Foto a to okolo

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Návštěvník

Foto a to okolo

Příspěvek od Návštěvník »

@NOP: Říkáš "cejch vypálený do mozku"? Kdysi dávno platilo, že skutečně kvalitní (ve smyslu "kvality" a "kvalit") produkt reklamu (tehdy se ještě nehovořilo o marketingu) nepotřebuje. Život však prokázal, že v tom případě se na trhu neudrží, poněvadž si ho "stádo ovčanů" ani nevšimne a těch pár nadšenců mu rentabilitu nezajistí. Příklad, byť z jiného oboru? Konec řady kompaktních fotoaparátů Canon PowerShot S: průměrní ignoranti (a v tomto případě nikoli pouze čeští) počítají pouze pixely a rozsah zoomu, protože jenom tomu rozumí, resp. se mylně domnívají, že tomu rozumí.

P.S.: Taky mám cejch na mozku - čemukoli, co má mohutnou marketingovou podporu, se obloukem vyhýbám. Kdyby kvůli ničemu jinému, tak přinejmenším proto, že ty vícenáklady na marketing nehodlám z pozice zákazníka hradit v navýšené ceně produktu. Že jo, "koncerňáci"... :twisted:

P.P.S.: Nesmírně mne se.e, že marketing zacílený na průměrné ignoranty (nikoli pouze české) způsobil, že na trhu se dnes již prakticky nevyskytuje skutečně kvalitní (ve smyslu "kvality" a "kvalit") produkt. Ale je mi jasné, že já a pár dalších nadšenců s tím nic nenaděláme. :cry:
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Foto a to okolo

Příspěvek od Jezevcik »

Návštěvník píše:....průměrní ignoranti (a v tomto případě nikoli pouze čeští) počítají pouze pixely a rozsah zoomu, protože jenom tomu rozumí, resp. se mylně domnívají, že tomu rozumí.
No jo, pixely a kilowatty, bez nich by to nebylo ono.
Čím více pixelů a čím menší čip, tím více digitálního šumu. To se už ale moc neuvádí. K tomu optika o velikosti nehtu na malíčku, dvacetinásobný optický zoom, navrch ještě mnohonásobný digitální a je tu ideální prodejní produkt, který má fantastické technické parametry.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Návštěvník

Re: Foto a to okolo

Příspěvek od Návštěvník »

Jezevcik píše:... je tu ideální prodejní produkt, který má fantastické technické parametry.
A stádo průměrných ignorantů učůrává touhou a blahem.
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Foto a to okolo

Příspěvek od buřtyskřenem »

jsem netušil, že mně tu pomůžete i s výběrem fotoaparátu :D
pro navstevnika: kdybych si chtěl koupit nejaky model vrtulniku na dalkove ovladani pro zacatecniky , který model by jsi mne doporucil :D diky
Návštěvník

Re: Foto a to okolo

Příspěvek od Návštěvník »

buřtyskřenem píše:jsem netušil, že mně tu pomůžete i s výběrem fotoaparátu :D
Jestli chceš špičkový kompakt, tak spěchej s nákupem: Canon PowerShot S120 za chvíli z trhu zmizí.
buřtyskřenem píše:pro navstevnika: kdybych si chtěl koupit nejaky model vrtulniku na dalkove ovladani pro zacatecniky , který model by jsi mne doporucil :D diky
Vrtulník není pro začátečníka a koaxiální vrtulník není vrtulník. Zde platí, že máš-li zájem někoho od modelařiny dokonale odradit, dej mu do ruky vrtulník. Ovšem pokud jsi měl na mysli tzv. koptéry, pak se ozvi. Pro pořádek ovšem upozorňuji, že aby to mělo smysl, počítej s částkou začínající na nějakých 12 tis. Kč. No a jestli se chceš vážně pustit do modelařiny, začni např. samokřídlem od českého Telink-u: laciné, odolné, snadno opravitelné, široce využitelné a s fůrou zábavy i adrenalinu. :wink:
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Foto a to okolo

Příspěvek od Jezevcik »

Návštěvník píše: Jestli chceš špičkový kompakt, tak spěchej s nákupem: Canon PowerShot S120 za chvíli z trhu zmizí.
To bude dobrý kompakt. Větší čip, široké ohnisko s dobrou světelností na počátku ohniskového rozsahu, tělo pravděpodobně z hořčíkové slitiny a to vše za velmi rozumné peníze. Jedinou výtku mám k absenci sáněk pro blesk. To bych si i připlatil.

Podle některých jsem udělal krok zpět, když jsem si po deseti letech soužití s digi zrcadlovkou koupil toto...
http://digichar.com/unt/3336-contax_167 ... _body.html
...a k tomu toto.
http://digichar.com/unt/34359-contax_ca ... ___70.html

Už mě to cvakání moc nebavilo a tak jsem si udělal radost. Už mám za sebou i první Ilford.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
NOP

Re: Foto a to okolo

Příspěvek od NOP »

Tak to jsi mne tedy Jezevčíku opravdu "dostal". :shock: :wink: Což o to, Contax byly dobré foťáky, to sklo netřeba komentovat. Spíše jde o to, že jsi se vrátil doslova do minulosti. Svým způsobem se ale ani nedivím. Začínal jsem se svitkem, potom jsem přešel na kinofil. Kupoval jsem metráž a sám si to nabíjel do kazet. Vyšlo to výrazně levněji a již tenkrát jsem si potom připadal jako tzv. "cvakař". Plácal jsem občas snímky, které bych jinak nerealizoval. Člověka ta pracnost i ceny prostě nutily téměř o každém záběru přemýšlet, pokud se tedy nejednalo o tzv. živou fotografii či sport. Ale i tak. Potom temná komora, všelijaké vývojky, pokusy, nadržování atd....Dnes v době digitálních foťáků a třeba expozičního bracketingu přijde kdosi, kdo si říká fotograf (čti cvakař), naplácá sto, pětset, milión snímků, však ono něco vyjde, v počítači to domrví všelijakými photoshopy a jiným softem tak, že to se skutečností nemá nic společného a tomu se prosím nyní říká fotografie. Smutné na tom je, že mezi tyto tzv. fotografy patřím nyní i já. Nebo první panoramata. Na sousedních snímcím manuálně změřit stejné body, souřadnice x,y ručně napsat script a na ten "vypustit" soft, kde se vše muselo nastavit ručně a vyžadovalo to docela znalosti. Potom vše, hlavně barvy doladit ve photoshopu...., neskutečná piplačka. Dnes to zvládne každý (pitomec) za pomocí různých softů a mne to již přestalo bavit, protože moje role se zúžila na nacvakání několika snímků. Zda je to tak dobře, těžko říci. Vše má svá pro a proti.
Omlouvám se všem, že jsem se nechal tak unést problematikou, která sem evidentně nepatří. Případné stížnosti adresujte prosím Jezevčíkovi.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Foto a to okolo

Příspěvek od Jezevcik »

NOP píše:Tak to jsi mne tedy Jezevčíku opravdu "dostal". :shock: :wink: Což o to, Contax byly dobré foťáky, to sklo netřeba komentovat. Spíše jde o to, že jsi se vrátil doslova do minulosti.
Ano, vypadá to, že jsem se zbláznil. Nákup přes dvacet let staré techniky byl za více než je ten probíraný Canon, filmy také nejsou zadarmo, jeden kvalitní tradiční mokrý proces (vyvolání + fotky 10 x 15) z druhé ruky je za cenu paměťové karty, bezprostředně po expozici to nejde zkontrolovat, každému vadí, že se na sebe nemůže hned podívat (malé děti už to nechápou vůbec - zoufale hledají display) nelze flexibilně měnit ISO, musím si rozmyslet, kdy opravdu cvaknu (blbostí mám v počítači dost) než se na to podívám, tak si pěkně počkám, problematická bezprašná domácí digitalizace, je to z těžkých materiálů, má to pouze manuální ostření, servis je až v dalekém Japonsku, ale přesto se na každý fotovýlet nesmírně těším. Hlavně už mám zase komu co ukázat. Jak jsem poznal, tak prohlížení nekonečných souborů v počítači nikoho moc nebaví. Vezmu si stativ a jdu třeba na nějaké zapadlé nádraží, kde si medím.... :)
Omlouvám se všem, že jsem se nechal tak unést problematikou, která sem evidentně nepatří. Případné stížnosti adresujte prosím NOPOVI.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
NOP

Re: Foto a to okolo

Příspěvek od NOP »

Jezevcik píše:......Vezmu si stativ a jdu třeba na nějaké zapadlé nádraží, kde si medím.... :)
8) :wink: Jo, vím o čem píšeš. Prostě necvakaříš, ale fotografuješ se vším, co k tomu patří. Docela jsi mi nasadil "brouka" do hlavy. Z toho kinofilmu mi tu ještě zbyl Canon se třemi objektivy, i něco málo dalšího. Veškerou ostatní analogovou výbavu jsem dal již pryč a nemám vůbec představu, zda lze někde něco ještě koupit - stačil by film, který by se dal po vyvolání naskenovat... Ty Ilfordy, o kterých píšeš (já znal pouze ty b&w) byly opravdu dobré a v těch těch vyšších citlivostech myslím neměly konkurenci.
Omlouvám se všem, že jsem se nechal tak unést problematikou, která sem evidentně nepatří. Případné stížnosti adresujte prosím Jezevčíkovi. :D
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Foto a to okolo

Příspěvek od Pedro »

Nadrazi? To mi zajima,co tam lovis...
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Foto a to okolo

Příspěvek od Jezevcik »

Pro analogovou fotografii je k dostání prakticky vše, včetně věcí pro temnou komoru. U Škody je velký výběr. Ten Ilford, na který jsem fotil, byla černobílá "čtyřstovka" s opravdu jemným zrnem.
http://www.fotoskoda.cz/ilford-delta-40013536/

Mám ještě Prakticu LTL s několika objektivy M42 Carl Zeiss Jena. Ty jsem přes redukci používal na digitální zrcadlovce a musím říci, že obrazová kvalita je na výborné úrovni. Obzvláště Pancolar 50/1,8 a Pancolar 80/1,8.
Posledně jmenovaný je docela rarita a sehnat ho je kumšt. Narazil jsem na něj u Škody v bazaru v roce 2007. Byl přes dvacet let starý a v naprosto excelentním stavu. Chtěli za něj 7 tisíc. Je to hodně peněz, takže jsem to šel ven rozchodit a asi za hodinu se vrátil a vzal ho. Dodnes nelituji a nikdy ho neprodám.
http://forum.mflenses.com/carl-zeiss-je ... t1898.html
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Foto a to okolo

Příspěvek od Jezevcik »

Pedro píše:Nadrazi? To mi zajima,co tam lovis...
Výhybky, odstavené vagony, ty krásné prkenné budovy stojící opodál atd.
Nádražní architektura je nádherná.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Návštěvník

Re: Foto a to okolo

Příspěvek od Návštěvník »

Jezevcik píše:To bude dobrý kompakt. Větší čip, široké ohnisko s dobrou světelností na počátku ohniskového rozsahu, tělo pravděpodobně z hořčíkové slitiny a to vše za velmi rozumné peníze. Jedinou výtku mám k absenci sáněk pro blesk. To bych si i připlatil.
Je to skvělý kapesní kompakt. Přes RAW nedosáhneš o moc lepšího výsledku (tedy pokud nechceš jít do umělých/uměleckých efektů), než ti z něho rovnou vypadne v .jpg. Objektiv je natolik světelný, že si moc neumím představit situaci, kdy by se vnější blesk uplatnil. No a pokud by ti to nestačilo, jukni se na Canon G7X. Tam už ovšem nejde o malou "kapsovku" do dlaně. Ale zase by sis mohl udělat a rovnou prohlédnout digi snímky ještě předtím, než je nasnímáš "za draho" na analog. :)

Má-li někdo zájem o dobrou zrcadlovku na kinofilm od Minolty se třemi objektivy (jeden hodně dobrý) a externím bleskem, určitě se dohodneme. :lol:
NOP

Re: Foto a to okolo

Příspěvek od NOP »

Jezevcik píše:... Pancolar 80/1,8...je docela rarita a sehnat ho je kumšt....
Navíc jako portrétní skutečně :wink: a má hezký bokeh. Viděl jsem z něj kdysi výstupy. Jinak děkuji za typy, po nějakých těch filmech se tady v Brně poohlédnu. Jo, ještě bych mohl postrádat Flektogon 2,8/20 od Zeissů, M42. Taky se dost blbě sháněl. Používal jsem jej s redukcí na tom Canonu, neboť originál širokáče byly dost drahé. Redukce se někam zatoulala a tak pro něj dávno nemám využítí.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Foto a to okolo

Příspěvek od Jezevcik »

NOP píše:Jo, ještě bych mohl postrádat Flektogon 2,8/20 od Zeissů, M42. Taky se dost blbě sháněl.
Ten jsem kdysi dost urputně sháněl, ale teď pokukuji po Planaru 50/1,4 T* C/Y.
Být Tebou, tak si ho nechám. Přijde doba, kdy Full Frame bude běžně dostupný a pak se hodí. Na současných zrcadlovkách jsou ta široká ohniska zprzněna crop faktorem 1,5 - 2 - dle značky.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Odpovědět