ethanol E85

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
kral
Příspěvky: 50
Registrován: čtv kvě 15, 2014 20:46

Re: ethanol E85

Příspěvek od kral »

zdravim tak jsem nechal do fabie 1,4mpi namontovat jednotku na e85 a stala se mi zajimava vec.Po ujeti 150 km na cisty lih (mimochodem auto jede jak z praku) z nicehonic zacal klepat motor ,ale jenom za tepla na volnobeh tak jsem zajel za mechanikem a ten rikal ze hydrostely at zkusim vymenit olej ,jenze ja ho menil pred 2000km schampion 10w40 ,doporucil dat Total taky 10w40 tak jsem vymenil a motor uplne ztichl a jen si prede olej po 2000km cernej jak bota a pred tim po 10000km docela cistej ted otazka je mozny aby ethanol po 150km uplne znicil olej nebo jenom vycistil motor nebo co se vlastne stalo ? diky
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: ethanol E85

Příspěvek od Colommbo »

Domnívám se, že olej příčinou třesavky motoru nebyl a E85 za 150km motor "vyčistit" nemohl, tady bych souvislosti nehledal... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
kral
Příspěvky: 50
Registrován: čtv kvě 15, 2014 20:46

Re: ethanol E85

Příspěvek od kral »

no zni to nepravdepodobne,ale hydra po nove naplni neklepou :roll:
Mára

Re: ethanol E85

Příspěvek od Mára »

výhřevnost etanolu je ca. 60 procent BA95, oktany víc než 100, tedy auto po úpravách pojede stejně ale spotřeba bude zhruba 1,5 násobná když kouknu na ceny tak cena E85 není poloviční takže proděláte 2x, jednou při přestavbě a podruhý na palivu.
Osobně přimíchávám určitý druh alkoholu do benzinu ale jen proto že ho mám zdarma a zvyšuje oktany, platit za to by byl nesmysl... jede to i na stoprocentní něcoalkohol, ale nutno vytáhnout sytič aby se upravil stechiometr.poměr. spotřeba se pak pohybuje kolem 1,7 násobku spotřeby BA95. auto Fiat motor zážehový, karburátor, objem 1400., výkon 70 HP/6000ot. kompresní poměr pouze 9,2. spotřeby BA 5,8/100 LPG 7/100 něcoalkohol 9-10/100 provoz na dlouhé tratě. základní předstih 20 st. a bohatost LPG na hranici spalovatelnosti. Bez problémů s podpalem ventilů, najeto cca 80 tis. km pouze na LPG... starty na LPG od 0 st.C, najeto 350k na původní motor. E85 přidávám jen do 10 procent a beru ho jako aditivum pro zvýšení RON benzínu aby mi to na můj předstih neklepalo.. Chtělo by to strhnout hlavu na poměr minimálně 11 ale finanční přínos by byl nula nic.
mára
adosM

Re: ethanol E85

Příspěvek od adosM »

Má smysl lít etanol do Bmw 320i? ROK 1996. V malém poměru třeba 45 L obyč benzínu a 15 L etanolu? Na jíždě nepoznám rozdíl ale jestli to bude víc žrát tak to nemá moc smysl. S takovým poměrem bych ušetřil 180kč na nádrži, ale nevím jestli bych těch 180kč zas neprojel navíc za větší spotřebu. Nemáte zkušenosti?
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: ethanol E85

Příspěvek od Colommbo »

Tož to zkus a uvidíš, jednou takto namíchanou nádrží motoru neublížíš a budeš mít vlastní (nepřenositelnou) zkušenost. :idea: Hlavně nezapomeň poreferovat. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
adosM

Re: ethanol E85

Příspěvek od adosM »

Colommbo píše:Tož to zkus a uvidíš, jednou takto namíchanou nádrží motoru neublížíš a budeš mít vlastní (nepřenositelnou) zkušenost. :idea: Hlavně nezapomeň poreferovat. :)
Jo natankuju plnou obyč benzínu z benziny + aditiva Millers, který liju už 3500km a jsem spokojen. A naměřím po vyjetí co to půjde spotřebu. Pak dám 45L obyč NA95 a 15 L etanol85 a uvidím kolik na to najedu. Normál stylem s občasnou těžkou nohou do 6500ot. :D. Nevím ale jestli mám hoši dát do tohoto poměru i aditiva millers. Asi jo
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: ethanol E85

Příspěvek od Colommbo »

Já bych Miller's(e) přidal, ať je to co "nejobjektivnější". A opět - ničemu neuškodíš.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Petr H.

Re: ethanol E85

Příspěvek od Petr H. »

kral píše:zdravim tak jsem nechal do fabie 1,4mpi namontovat jednotku na e85 a stala se mi zajimava vec.Po ujeti 150 km na cisty lih (mimochodem auto jede jak z praku) z nicehonic zacal klepat motor ,ale jenom za tepla na volnobeh tak jsem zajel za mechanikem a ten rikal ze hydrostely at zkusim vymenit olej ,jenze ja ho menil pred 2000km schampion 10w40 ,doporucil dat Total taky 10w40 tak jsem vymenil a motor uplne ztichl a jen si prede olej po 2000km cernej jak bota a pred tim po 10000km docela cistej ted otazka je mozny aby ethanol po 150km uplne znicil olej nebo jenom vycistil motor nebo co se vlastne stalo ? diky
Já bych hledal příčinu v oleji. Podle popisu jsi po buhvijakem čase koupil olej v kterém konečně byli aditiva rozpustili úsady za delší čas. A olej je rozpustil a už byl prostě unavený. Už se mi něco podobného stalo bylo to po 1500 km a ucpal se i filtr. Je možná i druhá varianta rozpustil vyčistil a bylo toho tolik, že to bylo nad možnosti oleje a už byl unavený. I když bych to čekal spíš 1500 než po 150 km.
Petr H.

Re: ethanol E85

Příspěvek od Petr H. »

Myslel jsem E85 rozpustil.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: ethanol E85

Příspěvek od NOVON »

Jo to dělá E85,rozpouští to,co benzín ne..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Návštěvník

Re: ethanol E85

Příspěvek od Návštěvník »

Peugeot 306 1.6 .Po trech letech bez upravi vse ok na benzin to zere 8 l na ethanol 9 l obcas natankuji i normalni benzin . Akorat asi tak do minuty po nastartovani to moc nechce jet a cuka to po minute neni nic poznat . I v zime jezdim na cisty a vse ok . Vyplatila by se mi uprava jednotky ? Bude to zrat jako benzinu ? Popripade svicky ? Dekuji za odpoved
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: ethanol E85

Příspěvek od Pitris »

Když si přečteš celé toto vlákno, tak odpověď najdeš....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
adosM

Re: ethanol E85

Příspěvek od adosM »

Natankoval jsem plnou nádrž do BMW 320i. 5 l tam zůstalo. Dal jsem 55 ml aditiva millers a pak 45 L naturalu 95 a následně 10 L etanolu 85. Zatím jsem na jízdě nepoznal vliv. Že by to nějak kuckalo apod. Najedu 200km a dotankuju do plna a spočítám spotřebu. Doliju do plna obyč naturalem a pak zas ujedu 200km cca stejné jízdy a uvidím jestli to žere víc nebo ne a jestli to má smysl.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: ethanol E85

Příspěvek od Pitris »

:shock: Sorry, ale jinde hledáš a děláš co je nejlepší pro motor a teď mu dáš pít to, na co nebyl dělanej :(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět