová TV nebo satelit a to ještě s velkým otazníkem.Nic nepobaví víc,než když si zapneš Novu nebo Primu v HD a na TV koukáš na film po obou stranách ořízlý na formát 4:3. :twisted: Něco jiného je,pokud si pustíš nějakou zahraniční stanici,nejen že jich je hromada zdarma,ale dokonce mají "překvapivě" lepší vysílací parametry než naše stanice.Takže pokud chceš porovnávat,tak pak si vezmi LCD,LED a plasmu,připoj k nim pořádný zdroj signálu a pak porovnávej.Ubezpečuji Tě,že pokud si pak sedneš 2.5 m před plasmu o úhlopříčce 130 cm a pustíš si pořádný film,tak padneš na záda a budeš chrochtat blahem. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Itall

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Itall »

lengy: Když je obraz větší, tak je větší, i bez hledání informací v době jedniček a nul :idea: .
S obrazem na LCD u domácích TV nemám problém, páč jsem vždy vybíral hlavně podle obrazu a nechal jsem si obě TV předvést na signál, který budu používat, tedy pozemní digivysílání v SD. Zdaleka ne každý přístroj tohle dobře umí, ale tyto ano. Pokud mohu sledovat, formátu 16:9 je ve vysílání mnohem více, včetně filmů. Přenastavovat formát na 4:3 jsem nezkoušel, třeba někdy zkusím, pokud mě to praští do očí.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od lengy60 »

Itall píše:lengy: Když je obraz větší, tak je větší, i bez hledání informací v době jedniček a nul :idea: .
S obrazem na LCD u domácích TV nemám problém, páč jsem vždy vybíral hlavně podle obrazu a nechal jsem si obě TV předvést na signál, který budu používat, tedy pozemní digivysílání v SD. Zdaleka ne každý přístroj tohle dobře umí, ale tyto ano. Pokud mohu sledovat, formátu 16:9 je ve vysílání mnohem více, včetně filmů. Přenastavovat formát na 4:3 jsem nezkoušel, třeba někdy zkusím, pokud mě to praští do očí.
Nemusíš nic přenastavovat,stačí v nastavení zadat původní formát a je hotovo.Na obrazovce pak vidíš obraz,tak jak je distribuován.Jinak s nastavením obrazu se dají dělat úplná kouzla,zvláště na těch plackách,nicméně LCD TV neumí prostě zkrátka zobrazit černou barvu.A pokud si myslíš,že má TV 16:9
s úhlopříčkou 82 cm větší obraz než TV 4.3 s úhlopříčkou 51-55,tak se s Tebou hádat nebudu.
http://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/te ... rmat-16-9/
http://avmania.e15.cz/televizni-formaty ... azovce-169
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Itall

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Itall »

Obraz na širokoúhlé TV nikdy není ořízlý po stranách, tak se asi přizpůsobuje sám a jen výjimečně jsem si všiml, že je nepřirozeně roztáhlý. Proto si třeba někdy zkusím přepnout ručně, až bude takto roztáhlý. Mám dojem, že jsem to už zkoušel.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od lengy60 »

Itall píše:Obraz na širokoúhlé TV nikdy není ořízlý po stranách, tak se asi přizpůsobuje sám ...
Tak potom asi koukáme každý na jinou stanici. :D Tedy záleží na co koukáš,pokud na Růžovku a novodobé seriály natočené ve formátu 16:9,tak to máš samozřejmě přes celou obrazovku,ale jakmile si běží nějaký film,tak tam ty pruhy jsou.Vím to, protože trpím nespavostí a občas na ty stanice v noci koukám.Nedávno jsem chtěl kouknout na Indiana Jonese a pruhy po stranách.Ty máš s největší pravděpodobností nastaven režim 16:9 nebo letterbox a víceméně sleduješ pořady ve formátu 16:9.
Tomu nasvědčuje i to,jak píšeš,že sis vyjímečně všiml,že je obraz nepřirozeně roztáhlý.Pokud bys měl nastaven původní formát,tak tam ty pruhy máš automaticky a ksichty budou normální.
Pokud jsi přečetl ty články pozorně,jako že ne,tak pro naši debatu je důležitá tato informace.
" Pokud tedy chcete sledovat vysílání 4:3 bez deformace a s pruhy po stranách a přejete si mít obraz stejně velký, tak jako máte nyní, musíte si koupit větší úhlopříčku."
Věř mi,že vím o čem mluvím.Měl jsem klasickou TV s úhlopříčkou 72 cm,pak jsem měl LCD 82 cm a koukali jsme na ni dalekohledem. :D Teprve po zakoupení 130-ky mám obraz vysílaný ve formátu 4:3 stejně velký jak na té 72. :D No a pochopitelně,pokud je vysílání 16:9 a ještě Full HD,tak to je pak maso. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Itall

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Itall »

lengy: S počty si nějak na štíru, ragazzo. TV o úhlopříčce 72 cm 4:3 by měla mít výšku obrazovky asi 43 cm. Úhlopříčka 82 cm 16:9 má výšku asi 40 cm, takže obraz je menší. Ovšem výšku 43 cm má už úhlopříčka 88 cm formátu 16:9. I kdyby klasická obrazovka byla celá vidět a plochá ne, stále úhlopříčce 72 cm 4:3 neodpovídá ani zdaleka 130 cm 16:9, ale bude to někde kolem 90 cm nebo málo přes. Nějak ti tam lítá 35 cm :D . Stane se. Ani nějaký objektivní či subjektivní vjem nemůže dělat takový rozdíl.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od lengy60 »

No nevím jak jsi k těm číslům došel,ale ta televize o úhlopříčce 72 cm fakt neměla na výšku 43 cm. :mrgreen:
Měl jsem něco takového,ale 29".
http://aukro.cz/29-69cm-crt-tv-philips- ... 69941.html
A jen tak pro Tvé info,má TV o úhlopříčce 130 cm má obrazovku na výšku 60 cm. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Itall

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Itall »

lengy60 píše:No nevím jak jsi k těm číslům došel,ale ta televize o úhlopříčce 72 cm fakt neměla na výšku 43 cm. :mrgreen:
Měl jsem něco takového,ale 29".
http://aukro.cz/29-69cm-crt-tv-philips- ... 69941.html
A jen tak pro Tvé info,má TV o úhlopříčce 130 cm má obrazovku na výšku 60 cm. :wink:
K číslům jsem došel větou Pythagorasovou :D :idea: . Zkus to sám a uvidíš :shock: :lol: .
Děkuji za info, spočetl jsem (a doma přeměřil), že 82 cm úhlopříčka 16:9 má výšku asi 40 cm, tož je mi jasné, že 130 cm (asi 127, ba?) má výšku asi 60 cm. Poměry stran a úhlopříček jsou zachovány :idea: :wink: .
Odpovědět