Ford EcoBoost 1.0

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
bjukemen
Příspěvky: 4868
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Ford EcoBoost 1.0

Příspěvek od bjukemen »

nove motory ford EcoBoost konkretne 1.0l vie mi niekto vysvetlit preco je rozvodovy remen ulozeny v olejovom kúpeli.?..je to spolocny olej z oil vane alebo je to osobitne mazane..dajako mi unika zmysel tohoto riesenia,aky material je pouzity kedze guma a olej nejde do kopy, vie mi to nejaky motorar vysvetilit.?
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Důvod je prostý: řetěz, na který byl motor původně konstruován, dělal problémy, tak ho nahradili řemenem, aniž by konstrukčně překopali pohon rozvodů - vyšlo to laciněji než zvolit olejeodolný materiál řemene.
bjukemen
Příspěvky: 4868
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..fasa to mi pride fuserina,som zvedavy no aby nedopadli ako koncerna a slavne tsi
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ford je profláknutý tím, že své zákazníky staví do role pokusných králíků (testérů proti vlastní vůli), koncern zase podvádí úplně ve všem. Co je lepší?
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Jak dlouho bude takový namáhaný řemen odolávat? Běžný rozvodový řemen si s olejem moc netyká :roll:
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Příspěvek od NOVON »

Tak asi to není klasický rozvoďák,co do použitého materiálu..Jinak by to byl meganesmysl.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
bjukemen
Příspěvky: 4868
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

Anonymous píše:Ford je profláknutý tím, že své zákazníky staví do role pokusných králíků (testérů proti vlastní vůli), koncern zase podvádí úplně ve všem. Co je lepší?

:lol: :twisted:

..no tak teda dakujem pekne :wink:
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Příspěvek od Demo »

Anonymous píše:Ford je profláknutý tím, že své zákazníky staví do role pokusných králíků (testérů proti vlastní vůli), koncern zase podvádí úplně ve všem. Co je lepší?
Máš pro toto tvrzení nějaký důkaz? Nebo jen jedna bába povídala?
Mrkev, 1.5 TSI 110 kW, 2019
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

A která část Tě zajímá, ta o Fordu anebo o koncernu?
Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Příspěvek od Demo »

obě...
Mrkev, 1.5 TSI 110 kW, 2019
Itall

Příspěvek od Itall »

Demo píše:
Anonymous píše:Ford je profláknutý tím, že své zákazníky staví do role pokusných králíků (testérů proti vlastní vůli), koncern zase podvádí úplně ve všem. Co je lepší?
Máš pro toto tvrzení nějaký důkaz? Nebo jen jedna bába povídala?
Že se něco nepovede, se dělo, děje a bude dít. O výběru značek atd., kterým se to moc nestává, už se zde vedly sáhodlouhé diskuse. Mám za to, že nyní VYSLOVENĚ SPOLEH není na nic, ale stále se dají vybrat auta s menším rizikem. Souhlasil bych s tím, že koncern VW mezi ně nepatří. Co Ford, to nevím, ale našlapat 1,0 L motor na 125 k (a dát ho do auta nižší střední třídy a prodávat celkem draho) se mi nezdá. S menším výkonem a ve Fiestě by mi to přišlo trefnější. Jenže za ty prachy by ji nikdo nekoupil, pravda.
bjukemen
Příspěvky: 4868
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..teba lakaju stale len slabsie motory :twisted: :twisted:
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Návštěvník

Re:

Příspěvek od Návštěvník »

Demo píše:Máš pro toto tvrzení nějaký důkaz? Nebo jen jedna bába povídala?
Pro důkazy bys musel k soudu. Znalcům trhu však úplně stačí poznatek, že jestliže pro nějakou značku na 100% platí poučka nekupovat nový model hned zkraje jeho výroby, pak je to Ford. Na druhou stranu Ford - na rozdíl od jiných - reaguje na podněty zákazníků, nedobrovolných testérů.

To koncern zásadně nereaguje a dovolí si podvádět i v takových snadno zkontrolovatelných věcech, jako je provozní hmotnost - např. Škoda Citigo:
- deklarovaná provozní hmotnost 929 kg
- skutečně odvážená 1036 kg
- z toho vyplývá omezení max. nosnosti z optimistických 436 na podprůměrných 329 kg!
bjukemen
Příspěvky: 4868
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Ford EcoBoost 1.0

Příspěvek od bjukemen »

..a ohladom koncernu je to len cast veci ktore verejnost nevidi ,alebo nechce vidiet..ved aj vcera kamarat doniesol A4 tdi a povedal ze nic ine lepsie sa nedalo kupit a toto musi byt dobre kedze sa predalo vela kusov, ale o tom tu uz bola debata s modelařom ohladom skutocnej tvality predajnosti a masirovania mozgov verejnosti :wink:
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Ford EcoBoost 1.0

Příspěvek od Pitris »

Harry píše:.....Mondeo s litrovým motorem bude taky zajímavej podraz....
Proč podraz ? Spíš jde o to, kolik toho ten motůrek vydrží. A Mondeo není jediné jejich větší auto, kam ho montují. Ford B-Max taky malej není....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět