Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
JurajP
Příspěvky: 65
Registrován: pon bře 06, 2017 9:57

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od JurajP »

Este by som mal jednu taku hlupu otazku, dufam, ze uz poslednu :oops: . Nahodou neviete, kolko oleja tam naliat? V manualy som nic nenasiel a na internete som nasiel rozne cisla 3.9lit, niekde som videl 3.7lit. Este tam pisu 0.2lit je filter. Aspon podla mazacich planov. Alebo tam mozu naliat 4l? Predpokladam, ze v autorizovanom servise vedia kolko oleja naliat, ale ak pojdem inam, tak bol by som nerad aby to dopadlo stylom donesiem 4l naleju 4l, donesiem 5l, naleju 5l.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Pitris »

Čtyři litry by měly stačit - kdyžtak je požádej aby nalili "jen" 3 a půl a hladinu si po jízdě ze servisu a stečení oleje do vany (cca 2minuty) někde na rovině zkontroluj a příp. dolij po horní rysku....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Jerry3 »

Tohle vůbec není hloupá otázka, neboť má mnoho možných odpovědí, včetně té, že servis tam naleje tolik oleje, kolik mu píše dilenský manuál, což nemusí být OK. Pokud si však budeš měnit olej sám, nemusíš to vůbec řešit. Jednoduše tam nalijes tolik, kolik odpovídá stavu hladiny na horní rysce olejové měrky po prvním nastartování motoru (aby se zaplnil filtr a celý mazací okruh).
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od jerome »

JurajP píše: V manualy som nic nenasiel a na internete som nasiel rozne cisla 3.9lit, niekde som videl 3.7lit. Este tam pisu 0.2lit je filter.
3.7l + 0.2l by teoreticky malo byt 3.9l :wink: takze pravdu maju obe stranky :mrgreen: ale idealne je to spravit jak pise Pitris :wink:
Inak pri GO tam vojde 4,5l
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Shi
Příspěvky: 1340
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Shi »

Pokud to budou nalévat ve slušném servise, tak to nepochybně zvládnou. Donesl jsem 5L, nalili kolik uznali za vhodné a vrátili mi kanystr s cca litrovým zbytkem.
Mezi dolní a horní riskou je minimálně cca 0,5 litru, takže pokud naliješ cca 3,7 litru, tak to nebude špatně. Následně kontrola skutečného stavu a případné dolití. U nového auta a nového leje může být dost problém spatřit na měrce kolik oleje tam je - měrka se musí vysušit do sucha a pak to dělat když je dost světla, protože olej bude hodně čirý.
JurajP
Příspěvky: 65
Registrován: pon bře 06, 2017 9:57

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od JurajP »

A myslite, ze autorizovany servis, ked pojdem na 2. garancku, ma sancu zistit, ze som si menil olej na tajnasa sam, resp. v nejakom inom servise? Olejovy filter budem mat original o Hondy. Ci si niekde nezapisuju nejake seriove cisla komponentov, ked ich menia.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Jerry3 »

Nesmysl!
Tomik

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Tomik »

Objednal jsem Mobil 1 New Life 0W40 na autodily-cardo. Tak snad to bude OK. :wink:
Díky všem za rady.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Jerry3 »

Dříve jsem tam právě tenhle olej nakupoval a vše v pořádku.
JurajP
Příspěvky: 65
Registrován: pon bře 06, 2017 9:57

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od JurajP »

Tak olej vymeneny. Robil som to nakoniec sam :). Uvidim, ci aj uspesne po najazdeni niekolkych km.
JurajP
Příspěvky: 65
Registrován: pon bře 06, 2017 9:57

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od JurajP »

Moze byt hladina oleja ina, ked je olej zahriaty a ked studeny, resp. kedy ho zmerat? Ked bol motor teply a meral som olej, tak sa mi zdalo, ze to je asi 3mm nad hornou ryskou (mozno sa mi to len zdalo, lebo je to tazko vidiet), ked som ho meral za studena dnes rano, tak bol asi 2mm pod hornou ryskou. nalial som asi necelych 3.8l a podla mazacieho planu shell tam ide pri vymene 3.9l.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Pitris »

Nejlepší je olej kontrolovat pořád stejně/při stejných podmínkách. Za tepla ho bude na rysce asi trošku víc bo tepelná roztažnost, ale zas nemusí být všechen steklý do vany. Já osobně kontroluji olej studený.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Shi
Příspěvky: 1340
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Shi »

V návodu máte napsané, že máte horký motor vypnout, pak počkat tři minuty a pak kontrolovat hladinu.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Pedro »

Co to mate za motory,ze musite casto kontrolovat stav kapalin.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Pitris »

Měnil olej - tak ještě "povýměnová" kontrola :wink: A já se na oil kouknu občas tak nějak ze zvyku....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět