Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od bio »

Předpokládám, že za 6 měsíců, po cca 7500 km, tam půjde nějaký modernější 0w-30 nebo 0w-40 a vybírat si budu podle laboratorních rozborů, které zveřejňují Rusové.
předpokládám že to budou ty rozbory co Rusové pálí olej v baňce nebo olej mrazí, jinak mi to silně připomíná předváděčky jak "výborný " olej je na třecí zkoušce.....
Jsou to POUZE jednostranné zkoušky, olej musí kromě výše uvedených splnit celou řadu dalších parametrů, které tyto pokusy neobsáhnou. Přesnou představu o stavu konkrétního oleji v konkrétním motoru za daných konkrétních provozních podmínek dá pouze kvalifikovaný laboratorní rozbor oleje se zjištěním celé řady parametrů. Cena takového rozboru se pohybuje 1000,-Kč+.
Shi
Příspěvky: 1333
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Shi »

bio píše:předpokládám že to budou ty rozbory co Rusové pálí olej v baňce nebo olej mrazí, jinak mi to silně připomíná předváděčky jak "výborný " olej je na třecí zkoušce.....
Rusové dělají rozbory seriózní a občas dávají i IR spektrum včetně interpretace složek základového oleje :wink:

Z posledních rozborů třeba zde rozbor Mobil 1 FS 0w-40:
http://www.oil-club.ru/forum/topic/3027 ... 0-svezhee/

Kdo nevládne ruštinou, tak doporučuji prohlížeč Chrome a překlad z ruštiny do angličtiny. (Z ruštiny do češtiny to funguje taky, ale rozumět je tomu obzvlášt mizerně).
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od bio »

čili rozbory nového oleje, měřené parametry OK
Shi
Příspěvky: 1333
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Shi »

Dají se u nich najít i rozbory použitého, ale to mi nepřijde moc zajímavé.
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od bio »

část toho podstatného je u "jetých" olejů - viskozita, bod vzplanutí, prvky a IR spektrum ve srovnání s novým olejem, případně voda
no a potom zda ruský olej je totožný s tím v CZ
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1861
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od BigBang »

Jenomže ten jetý ovlivní stav a provoz motoru, ve kterém byl...
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Pitris »

Shi píše:Takže 0w-20 skutečně nepatří do auta, kterému se při letních teplotách šlape na krk (aneb Jerry a Pitris měli pravdu, na venkovní teplotě záleží víc, než jsem si myslel :wink: ).
Dík :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Jerry3 »

I já děkuji.

Nešlo ovšem o nic světoborného. Ostatně všechny ty viskozitně-teplotní tabulky vycházejí ze stále platné poučky o potřebě volby viskozity dle převažujícího provozu v těch či oněch klimatických podmínkách.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Pitris »

Jerry3 píše:....o potřebě volby viskozity dle převažujícího provozu v těch či oněch klimatických podmínkách.
....kdežto výrobce motoru dnes musí ve svém předpisu upřednostnit nižší emise :oops:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Jerry3 »

A to bez ohledu na zájmy motoru, přesněji jeho mazání...
JurajP
Příspěvky: 65
Registrován: pon bře 06, 2017 9:57

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od JurajP »

Ahojte,
nechcem zakladat novu temu, tak pridam prispevok do mojej staronovej.
V auguste minuleho roka som bol na 2. garancke. Odvtedy som nabehal skoro 10 000km a chystam sa vymenit olej (Ravenol 0w-30), ktory som si kupil len ked prisla garancka, tak som si tam nechal pre istotu naliat od nich olej. Od poslednej garancky som nadobudol pocit, ze sa mi zdvihla spotreba. Mal som 7.4 a teraz aj 7.8-8.0. Sa mi to nezdalo, tak som studoval, cim by to mohlo byt a jeden z dovodov moze byt aj zaneseny vzduchovy filter, nakolko ten mi nemenili v servise, lebo pocitac nepytal vymenu vzduchoveho filtra (co to je za logika). Tak som sa nedavno pozrel na filter a cakalo ma tam nieco taketo:
https://imgur.com/a/Xmjcu
No a s tymto som mal jazdit este dalsich 10000km do dalsej 3. garancky. Zaujimave ale je, ked som bol na 1. garancke, tak mi filter vymenili po cca. 19000km.
Takze s olejom chcem vymenit aj vzduchovy filter, poriadil som znacku MANN. Rovno som zobral aj kabinovy filter od tej istej znacky a s aktivnym uhlim (ten vymenim na jar, ked vycistim klimu). Myslite, ze MANN je fajn znacka? Samozrejme si asi odlozim ten stary vzduchovy, a ked pojdem na dalsiu garancku, tak ho tam dam, aby nemali problemy, nakolko stary ma napisane HONDA a oni tam najdu MANN :D
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Jerry3 »

JurajP píše:Tak som sa nedavno pozrel na filter a cakalo ma tam nieco taketo:
https://imgur.com/a/Xmjcu
No a s tymto som mal jazdit este dalsich 10000km do dalsej 3. garancky.
...
Myslite, ze MANN je fajn znacka? Samozrejme si asi odlozim ten stary vzduchovy, a ked pojdem na dalsiu garancku, tak ho tam dam, aby nemali problemy, nakolko stary ma napisane HONDA a oni tam najdu MANN :D
Ten tvůj stávající filtr je v pohodě a dalších 10 tis. km rozhodně dá bez problémů. U MANNu si pohlídej, jestli je z netkané textilie, jako ten na obrázku. Pokud ne, pak ho sice použít můžeš, ale velmi brzy bude mít propustnost na úrovni toho na obrázku.

Jestli chceš snížit spotřebu, pořiď si zapalovací svíčky Denso Iridium Power odpovídajícího typu. Ale rozhodně si je tam dej sám až po garančce!
JurajP
Příspěvky: 65
Registrován: pon bře 06, 2017 9:57

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od JurajP »

A ked nebude z netkanej textilie, tak z coho ineho este moze byt? Z papiera?
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Jerry3 »

Ano, skládaný papír. Rychleji se zanese a ztrácí propustnost.
JurajP
Příspěvky: 65
Registrován: pon bře 06, 2017 9:57

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od JurajP »

Aha, to som nevedel. Kazdopadne som to objednal z internetu, tak uvidim, co mi pride. Najblizsia garancka ma caka cca. po 11tis.km, tak to hadam vydrzi aj ten papierovy, ak by to bol nebodaj on.
Odpovědět