Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Itall

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:Onehdy jsem se ožral se spolužákem z gymplu, který v 90. letech patřil k pražské smetánce špičkových advokátů v oboru trestního práva. Tehdy nadělal majetek, a to nikoli tím, že by kradl, ale svými právnickými schopnostmi (od té doby až do konce života už pracovat nemusí) vysekat každého hajzla (který si ho mohl dovolit zaplatit) z čehokoli. A navzdory jeho siláckým proklamacím ve střízlivém stavu se ukázalo, že je to jen naučená obranná póza navenek, uvnitř se jeho život smrsknul na boj s vlastním svědomím.

Netvrdím, že to tak má každý. Znám totiž dost jiných, kteří se nestydí vůbec za nic, oni totiž zcela propadli víře ve "správnost" svého konání.
Já jsem se s nikým neožral (no, kdyžtak jen maličko :D ), tak se nic nedovím :lol: . Je dáno systémem právním v našich krajích, že každý obviněný má mít obhájce. Ten pak má dělat co umí, aby obviněného vysekal. Tak občas dělá co umí... Nemám vysoké mínění o právnících obecně, ale něco je dáno i systémem. Na obhajování hajzlů musí být žaludek, ovšem s tím do toho každý právník šel. Když pak při tom dělá i něco, čím se chlubit nemůže, tím hůře. Třeba má jen strach, že mnoho ví... :idea:
Nemyslím, že podléhají víře ve správnost svého konání (resp. jen někteří), nýbrž mají pro své konání dobré (pro ně) zdůvodnění. Známé "kdo nekrade, okrádá rodinu" je toho důkazem.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od lengy60 »

Ještě lepší je "kdo šetří má za 3,kdo krade má za 10". :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27490
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Pitris »

Když jste u těch pochybných individuí, tak si vzpomínám že mě utkvěl v paměti náhodně zhlédnutý předvolební šot jednoho politika, který prohlásil že naše společnost už dlouho stojí na kraji propasti a že je nutné už konečně udělat krok vpřed.... :shock: :mrgreen: Měl jít - ryba smrdí od hlavy :?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od lengy60 »

Pitris píše:Když jste u těch pochybných individuí, tak si vzpomínám, že mě utkvěl v paměti náhodně zhlédnutý předvolební šot jednoho politika, který prohlásil že naše společnost už dlouho stojí na kraji propasti a že je nutné už konečně udělat krok vpřed.... :shock: :mrgreen: Měl jít - ryba smrdí od hlavy :?
:wink: :wink: :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9939
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Colommbo »

Itall píše: ...každý obviněný má mít obhájce...
Základním, prvořadým, hlavním, stěžejním úkolem obhájce v tr. řízení je dohlížet na to, aby obviněný, posléze obžalovaný, nebyl krácen na svých právech (jež jsou, k neprospěchu věci, poměrně košatá). Co dělá, jak vystupuje a jak se chová nad rámec toho, je už jen jeho věcí a síla peněz je, jak všichni víme, hodně velká. Mnohem důležitější než peníze jsou ovšem INFORMACE :idea: - jo, kdyby tak (trestní) advokáti mohli (a chtěli) mluvit... 8) Máš naprostou pravdu, že na takovou práci musí mít člověk žaludek, nicméně co mě vždycky udivovalo a nikdy udivovat nepřestane (i když už jsem mimo branži), jsou případy, kdy se advokáty v tr. řízení stali (a stávají) bývalí policisté, státní zástupci (dříve prokurátoři) nebo dokonce soudci... :evil: A jsme zas u peněz (a informací), kruh se uzavírá... :(
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Návštěvník »

Colommbo píše:...je poměrně pravděpodobné, že jsem se s ním i (pracovně) setk(áv)al nebo bych ho aspoň mohl (měl) znát... Třeba to proberem mezi čtyřma očima, až se znovu potkáme... :)
Ano, připomeň mi to.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9939
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Colommbo »

To po mně chceš dost, kamaráde, ale budiž, pokusím se... :oops:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Itall

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Itall »

Colommbo píše:Máš naprostou pravdu, že na takovou práci musí mít člověk žaludek, nicméně co mě vždycky udivovalo a nikdy udivovat nepřestane (i když už jsem mimo branži), jsou případy, kdy se advokáty v tr. řízení stali (a stávají) bývalí policisté, státní zástupci (dříve prokurátoři) nebo dokonce soudci... :evil: A jsme zas u peněz (a informací), kruh se uzavírá... :(
Možná si říkají, že tou špínou se budou brodit tak jako tak, čili alespoň za více peněz...
Jak řekl rakeťák V. (von) Braun vtipně ke svému přechodu k Američanům (volně cituji): Za mého života má země prohrála 2 (světové) války. Příště už chci být na straně vítězů. :roll:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9939
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Colommbo »

Já ti rozumím, kamaráde, nicméně jsou určité hranice, jež by (slušný) člověk překračovat, aspoň dle mého názoru, prostě neměl a tohle je jedna z nich. Pokud člověk dlouho "bojuje" se šmejdy, většinou se mu to dostane jaksi pod kůži a představa, že bych převlékl kabát a šel s nimi ruku v ruce jen proto, že mi to přinese nějaké výhody, je pro mě osobně naprosto nepřijatelná. Ano, je to každého věc a rozhodnutí, ale mně je to prostě proti srsti... :(
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Itall

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Itall »

Také ti rozumím, kamaráde. Já jsem také neměl na mysli nějaké "ruku v ruce" aneb někdo to dělat musí. A ten zas těžko může podlehnout celkem pochopitelnému hnutí mysli, že na práva pachatele se vykálí. No, nechtěl bych v tom dělat.
Návštěvník

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:... A ten zas těžko může podlehnout celkem pochopitelnému hnutí mysli, že na práva pachatele se vykálí. ...
Tak udělá z pachatele oběť. Aneb: výměna rolí; nejlepší obranou je útok; není důležité, co se stalo, ale jak to (ne)zapadá do litery zákoníku... Nějak mi začíná být sympatický systém využívající institutu poroty, tedy až na ty precedenty...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27490
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Pitris »

Aneb jak zpívá Honza Vyčítal - za krádež dva prsty brát.... někdy by Šaríja neškodila.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Itall »

Ba, nenadávat na muslimy, ale poučit se od nich 8) .
Taky duševně nemocné pachatele bych dával do basy, jako jiné (viz poslední tragédie ve škole). Léčeni mohou být i v base a z výchovného hlediska by se jim trochu rozsvítilo. Nebo taky ne, ale někomu jistě ano.
1000watu

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od 1000watu »

Náboženství je stejně duševní porucha. :mrgreen:
Itall

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Itall »

1000watu píše:Náboženství je stejně duševní porucha. :mrgreen:
Příklon k náboženství je dán z největší části výchovou. Výchova rodičů či blízkých má na děti pochopitelně velký vliv. V dospělosti, už jen množství náboženství (počítáme-li jen ty hlavní), by mohlo být námětem k zamyšlení. Náboženství ale není založeno na přemýšlení, nýbrž na víře a tato víra je zase předávána dále autoritami (výchovou - rodiči, školou), kde příjemce pravděpodobně nebude pochybovat o sdělení autority.
Odpovědět